Pa ierasto taciņu tālāk?

Ilustrācija — Shutterstock
Indra Sprance
Print Friendly, PDF & Email

Vai tiesnešu kļūdas maksātnespējas lietās tiešām ir tāla pagātne? Ir analizē dīvainības un likumpārkāpumus, kas pieļauti pēdējos trijos gados, un atklājam arī gadījumus, kā tiesneši palīdz no soda glābties pārkāpumos pieķertiem administratoriem

Ar 80 lappušu ziņojumu noslēdzies ekspertu darbs pie tiesnešu lēmumu vētīšanas maksātnespējas lietās, kurās Ir pērn atklāja daudzas kļūdas un brīžiem skandalozus likumpārkāpumus. Vairākus mēnešus tapušais ziņojums sabiedrībai vēl nav pieejams, bet pirmdien, 27. augustā, to apspriedīs Tieslietu padome. Viens no komisijas ekspertiem, tieslietu jomas autoritāte un bijušais Augstākās tiesas (AT) tiesnesis Kalvis Torgāns jau izteicies, ka ziņojums pievīlis cerības — tas vairāk atgādinot «tiesnešu aizstāvības rakstu», nevis objektīvu izvērtējumu. Tomēr eksperti nonākuši pie secinājuma, ka atsevišķi tiesneši pieļāvuši rupjas kļūdas 2008.—2014. gadā notikušajos maksātnespējas procesos.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu