Krievijā sākas kopš Aukstā kara vērienīgākie militārie manevri 1

Krievijas armijas ģenerālis Valerijs Gerasimovs (otrais no kreisās) Krievijas Aizsardzības ministrijas preses brīfingā informē par militārajiem manevriem "Votok-2018". Foto: EPA/LETA

Krievijā otrdien sākās kopš 80.gadiem vērienīgākie militārie manevri “Vostok-2018”, pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrija. “Krievijas Tālajos Austrumos sākušies karaspēka manevri “Vostok-2018″,” teikts ministrijas paziņojumā. Manevrus vada aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

Manevros piedalīsies aptuveni 300 000 karavīru un 1000 lidaparātu, 36 000 tanku, bruņutransportieru un citu mašīnu, līdz 80 kuģiem, teikts ministrijas paziņojumā. Manevri notiks piecos poligonos, Japāņu, Beringa, kā arī Ohotskas jūras akvatorijās. Manevrus “Vostok-2018”, kas ilgs līdz 17.septembrim, nosodījusi NATO, tos dēvējot par “vērienīga konflikta” izmēģinājumu. Manevros piedalīsies arī Ķīnas un Mongolijas armijas, vēsta LETA/AFP/Interfax.

Sagaidāms, ka manevrus apmeklēs arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, pēc tam kad Krievijas Tālo Austrumu pilsētā Vladivostokā būs piedalījies ekonomikas forumā, kur viens no viesiem būs arī Ķīnas prezidents Sji Dziņpins.

“Tā būs “Zapad-81″ atkārtošana, bet savā ziņā tie būs pat lielāki,” pagājušajā mēnesī sacīja Šoigu, atgādinot par 1981.gada manevriem Austrumeiropā.

Manevros piedalīsies Austrumu un Centrālā kara apgabalu vadības struktūras un karaspēks, Klusā okeāna un Ziemeļu flotes, pilnā apjomā tiks iesaistīti desanta spēki. Manevri būs maksimāli pietuvināti kaujas apstākļiem, norādīja ministrs.

Šoigu pieminētie PSRS manevri “Zapad-81” notika Baltkrievijā, Ukrainā un okupētajās Baltijas valstīs. Tūkstošiem padomju karavīru to gaitā cita starpā gatavojās karaspēka ievešanai Polijā, kur tobrīd notika opozīcijas arodkustības “Solidaritāte” aizsāktie protesti.

Trīs mēnešus pēc šiem manevriem Polijā tika ieviests karastāvoklis. Valdības vadītāja amatā stājās aizsardzības ministrs Voicehs Jaruzeļskis. Vēlāk viņš skaidroja, ka, pateicoties Nacionālās glābšanas padomes izveidošanai 1981.gada 13.decembrī, novērsta PSRS karaspēka ievešana Polijā.

Atbilstoši Maskavas sniegtajai informācijai, pērn manevros “Zapad-2017”, kas notika Krievijā un Baltkrievijā, piedalījās 12 700 karavīri. Tomēr NATO norādījusi, ka Krievijas oficiāli izziņotajā informācijā manevru mērogs samazināts, bet dažas alianses austrumu dalībvalstis pieļāva, ka manevros piedalījušies vairāk nekā 100 000 karavīru.

Komentāri (1)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu