''Mūs apdraud dēmoni!'' • IR.lv

”Mūs apdraud dēmoni!”

39
Foto no autora albuma.
Juka Rislaki

Politiķa intervija daudz pasaka par populārākās partijas pasaules izpratni

Intervijas virsraksts apsola: “Mēs iegūsim absolūto vairākumu!”, tomēr intervējamais nav nedz Turcijas Erdogans, Ungārijas Orbāns, Venecuēlas Maduro, nedz Krievijas Putins. Tas ir Romāns Mežeckis, Saeimas deputāts, Gata Trukšņa padomnieks, Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vēlēšanu kampaņas vadītājs.

Intervija publicēta ZZS avīzē ”Kas labi iesākts, jāturpina” šī gada otrajā numurā un daudz ko izsaka par Latvijas politiku, žurnālistiku un populārākās latviešu partijas izpratni par pasauli. Patiesībā raksts nav nekas īpašs. Tādus var lasīt bieži: simpatizējošs intervētājs uzdod uzvedinošus jautājumus, ļauj intervējamam mierīgi pateikt visu, ko vēlas, un vārdu pa vārdam nopublicē laikrakstā. Acīmredzot, kāds maksā žurnālistam un laikrakstam par to, lai intervija parādītos vēlamā veidā.

Šajā gadījumā īpatni ir tas, ka, kaut arī šī ir partijas vēlēšanu avīze, anonīms žurnālists sākumā izliekas kritisks. Varbūt Mežeckis intervē pats sevi?

Turpinājumā saīsināti piedāvāju dažus garās intervijas jautājumus un atbildes. Jāpiebilst, ka intervijā ne ar vārdu netiek pieminēts, ka Truksnis iesaistīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā krimināllietā par iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu.

Jautājums: Kāpēc Jūrmalai atkal vajadzīgs Truksnis? Vai nav laiks vietā nākt jaunajiem?
Atbilde: Un kas tie būtu? Neviena jau nav!

J.: Vai tad tiešām neviena cienīga mēra kandidāta vairs nav? Kāpēc Truksnis?
A.: Tāpēc, ka viņš ļoti daudz ir izdarījis Jūrmalas labā.

J.: Viņa padarītos darbus es, protams, zinu, bet vai kāds cits arī to nevarētu?
A: Es nevienu citu neredzu. Arī man rūp tas, kāda ir Jūrmala. Es personīgi neredzu citu līderi, kuram varētu uzticēt pilsētu, kurā dzīvos mūsu bērni un mazbērni.

J.: Varbūt ir palicis vēl kaut kas nepabeigts?
A.: Vēl nekas nav pabeigts. Šos sešus gadus var saukt par stabilizācijas posmu pēc tā ārprāta, kas bija pirms Trukšņa ievēlēšanas.

J.: Arī Truksnis pirms kāda laika bija deputāts vecajā koalīcijā…
A.: Jā, viņš bija vienkāršs deputāts un tieši tāpēc neko daudz iesākt nevarēja, bet paskatieties, cik īsā laikā uz labo pusi mainījās dzīve Jūrmalā, kad viņš kļuva par mēru.

J.: Vecie laiki pirms Trukšņa bija daudz ilgāk.
A.: Protams. Tāpēc jau arī reizēm ir gājis tik grūti. Vecie ieradumi vēl šur tur saglabājušies. Vajag laiku tālākam darbam, lai labas pārmaiņas tiktu turpinātas.

J.: Vai tāpēc, ka pēdējos gados viņš vadījis domi, Truksnim nav priekšrocības vēlēšanās?
A.: Tā sanāk, viņš no visiem ir visstiprākais kandidāts – to neviens nenoliedz. Tas ir pamatoti.

J.: Kāpēc uzskatāt, ka viņš ir visstiprākais mēra kandidāts?
A.: Es spriežu pēc tā, kā jūrmalnieki viņu vērtē. Viņam ir visaugstākais reitings. Neskatoties uz dažu personu histērisko kritiku, viņš uzvarēs pārliecinoši.

J.: Vai esat apmierināts ar Trukšņa pašreizējo reitingu, kas svārstās nedaudz virs 50%?
A: Domāju, ka patiesībā viņa reitings ir lielāks. (…) Runājot par atbalstu Truksnim kā mēram, šodien viņu atbalsta 55%, pēc nedēļas tie būs 57%, bet pēc mēneša – jau 60 %.

J.: Pateicoties kam būs tāda izaugsme?
A.: Pateicoties cieņai un mīlestībai, pateicoties tam, ka cilvēki novērtē viņa padarīto.

J.: Cieņa un mīlestība ir jau tagad…
A: Un būs vel vairāk!

J: Tomēr ir aprindas, kur ir populāri lozungi, ka jāmaina domes kurss…
A: Un visbiežāk šos lozungus lieto cilvēki, kas paši pilnīgi neko nav izdarījuši Jūrmalas labā, bet katru reizi uz vēlēšanām pamostas, sāk kritizēt un jebkuriem līdzekļiem cenšas nomelnot līdzšinējo domes vadību. Šāda rīcība izsauca sašutuma vilni daudzos jūrmalniekos. Starp citu, tieši iedzīvotāju sašutums par nepamatotajiem uzbrukumiem Truksnim lielā mērā palielināja atbalstu un noteica jūrmalnieku izvēli par labu viņam kā mēra kandidātam.

J.: Konkurenti taču arī nesnauž…
A.: Realitāte ir tāda, ka šobrīd, izmantojot apmelojumus un nekaunoties no visnetīrākajām metodēm, pie varas raujas spēki, kurus iepriekšējās vēlēšanās jūrmalnieki ar savu izvēli kā ar tīru slotu aizslaucīja no domes. Un tagad tie, apvienojušies ar vēl senāku laiku dēmoniem, izmantojot vairāku partiju sarakstus, cenšas atgriezties domē ar izmisīgu spēku. (…) Taču viņus interesē iespēja ietekmēt domes lēmumus savā labā un tāpēc viņi cenšas no dažādiem mazajiem partiju sarakstiem iebīdīt domē pēc iespējas vairāk savu kadru (…) Šiem mērķiem viņi ir mobilizējuši arī vairākus bijušos deputātus no vecajiem laikiem un nevienam nav noslēpums, kā labā viņi pirms 10-15 gadiem darbojās.

J.: Vai jūsu sarakstā tādu nav?
A.: Pirms četriem gadiem, veidojot deputātu kandidātu sarakastu, iekļāvām tajā jaunus, godīgus un zinošus profesionāļus.

J.: Kas Jūrmalu sagaida nākotnē?
A: Pie tā mēs šobrīd strādājam (…) Visu atklāt vēl negribu, bet viens ir skaidrs – ja mēs vēlēšanās iegūsim absolūtu vairākumu, tad (…) Un tas nav viss – drīzumā iepazīstināsim ar to, ko darīsim pēc uzvaras vēlēšanās. (…) Atbalsts Truksnim šobrīd ir milzīgs, un cilvēki tic Gatim.

Katrs var izdarīt savus secinājumus. Es gribu pievērst uzmanību dažiem punktiem intervējamā pasaules redzējumā. Esmu tos nodēvējis par vadlīnijām jaunajiem politiķiem:

1. Uzsver, ka tikai viena partija vai – vēl labāk – viens Vadonis atrisinās visas problēmas, citas iespējas nav. Tieši šādā veidā Šlesers savulaik laboja Latvijas ceļus – vismaz ceļmalas reklāmas tā vēstīja.

2. Atceries, ka politiķis nav viens no mums, nedz arī tautas kalps, bet Vadonis. Pieprasi, lai pavalstnieki jeb tauta viņu mīlētu. Pieprasi, lai viņu mīlētu vēl vairāk. Viņu nekādā gadījumā nedrīkst kritizēt.

3. Ja politiķa reitings nav labs, vaino atbildētāju vai jautātāju.

4. Visi ir tādās pašās domās. Vai vismaz visiem vajadzētu domāt vienādi.

5. Runā populistiski par bērnu laimi, bet nestāsti, ka piedāvā viņiem kā paraugu cilvēkus, kuriem par savu noziedzīgo rīcību, iespējams, jāsaņem sods.

6. Atceries, ka nav normāli, ja cilvēki pirms vēlēšanām iestājas dažādās partijās, iepazīstina vēlētājus ar savu programmu un pat pieprasa pārmaiņas un jaunu valdību. Tie ir bīstami, ļauni dēmoni. Mūs var izglābt vienīgi profesionāļi, kuri jau atrodas pie varas.

7. Atceries, ka valsts un tautas labā var darboties vienīgi tad, ja iegūst absolūto vairākumu. Visi pārējie ir ienaidnieki, sliktie un nepareizie, ar citiem nevar sadarboties. Viss, ko paveikušas iepriekšējās valdības, ir jāapgāž un jāsatriec pīšļos.

Komentāri (39)

Anonīms 08.05.2017. 10.22

tikai ņemiet vērā, ka ZZS pie varas tika pateicoties Vienotībai – cilvēki saeimas vēlēšanās nobalsoja par Vienotību.

Tas, ka mēs – nodokļu maksātāji esam idioti – vismaz to vienotības viņķele pareizi patieca.

Cik saprotu, Mežeckis kārtoja arī Grigules ievēlēšanu. Tik aizmirsa mums pastāstīt, ka kundze Grigule ir sirsnīga kremļa atbalstītāja un draudzene

Jā – traka pasaule – NATO ved iekšā tehniku un karavīrus, politiķi rauj iekšā Putina investorus un aizstāv Putina intereses Latvijā, Eiropā un pasaulē

Un nesakiet , ka ir viegli dzīvot tik pretrunīgā pasaulē.

+9
-5
Atbildēt

15

  basta > Anonīms 08.05.2017. 12.29

  Pēc Kalvīša, Godmaņa, Dombrovska un Straujumas murga, Kučinskis, kaut arī taukmūlis, kā Pabriks, Štokenbergs un Straujuma, un ņemot vērā, ka Rinkēvičs un Kozlovskis joprojām pie ietekmīgākām silēm, tomēr vieš nedaudz cerības. Vismaz pēc Dombrovska, Slaktera un Reira finanšu ministrs ar aritmētiku nav naidā.

  +1
  -8
  Atbildēt

  0

  basta > Anonīms 08.05.2017. 12.37

  to Baiba

  Ar Lembergu apsēsti ir Bruņinieks un Ebenemezers, kuri iedomājušies, ka lai nozagtu kārtējos desmit miljonus, Vienotība un SC iet pie viņa pēc rezolūcijas.

  Vienotības virzītos kandidātus, vai čekas veterānu Pabriku un “postkomunistu salašņas” (dzeris definīcija): Riekstiņu un Vaivaru un nākamās Saeimas laikā kopā ar Vienotību tukšās alus pudeles lasīt?

  +2
  -9
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 08.05.2017. 13.38

  Te vesela plejāde komentētāju visos pasaules grēkos vaino Lembergu,bet ar viņu apsēsts esot es :D Baiba,kas ar Jums?

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 08.05.2017. 11.45

  Kā ziņots, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, līdzšinējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) pagājušajā nedēļā paziņoja par demisiju.

  Pašreizējie valdības partneri konceptuāli atbalsta ieceri par plašāku koalīciju, kurā būtu pārstāvēti visi Saeimas labēji centriskie politiskie spēki, ieskaitot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), vēstīja LETA.

  Ministru prezidents žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes pastāstīja, ka šodien sāktas konsultācijas par jaunas valdības izveidi. «Vienotība» jau piedāvājusi veidot plašu labēji centrisko partiju koalīciju, kur būtu pārstāvētas visas Saeimas labēji centriskās partijas, kā arī neatkarīgie deputāti, proti, jaunu valdību veidotu pašreizējie koalīcijas partneri, piesaistot ZZS.

  No pašreizējiem koalīcijas partneriem saņemts konceptuāls apstiprinājums, ka atbalsts šādai koalīcijai varētu būt, skaidroja Dombrovskis. Līdz ar to plānots uzrunāt arī ZZS. Pagaidām gan premjers nenosauca precīzu laiku, kad plānots runāt ar ZZS, bet tas notikšot tuvākajās dienās.http://apollo.tvnet.lv/zinas/vienotiba-piedava-tris-premjera-amata-kandidatus/625235

  +5
  -9
  Atbildēt

  0

  DikembeSakamoto > Anonīms 08.05.2017. 14.08

  Visas vadošās partijas ir pilnas ar komunistiem, komjauniešiem, čekas stukačiem, padomju ofiņu bērniem, aktīvās rezerves virsniekiem un citiem sumpurńiem. Arī Nacionālā apvienība. Ja ņemsim pa vienam, kas ir bijuši šo jauno aktīvistu vecāki, tad mati ceļas stāvus. Ne velti Visu Latvijai savulaik tika bloķēti ar visām iespējamāmmetodēm. Iekļuva saeimā tikai tad, kad piekrita atdoties čekas suņiem.

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 08.05.2017. 10.35

  Kas tad tev par problēmām,esi izvēlējusies drošo kremļa propagandista amatu,stāstot latviešiem,ka Latvija ir neizdevusies valsts,naudiņa nāk un viss kārtībā.

  +6
  -8
  Atbildēt

  0

  basta > Anonīms 08.05.2017. 15.07

  to DikembeSakamoto

  Vispār Sandra seksīga un tautiska, ja vēl tie latvieši viņai visur nemaisītos pa kājām.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  DikembeSakamoto > Anonīms 08.05.2017. 14.02

  Skaisle, ideāls komentārs, nav kam iebilst. +1

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 08.05.2017. 11.54

  ērikiņ, man žēl tevis – patiešām – tu esi kā zombijs – man cits nav tev ko teikt –

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  jabis > Anonīms 12.05.2017. 11.20

  a kas vainas čekas veterānam pabriksim, re kā junkers priekā laizījās šo atradis, kad tas bez liekiem jautājumiem pārkrāva EU naudas blāķus caur Āfriku citās un drošās kabatās.Vēl viens LTV1 jefinš pabriksi intervēja, un neviena jautājuma par EU naudas administrēšanu, ned Dies, vēl dārgam viesim plakstiņš noraustīsies. Bezcerīgi, basta, bezcerīgi, varbūt parādnieks ātrāk piebeigs?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 08.05.2017. 11.50

  nu Baiba – Tev es padodos,jo tas, ka naciķi vienmēr ir izdzīvojuši kliedzot un pārdodamies – tas man kļuva skaidrs, jau pirms 15 gadiem , tā ir svēta patiesība , bet – tomēr – Vienotība necīnījās

  +11
  -8
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 08.05.2017. 10.51

  Kamēr valsts nespēj apturēt tik strauju iedzīvotāju skaita samazināšanos kā tas ir šobrīd , Latvija pavisam noteikti ir neizdevusies valsts.

  Brīvdienās satiku daudzus cilvēkus. Viena tantiņa – nu labi viņai 57 gadi , ne gluži nevarīga tantiņa , visu pārdod, pārceļas pie māsas uz Vāciju. Biju šokā, ka par suņa un kaķa nodošanu patversmē viņai bija jāmaksā 140 eur. Bet neko – samaksāj un brauc prom.

  Zini cik daudz tukšu un pamestu māju?

  Kam Latvija ir izdevusies – nu visiem tiem politiķiem, kuri trekniem vaigiem un augumiem slavē tautu un valsti – nu viņi lai arī slavē.

  Es tā nedomāju, es domāju, ka Latvijas valsts pret latviešu tautu ir represīva. Nodoķliem, kurus mēs samaksājam šai valstij nav atdeve – tie nenāk atpakaļ pie maksātājiem, tie paliek bagātnieku un politiķu makos.

  Viens skaidrojums – kā es saprotu kāpēc tā ir, ir tas, ka pie varas tieši un netieši ir čekisti.

  Lasi interviju ar Maizīti un redzesi – pati saeima = politiķi ir ieinteresēti čekistu varas saglabāšanā.

  Mūs māna un ar mums manipulē.

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 08.05.2017. 11.52

  jā un tā traģēdija ir, ka naciķi ne tikai sevi pārdod – bet arī mūs – latviešus

  +11
  -7
  Atbildēt

  0

  Baiba. > Anonīms 08.05.2017. 11.28

  >Skaisle

  Jums nav taisnība. ZZS pie varas tika pateicoties NA, jo tie neatbalstīja Vienotības virzītos kandidātus. Tā notika ar Straujumas nākšanu par MP, kad NA saplūda ar ZZS vienotā veselumā, kā arī ar Kučinska nonākšanu amatā.

  NA ir Lemberga partijas satelīts, ne velti tie vienmēr bijuši Lemberga paklausīgie stipendiāti, kuru atbalsts ZZS vienmēr būs garantēts.

  Paskatieties, kāda ir NA nostāja nodokļu reformas jautājumā, klusējoši atbalstoša, vairs demogrāfijas jautājums nav svarīgs, kaut gan bērnu vecāki cietīs visvairāk.

  NA ir tie, kuri ar savu liekulību un iztapību ZZS un Lembergam, iegrūž valsti postā.

  +14
  -9
  Atbildēt

  0

  Baiba. > Anonīms 08.05.2017. 12.00

  >Ēriks

  Jums tā apsēstība ar Lembergu tik liela, kā Skumjajam Bruņiniekam ar Zatleru. Apsēstība.

  +11
  -5
  Atbildēt

  0

algiz 09.05.2017. 11.36

Es izveidoju pluginu FireFox iekS irir.lv komrntu sadaļas kas nerāda Skaisles un Stepa komentārus. Šodieh atslēdzu. Testam. Neko Neēsmu zaudējis. Saprotams ko viņi vēlās panākt. Bet vai ir vērts?

+2
-1
Atbildēt

4

  basta > algiz 09.05.2017. 13.01

  Nemaz nebūs “naciķiem” tevi jāžņaudz, naids pret latviešiem latviešu svētā zemē ir nekļūdīgs bende. http://www.tvnet.lv/izklaide/popkultura/42984-muziba_aizgajis_zurnalists_polittehnologs_andrejs_voroncovs

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > algiz 09.05.2017. 14.46

  fretkiņam arī sāp naciķu varžacis , smaga neesmu, bet ja prot uzkāpt – tad var būt ļoti sāpīgi -ticu- tā kā mūciet mūciet naciķu prusaki – pakaļ jau nedzīšos

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > algiz 09.05.2017. 12.54

  TU TĀ LIELIES, KA VARĒTU DOMĀT, KA VISMAZ BIFELI ESI NOMEDĪJIS

  TAS, KA NACIĶI MANI ŽŅAUGTU KATRU RĪTU UN VAKARU ES TĀPAT ZINU – VARI AR TO NELIELĪTIES – BŪTU KLUSI IZDARĪJIS SAVU DARBIŅU UN MIERS, BET REDZ – NIEZĒJA PALIELĪTIES -..

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  fretka > algiz 09.05.2017. 14.08

  > algiz

  Ja nav grūti, varbūt varat kaut kur augšupielādēt, lai arī citiem atvieglotu dzīvi? :)

  Būšu ļoti pateicīgs.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

Mantrausis 08.05.2017. 08.30

Manuprāt, 27 (26 vai 25) gads it nemitīgā interese un ņemšanās par un ap politiku liecina par nestabilitāti. Ja valstī pamatlietas ir kārtībā, jāraugās, lai parlaments un MK kaut ko nesalaiž grīstē. Tas pats pašvaldībā.

Kas attiecas uz vietējo politiku (ja tāda vispār ir un ar jēdzienu “politika” nudien nesaprot tikai naudas plusmu regulēšanu), domāju, ka sabiedrības liela daļa (pie tam – tā, kas dodas balsot) ir gana ierobežota savās domās, vēlmēs un ierobežota arī izvēlē! Diemžēl…

Ir varianti, bet es noteikti tērētu ilgu laiku, lai savu draugu un paziņu lokā, kur ir izglītori un gudri ļaudis, atrastu kaut divus, trīs, kas būtu gatavi doties ilgtermiņa cūkkūtī… Piedodiet, bet viss “par un ap vēlēsanu sistēmu”, baumas, muļķības, skaudība, neizpratne un pēc tam, ja esi ticis domē, sekos vairāki tumsonības gadi. Es tā arī neesmu sapratis, ko ļaudis gaida no deputātiem, domēm un pašvaldībām… Kaut ko ļoti privātu, šauru un personisku. Un?

Tālab arī pašvaldībās dodas (līdz šim devušies) lielākoties tie, kas grib un nekur citur viņiem vietas nav… Ja nu vienīgi no Mēra par “Kāzu ģenerāli”…

+2
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu