Viktors Karpenko, restaurē altārgleznas Elzasā

Karpenko ir Francijas un Latvijas pilsonis, un viņam ir seši bērni. Vecākā meita beigusi Mākslas akadēmiju un dzīvo Latvijā. «Man patīk tas, ko daru. Aizrauj senās glezniecības tehnika. Ir labi pacientus atgriezt pie dzīvības un priecēt daudzas paaudzes.» Foto — Ieva Alberte
Ieva Alberte

Strasbūras katedrāle ir milzīga. Notre Dame sānā aiz masīvām, gaišzilām durvīm atrodas katoļu garīgais seminārs, kur ir restauratora Viktora Karpenko darbnīca, viņš ir rīdzinieks no Imantas. Francijā Viktors strādā gandrīz 15 gadus. Pirmo viņš parāda lielu altārgleznu ar svēto Ulrihu, tā tikko atceļojusi no kādas Elzasas baznīcas. To viņš restaurēs aptuveni gadu, jo ir vēl citi darbi: uz galda čuč svētā Jāzepa un Jēzus bērna statuja, kurai jābūt gatavai šoruden. «Statuja bija pārkrāsota pelēka. Kāda gados vecāka kundze atcerējās, ka tā bijusi krāsaina. Aizbraucu, apskatīju, notestēju — tiešām krāsaina. Vedu uz Strasbūru restaurēt.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu