Sproģis atsauc savu kandidatūru “Saskaņas” sarakstā 9

Pēteris Sproģis. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts.

“Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās,” savā paziņojumā sociālajā vietnē “Facebook” norāda Sproģis.

Ar Sproģi aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties. “Saskaņas” priekšsēdētāja vietnieks Jānis Urbanovičs pauda pārsteigumu par šādu paziņojumu un skaidroja, ka par to nebija iepriekš informēts.

“Saskaņas” priekšsēdētājs Nils Ušakovs pašlaik esot atvaļinājumā un uz aģentūras LETA jautājumiem vēl nav atbildējis. Tikmēr sociālajos tīklos viņš pauda: “Tas, ko pēdējo 10 dienu laikā centās izdarīt ar Sproģi, ir skaidrs signāls katram, kas vēlas pārmaiņas savā valstī. Tas ir signāls katram no esošās varas elites – nelien! Mēs tevi salauzīsim!”. Ušakovs norāda, ka Sproģis šajā situācijā izvēlējās ģimeni, un “Saskaņa” viņu atbalstot šajā lēmumā. “Mūsu komanda turpinās nest tālāk viņa manifesta idejas. Tajā viss pateikts pareizi,” piebilda Ušakovs.

Sproģis savā paziņojumā uzsver, ka viņa pozīcija ir nemainīga – viņš ir par Latvijas okupācijas atzīšanu un latviešu valodu kā vienīgo Latvijas valsts valodu. Viņš skaidro, ka nav iestājies partijā “Saskaņa” un nekad nav bijis nevienas politiskās partijas biedrs.

“Partija “Saskaņa” nav ideāla, bet tā ne tuvu nav mūsu valsts lielākā problēma. Tajā ir daudz cilvēku, kuri vēlas to pašu, ko katrs no mums, – dzīvot labākā Latvijā. Nebūsim kā greizsirdīgs vīrs, kurš sievas vēlēšanos uzturēt normālas attiecības ar kaimiņiem uzskata par laulības pārkāpšanu,” norāda Sproģis.

Viņš pauž, ka valstī ir daudz akūtu problēmu, kuras prasa steidzamu risinājumu. “Es gribēju iet ātri un darīt, ko varu. Tomēr, lai spētu iet tālu, man nepieciešams iet lēnām. Es zinu, ka pēc šī paziņojuma atkal izskanēs dažādi viedokļi. Visi zinās par mani visu – labāk nekā es pats. Savu izvēli esmu izdarījis pats, ejot pa savas sirds ceļu. Esmu pārliecināts, ka mans sarežģītais lēmums – iet tālāk un lēnāk – ir labākā dāvana, ko varu pasniegt sev un savai ģimenei savā dzimšanas dienā,” paziņojumā sociālajā vietnē “Facebook” norāda Sproģis.

Viņš savā ierakstā akcentē, ka nav par virziena maiņu uz austrumiem. “Esmu par to, ka tiek meklēts dialogs ar visiem – austrumiem, rietumiem, ziemeļiem un dienvidiem. Bet kā gan tas iespējams politikā, ja liela daļa mūsu “patriotu” pat grupu “Prāta vētru” dēvēja par nodevējiem – tikai tāpēc, ka viņi izvēlējās koncertēt arī Krievijā. Drīzāk Latvijas prezidentam būtu jāizsaka viņiem pateicība par to, ka puiši veido pievilcīgu Latvijas tēlu nereti citādi indoktrinētajā Krievijas sabiedrībā,” klāsta Sproģis.

Sproģis arī apgalvo, ka šajā procesā vara nekad nav bijusi viņa pašmērķis. Viņa mērķis esot bijis “meklēt iespējamo izlīgumu sašķeltajā Latvijas sabiedrībā, lai varam veidot vienotu valsti, kurā visi cilvēki jūtas droši un neatstumti”.

Viņš arī pauž viedokli, ka latviešu valodu neapdraud dažas krievu privātās augstskolas, kurās studijas notiek krievu valodā, bet gan lielais emigrējušo ģimeņu skaits, kurās bērni latviešu valodā var pateikt vairs tikai: “Paldies! Un sveiki!”. “Toties nevajag lielu izdomu, lai pirms vēlēšanām patēlotu patriotus, jau kuru reizi pacilājot valodas jautājumu,” piebilst Sproģis.

“Saskaņa” 18.jūnijā apstiprināja Sproģi kā pirmo numuru vēlēšanu sarakstā Vidzemē un kā partijas prezidenta kandidātu.

Komentāri (9)

Haralds Elceris 28.06.2018. 09.55

Urlakovs un Urlanovičs ieberzās! latviešu valodu neapdraud dažas privātās augstās skolas, latviešu valodu apdraud sovoki, kuri tās beidz!

+2
0
Atbildēt

1

  kolpants > Haralds Elceris 28.06.2018. 16.19

  Да уж, оригинальное обоснование запрета обучения теперь уже и в русских частных вузах на русском. Хотя тут еще пару месяцев несколько человек иронизировали “мол, не нравится обучение в гос вузах за госденьги, делайте свои вузы и учитесь как угодно”
  Но партии наверно, видят, что рейтинги все равно никакие, ОИК тоже застрял, надо порадовать запретом и ВУзов на русском.

  Какой следующий шаг? Запрет на общение в общественных местах между собой на русском? Пару лет это казалось бы дикостью. А теперь, после реформ, после запрета на агитационные материалы не на латышском-вовсе не кажется нереальным.
  При этом латыши будут уверять, что тут никакой дискриминации, это же Латвия, и если человек знает латышский, то почему бы ему не поговорить только на латышском

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Vahamurka > kolpants 28.06.2018. 18.01

  Nē,nu ja Latvijā privātās augstskolās gatavo darbaspēku Krievijai,es tur neredzētu problēmu.Lai mācās un brauc uz turieni.

  0
  0
  Atbildēt

  0

kolpants 27.06.2018. 23.40

Ожидаемо. Можно только представить, сколько на него вывалили.
Ну и русским очередной сигнал-делайте что хотите, все равно, все равно вы второй сорт. Хотя последует демагогия-ну вы же можете голосовать за Единство. Ну ничего, что эта партия против вашего родного языка, вы же должны стать на колени, принять латышскость, и может быть..мы вам разрешим рядом постоять..может быть…

0
-5
Atbildēt

1

  Vahamurka > kolpants 28.06.2018. 08.55

  Un kāpēc gan krievam būtu jābrauc dzīvot uz Latviju,ja viņam riebjas латышскость?Varēja tak palikt Krievijā.

  +3
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > Vahamurka 28.06.2018. 16.15

  У вас просто какая -то уже паталогическая способность переиначивать слова оппонента!
  При чем тут riebjas? У латышей латышской, у русских русскость, у эстонцев -эстонскость. Невозможно быть одновременно и русским и латышом. И знание латышского тут совершенно не при чем! Хотя вы все поворачиваете именно так! Да хоть зимбабвийскость человек сохраняет, если знает латышский! Но вам же этого мало, надо требовать именно ассимиляцию! Чем по сути и является требование принять латышскость.

  Вчера пишу на делфи, что химию удобнее учить на родном языка, в ответ “какое ты дерьмо, раз ты против латышского”. То есть у человека какая-то логика дебила-если не хочешь учить на латышском, значит, ты против латышского! Так скоро точно дойдет и до того, что разговоры даже дома с детьми на русском будут считаться предательством Латвии.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Vahamurka > kolpants 28.06.2018. 17.56

  Vai tad krieviem ērtāk nebūtu vispār nezināt latviešu valodu?Tak forši,visā pasaulē runāt tikai savā dzimtajā.Naš adres ne dom i ņe ūļica,naš adres vesj zemnoj šar.Un jūsu tak ir tik daudz…pienākas!
  Bet vispār,Latvijai nav pienākuma gādāt par to,lai krievi saglabātu savu russkostj,tā ir krievu pašu darīšana no darba brīvajā laikā.Latvijas pienākums gādāt,lai latviešiem te būtu labi,lai bez akūtas vajadzības nav jālauzās svešā mēlē.Iemācīsies krievs ķīmiju krieviski,bet ko viņš darīs,kad būs jāstrādā,teiksim,laboratorijā,latviešu kolektīvā?Mēs neesam pret krievu valodu principā,mēs esam pret šīs svešvalodas uzpūsto,neadekvāto lomu Latvijā,tās ir kolonizācijas sekas,kuras jānovērš.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Vahamurka 04.07.2018. 16.36

  странная логика про химию. Если я знаю латышский как таковой, то я буду знать, как по-латышски “кислота, колба и раствор”. Иначе как же наши люди находят работу за границей, учитывая, что учились в Латвии на русском или латышском?
  Если не ваша обязанность, чтобы мы сохраняли русскость, то почему требуете принять свою латышскость? Тем более знание латышского и латышскость, это не одно и то же. Латышскость-это уже менталитет, этническая принадлежность.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Jānis Lakijs > Vahamurka 28.06.2018. 09.05

  Kad atbrauca, latvieši bija paklausīgi.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu