Igaunijas prezidente izsludina likumu par Stambulas konvencijas ratificēšanu 12

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida uzrunā no ANO tribīnes. Foto: Reuters/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida izsludināja likumu par Eiropas Padomes (EP) Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu, kas plašāk pazīstama kā Stambulas konvencija, ratificēšanu.

“Vardarbība nav ģimenes iekšējā lieta, bet sabiedrības problēma. Pievienojoties konvencijai, mēs sūtām skaidru un spēcīgu vēstījumu, ka mūsu sabiedrība neakceptē vardarbību pret sievietēm,” sacīja prezidente. Viņa piebilda, ka sabiedrībā vispār nevajadzētu būt vardarbībai un cilvēkiem vajadzētu pievērts uzmanību tam, kas notiek viņiem apkārt.

Eiropas Padome konvenciju pieņēma 2011.gada martā Stambulā. Tā ir līdz šim visaptverošākā starptautiskā vienošanās cīņā pret vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm.

Dokuments piedāvā ietvaru palīdzības un aizsardzības sniegšanai šādas vardarbības upuriem, kā arī tiecas sekmēt starptautisko sadarbību, lai izskaustu vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm.

Igaunija parakstīja konvenciju 2014.gada 2.decembrī. Igaunijas parlaments šogad 20.septembrī pieņēma likumu par konvencijas ratificēšanu.

Latvija parakstīja Stambulas konvenciju 2016.gadā, bet vēl nav to ratificējusi. Savukārt Lietuva konvenciju parakstīja 2013.gadā un arī nav to ratificējusi.

Komentāri (12)

rinķī apkārt 26.09.2017. 17.13

Latvijas kristīgo baznīcu vadītāji par Stambulas konvenciju

…… Šaubas un bažas izraisa tas, kā konvencijas autori analizē vardarbības cēloņus. Par tādiem tiek nosaukti nevis cilvēku netikumi, kļūdas un vājības, bet tradīcijas, kultūra, reliģija un ģimenes institūts…… Tā vietā Stambulas konvencija vardarbību – Eiropas kontekstā! – saista ar „vēsturiski izveidojušos sieviešu un vīriešu varas nevienlīdzīgu sadalījumu”. Īpaši problemātisks ir konvencijas 12.pants, kurā teikts “Konvencijas dalībvalstis veic visus vajadzīgos pasākumus, lai veicinātu izmaiņas sociālās vides un kultūras noteiktajos sieviešu un vīriešu uzvedības modeļos nolūkā izskaust aizspriedumus, paražas, tradīcijas un jebkādu citu praksi, kuras pamatā ir ideja (..) par sieviešu un vīriešu lomām, kas padarītas par stereotipiem.”
Netiek konkretizēts, kuras sieviešu un vīriešu lomas šī konvencija uzskata par vardarbību veicinošām. Tas ļauj konvenciju skaidrot ļoti plaši un to vērst arī pret svarīgām vērtībām un ģimenes institūtu kā tādu….

…Kopumā var konstatēt, ka konvencija neaicina cīnīties ar patiesajiem vardarbības cēloņiem, bet paver iespējas uzspiest Latvijai sociālā dzimuma (gender) ideoloģijā balstītu sabiedrības pārveidošanas projektu, kas būtu pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmi….

http://www.svetdienasrits.lv/2016/05/03/baznicu-vaditaji-par-stambulas-konvenciju/

+7
-1
Atbildēt

2

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 27.09.2017. 08.00

  jupissb Kreisi – liberāli noskaņotajiem ļaužiem ir tāds interesants paņēmiens diskutēt. Proti, viss kas neiet kopā ar viņu kultūrmarksistu ideoloģiju bez domāšanas tiek aizšķirots Kremļa virzienā 🙂
  Tev taisnība tajā ziņā, ka liela daļa ļaužu, lai kādas pārliecības viņi arī būtu, izjūt nepieciešamību pēc savas baznīcas un bieži tādēļ veido “savu baznīcu”, reizē radot jaunu reliģiju, kuru tad postulē kā vienīgo pareizo. Kreisie liberāļi nav izņēmums un tā tas notiek arī Latvijā, Vācijā, Zviedrijā utt

  Kas attiecas uz ģimeni un tās noturību – Tev būs jānotic man uz vārda, negribu tagad kavēt laiku un rakņāties guglē – bija viena LTV diskusija par laulību, kurā piedalījās, Viņķele, J.Vanags, notariāta pārstāvis uc un šajā diskusijā tika atzīts, ka vismazāk tiek šķirtas tās ģimenes, kuras ir laulātas pēc baznīcas kārtības. Šajā faktā taču nav nekā nosodāma 🙂

  Un vēl par Eiropu un šajā kontinentā valdošjām tendencēm – nupat arī Vācijā vēlēšanās uzvarēja konservatīvie. Droši vien esi par to dzirdējis 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  2

  veesumS > rinķī apkārt 27.09.2017. 11.08

  …Riņķī apkārt….ar Tevi ir tieši tāpat…kā viedoklis atšķiras, tā tūlīt tiek piesaukti kultūrmarksisti…

  +2
  -2
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > zanE 27.09.2017. 12.45

  Tas vismaz atgādina,ka nav tādu vienu nedalāmu rietumu vērtību,ka tā ir propagandistu klišeja,Eiropā vērtības ir dažādas,kā jau demokrātiskā sabiedrībā.Citādi mums demagogi mēģina iebarot plakanas zemeslodes koncepciju.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  jupis > rinķī apkārt 27.09.2017. 16.54

  riņķī apkārt, ticēšu uz vārda, un nebrīnos, ka baznīcā laulātas ģimenes varētu būt noturīgākas (nesaprotu gan, kādā kontekstā šo informāciju piesaucat). Šajā faktā nav nekā nosodāma, un Stambulas konvencijā par to nav ne vārda. Sievu sišana gan ir nosodāma, lai gan ir viedoklis, ka “sit, tātad mīl” ir “tradīcija”.
  Par Vāciju – tā ir Stambulas konvenciju parakstījusi, tie paši konservatīvie, kas uzvarēja vēlēšanās. Kultūrmarksisti laikam.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > jupissb 27.09.2017. 21.30

  It kā pirms Stambulas konvencijas sievu drīkstēja sist…

  0
  0
  Atbildēt

  0

  jupis > rinķī apkārt 27.09.2017. 07.30

  riņķī apkārt, kristīgajai baznīcai ir dažādi viedokļi. Maskavas popi ir vienisprātis ar “Latvijas kristīgo baznīcu vadītājiem”, savukārt Zviedrijas luterāņi un Apvienotās Karalistes anglikāņi atbalsta konvenciju. Kuru vērtībās Jums tuvākas?
  Nevajag izliet bērnu kopā ar ūdeni. Vardarbība ģimenē mūsu postpadomju sabiedrībā ir izplatīta, un ģimenes vērtības un stabilitāte, piemēram, Zviedrijā, ir daudz augstāka, nekā pie minētajiem “Latvijas kristīgo baznīcu vadītāju” domubiedriem austrumos.
  Kāpēc nemācāmies sapratni no zviedriem, bet neiecietību no krieviem (arābiem, turkiem un citiem konservatīvu reliģijas tulkotājiem)?

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  andrejs > jupissb 27.09.2017. 12.50

  Zviedrijas luterāņi un Apvienotās Karalistes anglikāņi atbalsta konvenciju.
  ———————–
  Tie taču ir attiecīgās valsts ierēdņi un viņiem ir izskalotas smadzenes, bet ja kāds nepiekrīt “pareizajiem skaidrojumiem”, tad tiem tiek aizbāztas mutes.
  //////////
  neiecietību no arābiem, turkiem un citiem
  ———————–
  Vissmieklīgākais, ka tā tiek dēvēta par Stambulas konvenciju… 🙂

  +1
  0
  Atbildēt

  0

west 26.09.2017. 19.37

Viena no melu formām ir nepilnīgas informācijas pasniegšana vai neizdevīgas daļas noklusēšana.
Konvencijā nav tikai par vardarbību ģimene, vai pret sievieti. Tur ir arī šis, tas par ļoti šķībi orientētajiem.
Tie ,kuri interesējas , atradīs visu tekstu internetā.
Par Briseles lielo onkuļu dāvanu igauņiem – prezidenti, kuru “demokrātiski” nedrīkstēja neapstiprināt, nekādu ilūziju sen jau nav..

+4
-3
Atbildēt

0

gustaps 26.09.2017. 19.33

Vai,vai, kas nu būs ar igauņiem…

+1
-4
Atbildēt

2

  andrejs > pangustin 28.09.2017. 13.19

  kas nu būs ar igauņiem…
  ——————-
  Tagad igauņi vairs nesitīs sievas . Derētu kādam žurnālistam pēc kāda gada Kaljulaidai uzjautāt šo klasisko jautājumu – Vai tagad jūs vairs sievas nesitat?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  BardainaisSigne > pangustin 26.09.2017. 22.57

  Nu kas tad tur nu var būt…nekas nebūs,tikai saskaņas centrs valdībā.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu