Loskutovs un Judins izstājas no “Kustības “Par!”” 34

Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs (no kreisās) un Andrejs Judins. Foto: Zane Bitere, LETA

Saeimas deputāti Aleksejs Loskutovs un Andrejs Judins izstājušies no partijas “Kustība “Par!””, informēja politiskā spēka pārstāve Amālija Brūvere.

Savukārt Saeimas deputāti Lolita Čigāne un Ints Dālderis lēmumu par izstāšanos no “Kustības “Par!”” nav pieņēmuši, bet plāno palikt “Vienotības” frakcijā.

Judins aģentūrai LETA apliecināja, ka uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos no partijas “Kustība “Par!””. Viņš to saistīja ar partijas vadības nostāju, ka “Kustības “Par!”” deputātiem būtu jāpamet koalīcija, proti, partijas “Vienotība” frakcija Saeimā. Judins uzskata, ka jādomā par politisko spēku konsolidāciju. Īpaši pašreizējā situācijā vēl vairāk sadalīties nebūtu pareizi, uzskata politiķis.

Taujāts par iespējamu startu Saeimas vēlēšanās, Judins pagaidām konkrēti neatbildēja. Viņš skaidroja, ka pieņemts lēmums turpināt darbu koalīcijā un izstāties no partijas.

Iepriekš “Kustība “Par!”” pieļāva, ka tās pārstāvjiem būtu jāizstājas no “Vienotības” Saeimas frakcijas. Šis jautājums tika vērtēts, ņemot vērā, ka “Kustība “Par!”” Saeimas vēlēšanās nestartēs kopā ar “Vienotību”, bet turpinās sarunas ar partijām “Izaugsme”, “Progresīvie”, “Latvijas attīstībai” un pilsoniskās sabiedrības organizācijām par iespējamu kopīgu piedāvājumu vēlētājiem.

“Vienotība” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem informēja, ka frakcijas vadība ceturtdien vienojās ar “Kustības “Par!” pārstāvjiem, ka šie deputāti turpinās darbu frakcijā līdz 12.Saeimas pilnvaru beigām. “Mums jābūt vienotiem, it īpaši šobrīd, kad Latvijas valsts starptautiskā reputācija ir apdraudēta un finanšu sektors piedzīvo nopietnu reputācijas krīzi,” uzsver frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

Arī Čigāne uzsvēra, ka, ņemot vērā situāciju valstī, ir jāstrādā un jāizmanto visi instrumenti, lai situāciju stabilizētu. Viņa teica, ka kopš Solvitas Āboltiņas aiziešanas no “Vienotības” frakcijas tajā būtiski mainījies klimats, arī “Kustības “Par!”” deputāti nāk klajā ar dažādām iniciatīvām.

Partija “Vienotība” pirmdien nosūtīja atklātu vēstuli partijai “Kustība “Par!”” ar aicinājumu uz sarunām par sadarbību centriski demokrātisko partiju apvienībā.

“Vienotība” pagājušās nedēļas nogalē notikušajā domes sēdē mudināja partijas ar līdzīgām vērtībām kopā startēt Saeimas vēlēšanās, veidojot jaunu politisko apvienību. Vienošanās par kopīgu startu jau esot panākta ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam” un “Valmierai un Vidzemei”. Savukārt sarunas par sadarbību vēl notiks ar Vidzemes partiju, Latgales partiju, LA, “Par!” un “Progresīvajiem”, sestdien teica “Vienotības” līderis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Tikmēr Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) kopā ar “Vienotību” startēt neplāno.

Komentāri (34)

AK 23.02.2018. 15.59

No malas izskatās vienlaikus smieklīgi un nožēlojami. Vispirms atšķeļas no Vienotības, jo tai rūk reitingi un ir sapinusies nespējā sevi definēt, un izveido jaunu partiju. Paiet laiks, redz ka Vienotībai tomēr zem 5% īsti reitings nenokrīt, toties Par vispār jebkāds jēdzīgs reitings neveidojas – tad ar vārdiem, ka visiem jāvienojas (kaut paši tikko šķēla) dodas atpakaļ pie Vienotības. Vairāk tomēr nožēlojami nekā smieklīgi.

P.S. Nesen te redzēju vienu komentētāju ar niku “ak”, tas nebiju es 🙂

+4
-1
Atbildēt

1

  Vahamurka > AK 23.02.2018. 16.08

  To nebija iespējams sajaukt,tas ” ak” bija īsts liberālis ar ārkārtīgi plašu domas lidojumu bez kaitīgām nacionālistiskām prāta važām.

  +2
  -4
  Atbildēt

  1

  QAnon > Vahamurka 24.02.2018. 11.58

  Liberāli ar liberastu nevar sajaukt.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 23.02.2018. 12.55

nu zane, sīkā nodevēja, kā tev kauna nav ! tieši sievietes ir tās, uz kurām var paļauties un vajag paļauties – varu piekrist, ka sievietes nav labākas par vīriešiem, bet ka sliktākas – nekad, nemūžam un ne par ko – un arī pļāpīguma ziņā – ja sieviete pļāpā – to pieņemam kā normu un to izsmejam, bet ja vīrieši pļāpā? Tas ir pretīgi.
Kašķos un intrigās, nodevībās un varasdarbos nav viena vai otra dzimuma dominance. Ja vīrieši sievietes nosit, tad mēs jau nezinam , cik vīrieši ir klusi noindēti

nesen par Heini lasīju, noindēts bijis – visticamāk un visdzīvākā teorija, ka sieva noindēja, jo šim par daudz mūzas apkārt lidinājās

tā kā nevajag tikai, ja

+1
-1
Atbildēt

1

  tonijs > Dusma 23.02.2018. 16.49

  Ja vīrieši pļāpā- tā ir Nacionālā apvienība. Zane jau nevērsās pret visām sievietēm, tikai kašķu buntēm. Vai ar to domāta cienījamā Viņķele? Manuprāt, Judins un Loskutovs pasteidzās ar aiziešanu, vajadzēja pameklēt kompromisu ar partijas vadību. Nu par ko lai es tagad balsoju?

  +2
  -2
  Atbildēt

  2

  QAnon > tonijs 24.02.2018. 11.37

  Ja vīrieši pļāpā, tie ir pidarasi, bet vispār tie jau nav vīrieši.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > altinyildiz 24.02.2018. 17.10

  Ak tu pļāpa tāds 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Vahamurka > tonijs 23.02.2018. 17.05

  Vēl palikusi Saskaņa-vienīgā Latvijas rietumnieciskā partija,kura skaidri un nepārprotami iestājas par Stambulas konvencijas ratificēšanu.

  +2
  -2
  Atbildēt

  1

  tonijs > Vahamurka 23.02.2018. 17.08

  Par Saskaņu balso pats, vēl ir JKP, Vienotība, Progresīvie…

  +2
  -2
  Atbildēt

  1

  Vahamurka > tonijs 23.02.2018. 17.19

  JKP ir konservatīvie,viņi par konvenciju nedrīkst balsot,vēlētāji nesapratīs.Bet Progresīvie apvienosies ar PAR,viņiem vienas vērtības.

  +2
  -2
  Atbildēt

  1

  andrejs > Vahamurka 23.02.2018. 19.38

  JKP ir konservatīvie,viņi par konvenciju nedrīkst balsot
  —-
  Gan jau balsos, paskaidros kāpēc, un balsos.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 23.02.2018. 12.58

skatīšos, ko Judins dara, jo man patīk viņš kā politiķis – par Par es tik un tā nebūtu balsojusi paša pavļuta dēļ

0
0
Atbildēt

1

  Vahamurka > Dusma 23.02.2018. 14.44

  Baidies Pavļutam nodarīt pāri ar savu balsi?

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu