Valsts augstākais apbalvojums piešķirts bokserim Briedim un komponistam Marhilēvičam 7

Bokseris Mairis Briedis. Foto: Paula Čurkste, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Ordeņu kapituls 20.oktobrī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni bokserim Mairim Briedim un komponistam Uldim Marhilēvičam, liecina oficiālais paziņojums izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Briedim tiks piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa III šķira un viņš tiks iecelts par ordeņa komandieri, savukārt Marhilēvičam tiks piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķira un viņš tiks iecelts par ordeņa virsnieku.

Vēl par ordeņa virsnieku iecels un Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru saņems tēlniece, medaļu māksliniece Ligita Franckeviča, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Ieva Iltnere, Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesis Valerijans Jonikāns, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesnese Ilze Skultāne, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta vadošā pētniece Skaidrīte Lasmane, gleznotāja Dace Lielā, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa – Egliena, Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa, ziņo LETA.

Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru saņems un par ordeņa virsnieku iecels arī Rīgas Volejbola skolas un Latvijas junioru izlašu treneri Pāvelu Seļivanovu, Latvijas Nacionālās neatkarības kustības dalībnieci Ingrīdu Titavu, Līvānu novada domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu, ilggadējo basketbola treneri Jāni Zeltiņu, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galveno mākslinieku un scenogrāfu Ivaru Mailīti, komponistu Uģi Prauliņu un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi Īzaku Rašalu.

Savukārt piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri Ordeņu kapituls lēmis anestezioloģi reanimatoloģi Brigitu Aišpuri, ilggadējo Nīcas novada Otaņķu feldšerpunkta vadītāju Elzu Cērpu, vieglatlēti, paralimpisko Eiropas un pasaules čempioni vieglatlētikā Diānu Dadzīti, ilggadējo volejbolistu un volejbola treneri Juriju Deveikusu, Valmieras drāmas teātra aktieri Jānu Johansonu, ilggadējo Tukuma Raiņa ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāju Tiju Skaidrīti Kalniņu un ilggadējo vieglatlētikas treneri Uldi Kurzemnieku.

Par ordeņa kavalieri tiks iecelts un Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru saņems arī muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” direktors Iosifs Ročko, sertifikācijas institūcijas “Vides kvalitāte” meža un koksnes piegādes ķēdes sertifikācijas vadošais auditors Madis Sīpols, kultūras centra “Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studijas “Irbi” dibinātāja un ilggadējā vadītāja Austra Skutule, Jūrmalas pilsētas pašvaldības SIA “Veselības un sociālās aprūpes centrs – Sloka” izpilddirektore veselības aprūpes jomā, ārste interniste Valentīna Vīgante.

Komentāri (7)

rinķī apkārt 31.10.2017. 12.05

Apsveicu visus ar valsts apbalvojumu apbalvotos, bet no visiem šiem ļaudīm man ir viedoklis tikai par Mairi Briedi. Un ne tik daudz tāpēc, ka viņš saistošās cīņās ir uzvarējis savus pretiniekus, tas ir viņa viens no diviem pamatdarbiem, kurus viņš veic godam. Arī ne tādēļ, ka ar savu sniegumu profesionālajā boksā viņš no savas puses ir pasaulei atgādinājis par Latviju. Kā Brieža pamatvērtība man šķiet tas, ka šis cilvēks uz visa šī skaļā un spožā fona spēj nepazaudēt savas cilvēcīgās rakstura īpašības. Arī tas, ka viņš nekautrējas no savām šī brīža “īstā vīrieša” pozīcijām runāt par tādām lietām kā par savu mīlestību pret ģimeni, par mīlestību pret Latviju un latviešu tautu, arī tas, kā viņš atklāti runā par savām attiecībām ar Dievu, kas Latvijā nemaz nav tik vienkārši.

+2
0
Atbildēt

2

  tonijs > rinķī apkārt 31.10.2017. 20.09

  Simpātiski arī tas, ka viņš paliek darbā policijā, lai gan, iespējams, jau ir miljonārs.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > rinķī apkārt 31.10.2017. 16.57

  laikam jau viss ir pareizi, bet boksu kā tādu es atzīt nespēju – neiebisltu, ja citiem patīk , bet – nē

  savukārt, 3 zvaigžņu ordenis jau ir devalvēts – ja to dod gan čekas aģentem, gan ziņotājiem, gan vēl visādiem arī sliktu slavu apņemtiem “varoņiem” – nu ziniet –

  un kas tos ordeņus dos ? prezidents, kuru es cienīt nespēju – par tādu man ir kauns, ka prezidents

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  tonijs > Dusma 31.10.2017. 20.06

  Tāpat viņas ir skābas, teica lapsa, netikusi klāt vīnogām. Prezidents pārstāv valsti. Kad tev dos ordeni, uzskati, ka tā ir valsts, nevis prezidenta atzinība.

  0
  0
  Atbildēt

  0

basta 31.10.2017. 12.48

Nebūtu izcils sportists, paskatītos, cik ilgi Kazlovskis pieciestu Brieža izrunāšanos par ģimeni valsti un tautu.

0
-2
Atbildēt

1

  tonijs > basta 31.10.2017. 20.14

  Forši, ka tu esi izcils sportists. Kādā sporta veidā?

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  basta > tonijs 31.10.2017. 22.17

  Izcils sportists, zatļerast, ir Briedis, kas Solncevas brigāžu stipendiātiem, ar savu patriotismu, kā zobu sāpes.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu