Irēna Gedroviča, vēlas sasniegt polāro loku

300 km ekspedīcija būtu fizisko un garīgo spēku pārbaude: jānakšņo teltī –20 grādu salā. Foto — Edmunds Brencis, Picture Agency
Ieva Alberte

Triju bērnu mammai Irēnai patīk skriet, patīk doties ekspedīcijās. Par spīti tam, ka četrpadsmit gadus sadzīvo ar artrītu, viņa vēlas sasniegt polāro loku. Un iemesls tam ir. Pirms kāda laika Irēna pamanīja, ka Zviedrijas apģērba ražotājs Fjällräven aicina cilvēkus no dažādām valstīm pieteikties ekspedīcijā. Šī ziņa izlēca viņas acu priekšā, jo Irēna savulaik feisbukā bija nospiedusi «patīk» zīmolam, kas daudziem pazīstams ar gulošas lapsiņas logo. «Manī kaut kas notrīcēja, ka es to gribu,» atceras Irēna. Viņa pastāsta, ka ekspedīcija ilgtu nedēļu, būtu 300 kilometru gara, vestu no Norvēģijas ziemeļiem un finišētu Zviedrijā. Viss maršruts ir aiz polārā loka. Aprakstā bija teikts, ka «lapsiņa» visu apmaksātu un nodrošinātu ar apģērbu un teltīm. «Ekspedīcijās liels uzsvars ir uz dabas aizsargāšanu. Piemēram, aiz suņiem savāc maisiņos un ved uz finišu. Daba ir jāsa-prot. Nevari taču aizsargāt to, ko nesaproti. Ja cilvēks dabā jūtas labi, viņš to nepiesārņos,» saka Irēna.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu