Sagaidot Latvijas simtgadi, ikvienam internetā tagad ir brīvi pieejami plaši resursi, kas ļauj iepazīties ar unikālo Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis Kaspars Rūklis. Kultūras mantojuma digitalizācija notikusi sadarbojoties Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB), Latvijas Nacionālajam arhīvam (LNA) un Kultūras informācijas sistēmu centram (KISC).
Cilvēki jau pašlaik aktīvi izmanto iespējas digitālajā vidē apskatīt kultūras mantojumu, ko apliecina tīmekļa vietnes Periodika.lv statistika par pērno gadu – vairāk nekā miljons lapas skatījumu no 80 pasaules valstīm. Savukārt Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā izveidoto digitālo kolekciju “Dziesmu svētku krātuve”, kurā ietilpst gandrīz 3000 digitalizētas kultūras vērtības par dziesmusvētku norisi, pirmajā nedēļā apmeklējuši vairāk nekā 1000 lietotāju.
LNB īstenotais projekts “Latvijas kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” nodrošinās daudz plašāku satura pieejamību, jo daudziem lasītājiem vairs nebūs vajadzības personīgi ierasties Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, lai strādātu ar laikrakstiem, grāmatām un kartēm. Tāpat interneta tiešsaistē būs pieejami arī citi Latvijas kultūras mantojuma materiāli – mākslas un dokumentālās filmas, skaņas un audio ieraksti no Latvijas Nacionālā arhīva krājumiem, muzeju priekšmeti un citas kultūras mantojuma vērtības.
Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros vietnē https://mana.latvija.lv/ izstrādāta dzīves situācija “Studijas un mūžizglītība”, kur ikvienam pieejams digitālais ceļvedis “Bibliotēku resursi”, kas palīdzēs orientēties Latvijas digitālajā kultūras mantojumā. Savukārt izveidotā infografika “Digitālais kultūras mantojums” ļaus vienuviet uzzināt par visiem pieejamiem resursiem.
Pagaidām nav neviena komentāra