Grūtākais uzdevums — palikt mierā

Toms Veličko. Foto — Edmunds Brencis, Picture Agency
Edīte Tišheizere, speciāli Ir

Toms Veličko (24), vienīgais jaunais aktieris, ko Jaunajā Rīgas teātrī izvēlējies Alvis Hermanis, ir enerģijas bumba. Viņa tumšo un skumjo pusi pagaidām var tikai nojaust. Varbūt tā iezīmēsies Jozefa K. lomā Kafkas Procesā, kas Mārča Lāča režijā šonedēļ piedzīvos pirmizrādi

Teātra sadzīvē — jo īsts teātris ir kā ģimene, bet ģimenei ir sadzīve — būtiska nozīme ir kopējai humora sajūtai. «Galvenais, ka viņš saprot jokus un spēj uztvert mūsu jokošanās stilu un toņkārtu,» jauno kolēģi uzteic JRT aktrise Baiba Broka. Toms esot ļoti dabiski ienācis teātrī, ar pietiekamu respektu, bet bez pārliekas pietātes pret «vecajiem monstriem». Kuri, starp citu, paši viņu pamanījuši un ieteikuši Alvim Hermanim. «Ievēroju viņu Sapnī vasaras naktī, jo viņam uz Nacionālā teātra lielās skatuves izdevās pilnīgi noturēt skatītāju uzmanību, turklāt — ar klusumu, ar pauzi, ar ļoti nelielu tekstu,» atceras Ģirts Krūmiņš. «Ap viņu bija tā aura, ietekme, kas sniedzas tālāk par pašu cilvēku. Un pieredze, kas nav atkarīga no gadiem. To dod talants.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu