Ar adatu un mīlestību • IR.lv

Ar adatu un mīlestību

Stāstu segas idejas autore, muzeja Latvieši pasaulē biroja vadītāja Marianna Auliciema (no kreisās) ar koordinatori Aiju Abeni. Sašūta tekstilmākslinieces Jantas Mežas (no labās) vadībā, sega izrādījās 10 m gara un 3 m plata. Tā tiks izstādīta uz septiņiem statīviem, kurus izgatavojis Latvijā atgriezies Čikāgas latvietis Pēteris Kalniņš. Foto — Gints Ivuškāns
Ieva Puķe

Alūksnē atklāj ārzemju latviešu veidoto Stāstu segu — veltījumu Latvijai simtgadē

Viss, ko biju izdomājusi uztaisīt savā gabaliņā, jau bija atsūtīts. Lielais ozols pie lauku mājas, kur gadsimtiem dzīvojuši mūsu senči? Tāds tagad ir kādos piecos gabaliņos. Stārķis, kas katru pavasari atgriežas ligzdā mājas pagalmā? Tikpat populārs! Izlēmu — vienkārši mēģināšu šūt krustdūrienā latviešu rakstus. Redzēs, kas iznāks! Esmu pirmā sieviete savā dzimtā, kura nav darinājusi latviešu tautastērpu un rokdarbus, saka muzeja un pētniecības centra Latvieši pasaulē biroja vadītāja Marianna Auliciema. Akcijas Stāstu sega — dāvana Latvijas simtgadē iniciatore, četrdesmitgadniece, dzimusi Kanādā, bet uzaugusi Austrālijā — tur pēc dīpīšu nometnēm satikās viņas vecāki. Auseklīti un Laimas slotiņas, kas ieturēti mazliet neparastā krāsu gammā, Mariannas kvadrātiņa malās papildina stilizēti ananasi uz košzila fona. Viņas skolu Brisbenā ieskāva ananasu lauks, bet virs galvas bija mūžam zilas debesis.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu