Būt modrībā 34

Gundega Repše. Foto — Jānis Pipars
Anda Burve-Rozīte
Print Friendly, PDF & Email

Gundega Repše ir populārās vēsturisko romānu sērijas Mēs. Latvija, XX gadsimts idejas autore. Atskatoties vēsturē, rakstniecei ir vēlējums nākotnei — lai nākamās latviešu paaudzes dzimst ar fizioloģisku riebumu pret meliem

Ideja no dažādiem skatpunktiem rakstīt par 20. gadsimta notikumiem Latvijā Gundegai Repšei radās jau 2011. gadā. Tolaik viņa sapulcēja latviešu rakstnieces un izdeva stāstu krājumu Mēs. XX gadsimts. Paveiktais Repši jundīja domāt par daudz lielāku projektu. Drīz viņa uzrunāja 12 latviešu rakstniekus, lai kopīgi veidotu vēsturisko romānu sēriju Mēs. Latvija, XX gadsimts. Izvēlējās nozīmīgus notikumus vai laikaposmus valsts vēsturē. Trīspadsmit romānu autori, ieskaitot viņu pašu, pētīja laikmeta liecības, sēdēja pie dokumentu un vēstures grāmatu kalniem. Iesākusies 2014. gadā ar Osvalda Zebra grāmatu Gaiļu kalna ēnā, sērija noslēdzās šovasar ar Andra Akmentiņa darbu Skolotāji.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu