Bez smakām un rēkoņas

«Benzīna mašīnu es nemaz nevarētu atļauties,» spriež Kārlis Mendziņš, uzskaitot, cik daudz papildu izmaksu viņam būtu — ceļa nodoklis, degviela, eļļas maiņa, stāvvieta. Foto — Ģirts Ozoliņš, Picture Agency
Ieva Cielava
Print Friendly, PDF & Email

Rīgas ielās arvien biežāk manāmas automašīnas ar zilibaltām numurzīmēm. Tā iespējams atšķirt mašīnas, kuras benzīntankos piestāj tikai tādēļ, lai nopirktu kādu hotdogu vai logu šķidrumu — enerģiju braucienam šie auto iegūst no elektrības. Latvijā patlaban reģistrēti 305 elektromobiļi, un liela daļa no tiem apvienojusies WhatsApp grupiņā. 92 cilvēki savstarpēji dalās ar informāciju par to, cik garas ir rindas četrās Rīgas bezmaksas elektromobiļu uzlādes stacijās, un ar tās palīdzību rezervē sev laiku pie uzlādes rozetes. Vēl 60 interesentu apvienojušies sarunām par jaunumiem elektromobiļu nozarē. «Esam kā ģimene,» draudzīgo kopienu raksturo viena no elektromobiļu īpašniecēm Anita Bruņeniece. Ar citiem šoferiem sanāk iepazīties pie uzlādes stacijām, domubiedri cits citu ievēro uz ceļa un nesen pulcējās uz elektromobiļu salidojumu Bānīša svētkos Gulbenē.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu