Rebekai Kohai bronza pasaules čempionātā pieaugušajiem

Rebeka Koha. Foto: EPA/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Svarcēlāja Rebeka Koha (19) ceturtdien ASV izcīnīja bronzu pasaules čempionātā un kļuva par pirmo Latvijas sievieti, kura pieaugušo meistarsacīkstēs tikusi pie godalgas, ziņo LETA.

Svara kategorijā līdz 58 kilogramiem Koha summā pacēla 222 kilogramus.

Raušanā Kohai veiksmīgi bija visi trīs mēģinājumi, smagākajā no tiem paceļot 101 kilogramu, kas ir jauns sportistes rekords. Savukārt grūšanā Latvijas pārstāve tika galā ar 121 kilogramus smagu stieni, turklāt arī šajā disciplīnā viņa sekmīgi veica visus trīs mēģinājumus.

Raušanā Koha tika arī pie mazās bronzas medaļas, bet grūšanā viņai piektais rezultāts.

Zelta medaļu šajā svara kategorijā izcīnīja Hsinčuna Kuo no Taivānas, kura summā tika galā ar 240 kilogramiem, bet sudraba medaļu ar 225 kilogramiem saņēma taizemiete Sukanja Srisurata.

Koha oktobrī trešo gadu pēc kārtas triumfēja Eiropas junioru čempionātā. Kohai ir ļoti daudz medaļu jaunatnes un junioru vecumā, tomēr šogad viņa otro reizi saņēma godalgu arī Eiropas čempionātā pieaugušajiem – aprīlī sportiste izcīnīja sudrabu, pievienojot to pērn gūtajai bronzai. Pērn viņa palika ceturtā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Pasaules čempionātā vīriešu konkurencē startēs arī Artūrs Plēsnieks, kurš nākamās nedēļas sākumā sacentīsies svarā līdz 105 kilogramiem.

Šajā pasaules čempionātā nepiedalās deviņas valstis, kas uz gadu diskvalificētas par dopinga pārkāpumiem – Krievija, Ķīna, Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Moldova, Kazahstāna, Turcija un Ukraina.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu