Divos teroraktos Londonas centrā cietuši britu un ārvalstu pilsoņi 26

Londonas tiltu pēc terorakta pārbaudīja policija. Foto: Reuters-LETA

Teroraktos bojā gājuši septiņi, ievainoti 48 cilvēki, vēsta policija

Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas centrā sestdienas vakarā notika divi terorisma incidenti, kuros bojā gājuši septiņi cilvēki un 48 ievainoti, svētdien vēsta aģentūras LETA-AFP, atsaucoties uz Londonas policiju. Teroraktos cietuši gan britu, gan Francijas pilsoņi, bet nav ziņu, ka starp cietušajiem būtu Latvijas iedzīvotāji.

Uzbrukuma sākumā uz Londonas tilta mikroautobuss sabrauca gājējus. Pēc tam no mikroautobusa izlēca trīs vīrieši, kas iebruka tirgū “Borough Market” tilta dienvidu galā un tur sadūra cilvēkus. Londonas policija vēsta, ka uzbrucēji bija trīs un viņi visi ir nošauti.

Uzbrucēji bija uzvilkuši spridzekļu vestes, kas bija imitācijas. Bruņoti policisti nošāva trīs aizdomās turētos astoņu minūšu laikā pēc pirmā zvana ārkārtas situāciju dienestiem. Uzbrukumos ievainotajiem sniegta medicīniskā palīdzība Londonas slimnīcās.

Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā nav ziņu, ka sestdien Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas centrā notikušajos terorisma incidentos būtu cietuši Latvijas iedzīvotāji. Kā aģentūra LETA uzzināja ministrijas Konsulārajā departamentā, īsi pēc notikušā ĀM sazinājās ar kolēģiem Londonā, kuri sacīja, ka patlaban nav informācijas, ka incidentos būtu cietis kāds Latvijas valstspiederīgais.

Visi, kuru rīcībā ir kādas ziņas par cilvēkiem, kas varētu būt cietuši incidentos Londonas centrā vai kuriem ir nepieciešama palīdzība, aicināti zvanīt uz ĀM Konsulārā departamenta diennakts tālruņa numuru ārkārtas situācijām +371 26 33 77 11 vai tālruni Lielbritānijā +44 77 70 613 540.

Pēc teroraktiem Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas vadītā Konservatīvā partija un opozīcijā esošā Leiboristu partija apturējušas priekšvēlēšanu kampaņas pirms 8.jūnijā gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, vēsta aģentūras LETA-DPA/AFP.

Konservatīvie paziņoja, ka svētdien kampaņa ir apturēta. Arī leiboristi paziņoja, ka līdz svētdienas vakaram nekādi kampaņas pasākumi nenotiks. Leiboristu partija skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts pēc konsultācijām ar citām partijām un aiz cieņas pret teroraktā cietušajiem.

Komentāri (26)

good dumps with pin shop 22.04.2022. 01.23

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: ir.lv/2017/06/04/divos-teroraktos-londonas-centra-cietusi-britu-un-arvalstu-pilsoni/ […]

0
0
Atbildēt

0

this post 16.04.2022. 08.30

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/2017/06/04/divos-teroraktos-londonas-centra-cietusi-britu-un-arvalstu-pilsoni/ […]

0
0
Atbildēt

0

Austras koks 04.06.2017. 14.12

Ko sēsi, to pļausi. Ja savā mājā salaiž mežoņus, tad nevar gaidīt, ka nebūs problēmu.

Iedodot mežonim nazīti un dakšiņu pie pusdienu galda, tas nesāks tos lietot un nekļūs civilizēts. Tāpat ar tiem Āzijas un Āfrikas mežoņiem – ielaižot tos Eiropā, tie nekļūs civilizēti.

Vienīgās sekas būs drošības problēmas Eiropā un kārtējās nāves un kropļojumi ik pa kādam brīdim. Un nenormālu resursu tērēšana visādam slepenpoliciju, drošības piliciju un citu līdzīgu dienestu darbam, kā arī godprātīgo Eiropas iedzīvotāju brīvību ierobežošana.

Ir jāatzīst vienreiz, ka mežoņi ir un paliek mežoņi, un ka mežoņiem nav vietas Eiropā. Un mežoņi nav tikai tie, kas spridzina, šauj, dur vai nobrauc cilvēkus, mežoņi ir visi šie islāma ieceļotāji, jo arī tie, kas aktīvi nerīkojas, šo teroru atbalsta. Atsevisķi izņēmumi musulmaņu vidū neko nepierāda un nepadara islāmu par civilizētu reliģiju un musulmaņus par civilizētu sabiedrību.

+7
-7
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu