Dace Rudzīte, pirts cepuru meistare

Populārākās? Vilki, lapsas, mežacūkas, atbild Dace Rudzīte. «Jaunpiebalgā ir liela Vilku ģimene, viņi septiņus vilkus nopirka. Visi puisīši gribot skraidīt kā vilki. Pieprasīti ir arī kaķi. Cilvēkiem laikam patīk lielās, spilgtās acis, daudzi ir kaķumīļi.» Foto — Edmunds Brencis, Picture Agency
Ieva Puķe

Sākās krīze, vasarā skolotājiem naudas nav, gājām ogās. Man ogas īsti «nelasījās». Ar draudzeni nolēmām: nākamvasar to vairs nedarīsim! Tā lubāniete Dace Rudzīte pievērsusies filcēšanai —  ar domu nopelnīt. «Iemācījos pēc krievu vietnēm. Latvijā neviens ar to negrib dalīties, bet Krievija ir liela, cilvēkiem nav žēl —  pieliek pilnu YouTube. Nekā sarežģīta!» Nieciņi, telefona maciņi… Vilnas čības ar uzlocītiem purngaliem bijis izaicinājums. Sasniedzot zināmu meistarību, lieta iepatikusies. «Man patīk dabīgi materiāli, arī māls, tie dod enerģiju. Kādreiz kursos esmu mēģinājusi taisīt lelles no polimēru māla, piekusu — sintētisks tas materiāls.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu