ABLV pašlikvidācija – vai var būt saikne ar Bunkus slepkavību? 3

ABLV bankas logo. Foto: Reuters/LETA

Otrdien Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vēlu vakarā izziņoja ilgi gaidītu lēmumu atļaut ABLV bankas pašlikvidāciju. Tas ir līdz šim nepieredzēts jeb bezprecedenta risinājums Latvijā bankas darbības izbeigšanai, žurnālam Ir atzīst FKTK vadītājs Pēters  Putniņš.

Viņš skaidro, ka «šajā gadījumā no visām iespējamajām likvidācijas metodēm tieši kontrolēta pašlikvidācija būs tā, kas nodrošinās FKTK turpmāku iesaisti un nepieciešamības gadījumā arī ietekmi uz notiekošo bankas pašlikvidācijas procesu, t. sk. bankas aktīvu aizsardzību un visu izmaksājamo līdzekļu kontroli, lai novērstu iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju šajā procesā.»

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola žurnālam atzīst — atbilstoši FKTK teiktajam šobrīd nav juridiska pamata citam bankas likvidēšanas modelim, jo nekādi būtiski pārkāpumi, kas būtu par pamatu licences atņemšanai un tālāk sekojošai likvidācijai, tā arī nav konstatēti. Drošības policijas lietvedībā atrodas pērn sākts kriminālprocess saistībā ar ABLV iespējamiem pārkāpumiem pārskaitījumos, kas varētu būt saistīti ar naudas atmazgāšanu, taču rezultātu nav — «turpinās atsevišķu faktu pārbaude», informēja Drošības policijā.

Žurnāls Ir ceturtdien raksta, ka pirms divām nedēļām nošautais maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus arī izrādījis interesi par ABLV likvidāciju, un tas varētu būt viens no iespējamiem viņa slepkavu motīviem. Proti, ja kādi ABLV klienti iespējami ātri vēlētos atgūt ievērojamas naudas summas, par kuru izcelsmes likumību var rasties aizdomas, tad jebkādi šķēršļi bankas pašlikvidācijai neatbilst viņu interesēm un to novākšanā viņi var nebūt īpaši izvēlīgi.

Savukārt žurnāla lūgta komentēt, vai Bunkus nogalināšana varētu būt kādā veidā saistīta ar ABLV, banka šo jautājumu pāradresēja Valsts policijai. Otrdienas vakarā intervijā LTV bankas līdzīpašnieks Ernests Bernis noraidīja šādas aizdomas — Bunkus nemaz nevarētu likvidēt šo banku, jo bijis tās klients. Savukārt FKTK vadītājs Putniņš uz jautājumu, vai Bunkus slepkavība ir ietekmējusi FKTK lēmumu par ABLV, noskaldīja īsi: «Nekā.»

 

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Komentāri (3)

Sskaisle 14.06.2018. 11.16

varu liecināt tikai to, ka visi tie cilvēki, ar kuriem esmu runājusi par MNA – NA – par Rasnaču =TM – LR – Bunkusa slepkavību – es un man zināmie cilvēki uzskata, ka visi ir visciešākajā mērā – ciniski un aukstasinīgi – saistīti ar bandītismu – cilvēki liek vienlīdzības zīmi starp valsti un bandītiem

ja NA būtu goda partija – viņi paši atsauktu savu ministru

https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/13.06.2018-tiesa-runa-kas-kontrole-maksatnespejas-nozari.id132895/

+2
0
Atbildēt

1

  QAnon > Dusma 14.06.2018. 11.51

  Varētu jau atsaukt, tikai kas Rasnača kunga soģi, ir paši? Ja Vienotība būtu aizlaidusi biogāzē Dombrovski, Kamparu, Pabriku, Ašerādenu, Reiru, Rinkēviču un Kazlovski, tad Rasnača kungam varētu pieminēt viņa pārvesto skapi, jo cita nekā jau nav.
  p.s. tu esi reti debila, prātu izkūkojusi nodzīta šaļava, ja esi iedomājusies, ka ES valstī, neskatoties uz visu mūsu spēka struktūru vadītāju pakļautību kremlim, uz izdomātas apsūdzības pamata, kādam varētu piešūt slapju lietu.

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

QAnon 14.06.2018. 09.52

Saprotama lieta, ka Krievijas organizētā noziedzība un FSB caur savas ietekmes aģentiem, čekas nopirktiem un sakompromitētiem politiķiem, darīs visu, lai varētu izņemt no savas bankas savu naudu, bet pārējiem noguldītājiem 100 000 kompensēt nāktos valstij. Jau minēju, ka man piedāvāja uzvārīties, sameklējot ABLV noguldītājus, kas grib izņemt savu naudu, apejot citus. Ja ASV mums ir patiess partneris, uzliktu bankas likvidācijai virsū kāju un neļautu aizplūst pa kreisi nevienam sū.
Tas, ka šai lietā bija iejaukts Vienotības cilvēks, Bunkus, pilnīgi iespējams.
p.s. Godmanis un Slakteris novilcināja Parex kontu apturēšanu, ļaujot čekistiem un bandītiem no bankas izņemt prāvus līdzekļus.

0
-3
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu