Birža piemērojusi uzraudzības statusu “ABLV Bank” 2

Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Biržas “Nasdaq Riga” valde ceturtdien piemēroja uzraudzības statusu “ABLV Bank”, teikts biržas paziņojumā. Uzraudzības statuss “ABLV Bank” piemērots atbilstoši biržas noteikumu prasībām. Tās nosaka, ka uzraudzības statusu piemēro, ja ir iestājušies emitenta darbību ietekmējoši apstākļi, kas varētu apdraudēt ieguldītāju intereses, kā arī citos gadījumos, kad ir svarīgi piesaistīt tirgus dalībnieku uzmanību kādam nozīmīgam apstāklim attiecībā uz finanšu instrumentu vai tā emitentu.

“Esam informēti par biržas pieņemto lēmumu. Tā ir standarta procedūra, kuru birža piemēro šādās situācijās un tas nenosaka nekādus ierobežojumus. Tas ir veids, kādā birža investoriem nodod informāciju, lai pievērstu papildu uzmanību par emitentu, piemēram, lasītu ziņas, kuras tas par sevi publicē. “ABLV Bank” šobrīd pilda visas saistības, kas attiecas uz obligācijām un ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (“FinCEN”) ziņojuma priekšlikums neietekmē obligāciju turētājus. Vēlreiz apliecinām, ka bankas finanšu stāvoklis un finanšu resursu pieejamība ir pietiekami augstā līmenī,” aģentūrai LETA teica “ABLV Bank” grupas komunikācijas vadītājs Artūrs Eglītis.

“FinCEN” plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

“FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

“FinCEN” norāda, ka “ABLV Bank” biznesa prakse nodrošina finanšu pakalpojumu sniegšanu klientiem, kuri vēlas izvairīties no regulatoru prasībām. Bankas vadība un darbinieki ir līdzvainīgi klientu pretlikumīgajās finanšu darbībās, tostarp naudas atmazgāšanā un tā dēvēto čaulas uzņēmumu izmantošanā, lai slēptu to pretlikumīgo bankas darījumu patieso dabu un atbildīgo identitātes.

“ABLV Bank” uzskatāma par novatorisku un progresīvu attiecībā uz pieeju, lai apietu finanšu sistēmas noteikumus, teikts ziņojumā, norādot, ka banka veicina naudas atmazgāšanas un regulējošo noteikumu apiešanas shēmas un nodrošina, ka viltus dokumentācija finanšu shēmu atbalstīšanai, daļu no kuras sagatavo paši bankas darbinieki, ir augstākās kvalitātes.

Tāpat “FinCEN” ziņojumā sacīts, ka “ABLV Bank” iepriekš izstrādājusi shēmu, lai palīdzētu klientiem apiet ārvalstu valūtu kontroles pasākumus, kurā banka slēpa pretlikumīgus valūtu darījumus kā starptautiskus tirdzniecības darījumus, izmantojot viltus dokumentāciju un čaulu uzņēmumu kontus.

Savukārt “ABLV Bank” pārstāvji iepriekš norādīja, ka sagatavotais ziņojums ir departamenta priekšlikums, par kuru 60 dienu laikā var iesniegt rakstiskus iebildumus. Banka izskata iespējas, lai “FinCEN” pārskatītu savus priekšlikumus. “Banka pieliks visas pūles, lai atspēkotu izteiktos apgalvojumus,” uzsvēra bankā.

Bankas pārstāvji arī informēja, ka “ABLV Bank” un tās darbinieki nekad nav devuši kukuļus amatpersonām, tādēļ “FinCEN” paziņojumā paustais bankai ir pilnīgi nepieņemams.

“”ABLV Bank” par pilnīgi nepieņemu uzskata ziņojumā pieminēto kukuļdošanu, to nekavējoties aicinājusi izvērtēt tiesībsargājošās institūcijas. Banka ir vērsusies Valsts policijā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu pārbaudīt šo informāciju. Nedz banka, nedz bankas darbinieki nekad nav izdarījuši kukuļdošanu attiecībā ne pret vienu amatpersonu. Ar šādu publikāciju faktiski apsūdzot bankas vadību un tās pārstāvjus sevišķi smagu noziegumu izdarīšanā, ir nodarīts ievērojams kaitējums bankas reputācijai,” žurnālistiem sacīja bankas izpilddirektora vietnieks Vadims Reinfelds.

Viņš arī pauda pārliecību, ka “FinCEN” sniegtā ziņojuma priekšlikums balstās uz pieņēmumiem, jo šobrīd bankas rīcībā nav šādas informācijas, taču banka turpina to pārbaudīt.

Pēc aktīvu apmēra “ABLV Bank” 2017.gada septembra beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem – Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei – uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas pamatkapitāla. “ABLV Bank” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā. “ABLV Bank” atrodas tiešā Eiropas Centrālās bankas (ECB) uzraudzībā.

Komentāri (2)

QAnon 15.02.2018. 16.24

“FinCEN: ABLV Bank vadība izmantojusi kukuļdošanu…”

Kad Krievijas organizēto noziedzību un FSB pārstāvošie noziedznieki ar visiem patrakiem un taisnām zarnām ir nopirkuši kremļa kājslauķus un tos nežēlīgi ekspluatē, tā jau vairs nav vienkārša kukuļdošana. Bez Latvijas ienaidnieku politiskā jumta, savas kabatas: IeM, DP un SAB, AB.LV nebūtu varējusi izvērst tik plašu noziedzīgo darbību.

+1
0
Atbildēt

0

jurrri 15.02.2018. 22.27

“Bankas pārstāvji arī informēja, ka “ABLV Bank” un tās darbinieki nekad nav devuši kukuļus amatpersonām…”

Vai no šī varam secināt, ka pārējās “FinCEN” izteiktās apsūdzības ir pamatotas?

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu