fbpx

Pavļuts: Negribam stāstīt pekstiņus sabiedrībai 82

Daniels Pavļuts. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Topošās politiskās kustības “Par” līderis atklāj savas aizdomas par Valda Dombrovska demisiju

Jaunās politiskās kustības “Par” dibinātājs un pašreizējais līderis, bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts jaunas partijas izveidošanu pamato ar to, ka atšķirībā no Zatlera Reformu partijas tiks mobilizēti cilvēki, kuri grib izdarīt, mainīt kaut ko valstī, nevis ir nokaitināti vai aizvainoti. Sestdien notiks jaunā politiskā spēka – kustības “Par” – dibināšanas sapulce.

Intervijā “Latvijas Avīzei” Pavļuts teic, ka “mēs paturam tiesības neuzņemt partijā biedrus, kuru uzskati būtiskākajos jautājumos atšķirsies. Ar kolēģiem esam vienojušies, ka negribam stāstīt pekstiņus tikai tāpēc, ka kāda sabiedrības daļa tos vēlas dzirdēt”.

Viņš teic, ka pazīst daudzus cilvēkus, kurus vieno sajūta, ka vairs nav par ko balsot. Ar domubiedriem sapratuši, ka tādu politisko izvēli, kādu viņi gribētu ieraudzīt, neviens nepiedāvā. Tāpēc jau vairāk nekā gadu apsprieduši ideju par jauna politiskā spēka izveidi. “Pie konkrētas rīcības nonācām šā gada sākumā, kad notika pirmā sapulce ar apmēram 30 dalībniekiem,” stāsta Pavļuts. Vairākums bijis par to, ka vajadzīga jauna partija.

Kustības atbalstītājs un manifesta parakstītājs mācītājs Juris Cālītis gan uz jauna politiskā spēka izveidi raugoties skeptiski un norādījis, ka labāk būtu pievienoties kādai esošai partijai. It sevišķi skeptisks mācītājs, pēc Pavļuta teiktā, bijis par tiem, kuri aizgāja no “Vienotības”. Taču Pavļuts norāda, ka “Vienotības” biedri jaunajā partijā būs mazākums, varbūt kādi pieci procenti, bet ir ļoti daudz jaunu cilvēku.

Vaicāts par “vecām lietām”, kāpēc bijusī valdības vadītāja Laimdota Straujuma kategoriski atteicās savā valdībā iekļaut Pavļutu, viņš atbild: “Esmu pārliecināts, ka tas nebija Straujumas personisks lēmums. Visticamāk, uz viņu tika izdarīts spiediens, jo es biju uzkāpis uz varžacīm daudziem.”

Pavļuts domā, ka viņa atstumšana no Straujumas valdības bija saistīta ar lietām, ko viņš savulaik darījis ekonomikas ministra amatā – izmaiņām valsts kapitālsabiedrību pārvaldē, ātro kredītu apkarošanu, darbību pret atsevišķu lielu industriju šaurām interesēm, pret pārmērībām subsidētās enerģijas jomā. “Bet, kuri tieši bija tie spēki koalīcijā, kas iebilda, es precīzi nezinu,” saka Pavļuts.

Viņš arī uzskata, ka bijušo valdības vadītāju Valdi Dombrovski (V) piespieda atkāpties no premjera amata, “lai gan man nav pierādījumu, pats viņš to ir noliedzis, bet man šķiet, ka tur ir kaut kas, ko publiski nestāsta”. “Manuprāt, tas bija traģisks moments Latvijas attīstībai. Katrā ziņā kopš tā laika mani nepamet sajūta, ka Latvija slīd politiskā stagnācijā, kas velk mūs atpakaļ pagātnē un neļauj būt gataviem rītdienas izaicinājumiem,” teic Pavļuts.

Šo pieminēto stagnāciju viņš saista ne tikai ar atsevišķiem oligarhiem, bet “veselas padomju tradīcijās sakņotās politekonomiskās šķiras centieniem palikt pie varas, kontrolēt resursus un nelaist jauno paaudzi pie sociālās, ekonomiskās un politiskās ietekmes svirām, tostarp mediju jomā. To es redzu kā lielāko šķērsli Latvijas progresam”.

 

 

Komentāri (82)

rinķī apkārt 25.08.2017. 10.43

Jācer, ka sabiedrība piespiedīs šo “Mēs par” uzrakstīt godīgu pirmsvēlēšanu programmu, kurā īsi un konkrēti būs skaidrotas viņu manifesta mīklainās frāzes par pilsoņiem un nepilsoņiem par “vienlīdzīgām ģimenēm” uc “vērtīgām lietām”, kuras būtu jāiedabū Satversmē 🙂

Nekur pasaulē kultūrmarksistiem nav izdevies radīt vidi, kur ļauži varētu pārticībā un laimē diet. Var jau būt, ka Latvija būs izņēmums. Visādi brīnumi jau dažkārt notiek :))

http://www.la.lv/viltigais-manifests/

+19
-10
Atbildēt

16

  basta > rinķī apkārt 25.08.2017. 12.37

  to dzeris49

  Protams, ka Krievijā, kur pederastija ir sasniegusi pandēmijas apmērus, dzīve ir traģiska, tāpēc nav brīnums, ka augstmaņi to grib saglabāt tikai kā savu privilēģiju.

  +2
  -10
  Atbildēt

  0

  basta > rinķī apkārt 25.08.2017. 12.01

  to dzeris49

  Ne jau pidarasi bija iemesls Eiropas uzplaukumam, vienkārši, kad ir sasniegts augsts ekonomikas līmenis, var atļauties arī dažas vaļības. Latvijai līdz tādam līmenim tāls ceļš un ja tā sāks no otra gala, tad tas ceļš būs bezgalīgs.

  Pederastijas citadelē, Grieķijā, ar ekonomiku galīgi ānusā un tās pederastisko tradīciju pārņēmējā Krievijā, arī.

  +4
  -11
  Atbildēt

  0

  andrejs > rinķī apkārt 25.08.2017. 12.01

  Pietiek ar to, ka tiek izjaukta pamatjēgu kādam no sabiedrības balstiem,

  ——————

  tāpēc jau Streips tā ārdās par Trampu, jo Trampa ievēlēšana ir pirmā liecība, ka paradigma lēnām mainās un Kārlītis ar saviem draudziņiem to saprot. Jo ilgāk Latvijai izdosies pretoties visādu leftistu un kultūrmarksistu uzspiestajām “jaunajām patiesībām”, jo lielāka cerība, ka viņiem tas neizdosies.

  +7
  -10
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 25.08.2017. 19.48

  Dzeri,beidz *irst par fobijām,novirze ir novirze un sačakarēta dzimumtieksme ir sačakarēta dzimumtieksme neatkarīgi no mūsu attieksmes pret to.

  +6
  -8
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > rinķī apkārt 26.08.2017. 14.28

  Kādreiz novirze likās arī uzskats, ka Zeme griežas ap sauli, nevis otrādi.

  Kaut gan, 30% tev līdzīgo, pēc aptaujām, arī tagad uzskata, ka tā notiek, jo viņi taču tā domā, jo no sava skatupunkta tā to redz, un uzskatu, ka Zeme griežas ap Sauli, uzskata par novirzi.

  Un vēl jau varu tev minēt 100 piemērus, kas kādreiz skaitījās novirze, un tagad sen tāda neskaitās.

  Par novirzi to uzskata Krievijā, arābu valstīs, un citās ļoti “progresīvās” valstīs.

  Tā ka novirze esi tu pats, tavs domubiedrs Basta,tev ideoloģiski 100% tuvs, un līdzīgi domājošie, kopā ar tām jūsu partijām – SC, ZZS un NA Latvijā, jūsu domubiedriem ER Krievijā, un kā tur sauc tās partijas Irānā vai citās 3. pasaules Muhosranskās.

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 26.08.2017. 16.39

  dzeri,tev tas piemērs tāds švaks padevies,saule ir tur,kur parasti,tāpat,kā Zeme,neatkarīgi no cilvēku attieksmes un konkrētā laikmeta izpratnes.Tāpat kā dzimumtieksme joprojām ir viens no visu dzīvo būtņu pamatinstinktiem,kurš nodrošina šo dzīvo būtņu pastāvēšanu laikā,šo dabas likumu neviens nevar atcelt,lai kādi demagogi ap to stīvētos.

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > rinķī apkārt 25.08.2017. 11.21

  Ja jau par to nobalsoja CDU daļa, domājot par nākamajām vēlēšanām, tad jau sanāk tā, ka pat liela daļa CDU vēlētāja to visu atbalsta, t.i. atbalsta taisni tās liberalās vērtības, var jau saukt to arī par kultūrmarksismu.

  Taisni par to jau es nepārtraukti rakstu – mūsu “konservatoriem”, par ko sevi sauc NA un ZZS, ar Eiropas konservatoriem nav nekas kopējs, salīdzinot ar Eiropas konservatoriem tie ir tikai tādi aizvēsturiski dinozauri, kuriem prevalē ksenofobija un homofobija, nekas vairāk, un uz tā arī balstās visa viņu politika.

  +10
  -9
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 25.08.2017. 11.02

  Nepareizi 🙂 Vācijā valdošā partija ir CDU, kas ir konservatīvie 🙂

  +7
  -5
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 25.08.2017. 11.49

  Dzeri – Nav procentos problēma. Pietiek ar to, ka tiek izjaukta pamatjēgu kādam no sabiedrības balstiem, lai šis balsts ar laiku zaudētu savu sākotnējo saturu un šādi deformētu apkārtējo vidi.

  +14
  -12
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 25.08.2017. 11.13

  dzeris49 Es aizmirsu kādas proporcijas bija “par” un “pret” šajā balsojumā, bet atšķirība bija pamanāma. Iniciēja šo balsojumu visādi kreisie, protams. Skumji, bet viena daļa no CDU par šo priekšlikumu nobalsoja, domājot par nākošajām vēlēšanām. Labs piemērs tam, kurp ved konformisms 🙂

  Par kultūrmarksistiem Vācijā nav daudz ko stāstīt. 🙂 Tie paši kreisie – sociķi, zaļie uc, kā visur pasaulē. Ja par bēgļiem, tad Vācijas nostāja šai ziņā ir skaidra – viņi vēljoprojām netiek galā ar savām pēckara morāliskajām paģirām. Tas te ir nopietni.

  Un nepareizi ir salīdzināt Latvijas situāciju ar Vāciju. Vācieši ir 80 miljonu liela tauta, kurai iznīcība nedraud. Ne viss, ko viņi dara, der latviešiem. Tā jau tikai Viņķelei pietiek ar to, ka kaut kur “rietumos” drukā grāmatas par “karlīnēm” un tas ir arguments, lai darītos pakaļ 🙂 Citu neko nevajag 🙂

  +12
  -9
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 25.08.2017. 11.30

  dzeris49 Tu nupat kā uzslavēji JKP. Viņu programmu esi lasījis? 🙂

  ” …Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pamatvērtības ir 18. novembra Latvijas Republika, latviski runājoša nācija, demokrātija un tiesiskums, tradicionālā ģimene, labklājības valsts, Latvijas ģeopolitiskā piederība Rietumiem un godīgums…”

  https://konservativie.lv/2014/07/30/jaunas-konservativas-partijas-4000-zimju-programma-12-saeimas-velesanam/

  Bet par Vāciju, man jāatkārtojas – viņu nostāju daudzos principiālos jautājumos vēl joprojām ietekmē pēckara vainas apziņa, arī pret homoseksuāļiem. Latviešiem nav pamata ar šādiem kompleksiem mocīties un tāpēc atteikties no sava ierastā dzīves veida un, pakļaujoties kultūrmarksistu “morālei”, sākt nīcināt savā apziņā tādus jēdzienus kā ģimene, nacionāla valsts, latviešu tauta utt 🙂 Kā to dara “Mēs par” savā manifestā. Tikai kā jau pie kreisajiem tas pieņemts – izcili melīgi, tāpēc tāda “daiļrunība”:)

  +12
  -9
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > rinķī apkārt 25.08.2017. 10.53

  Ei nu, un kur paliek ES, kurā pats dzīvo?

  Kas vainas Vācijai, kur pie varas jau tie paši “kultūrmarksisti” vien ir.

  Saprotams, ka tie pelna daudz kritikas, bet, teikt, ka visur, kur viņi, cilvēki dzīvo slikti, arī ir pārspēlēts.

  Kas attiecas uz to, ka tai “Par” kustībai būtu jārunā skaidra valoda, tam es pilnībā piekrītu, nu, cerams, ka drīz viņi to izdarīs, personīgi man nedaudz neskaidrs ir jautājums par tiem nepilsoņiem, pārējais viss9 principā, vairāk vai mazāk šķiet atbalstāms.

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > rinķī apkārt 25.08.2017. 12.23

  R.A. – “izjaukta pamatvide”, utt. – vistīrākā demagoģija savu loģiski nepamatotu fobiju attaisnošanai.

  Taisni otrādi – ja to, kas reāli notiek, izliekamies neredzam un aizliedzam, pat kriminalizējot, tas bojā to pamatvidi un karmu.

  Ja to legalizē, tādejādi atvieglojot daudziem cilvēkiem dzīvi, tas to karmu sakārto, par tādām lietām, kā mazākumu tiesībām vispār nerunājot.

  Kur tad tā “pamatvide” labāka – ES, vai kādā Irānā vai Krievijā?

  Kaut, cilvēku fobijas loģikai nepadodas, tāpēc jau strīdēties nav nozīmes.

  +10
  -6
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > rinķī apkārt 25.08.2017. 11.41

  Un kā tradicionālai ģimenei var traucēt tās dažas simtdaļas no 1 % to netradicionālo, kas hipotētiski izveidotos, ja valsts to ļautu, un kuras nevienam nekādu ļaunumu nenodarītu, izņemot to, ka atvieglotu netr. seks. orientācijas cilvēkiem dzīvi?

  Atbalsta tradicionalām ģimenēm jau nenozīmē netradicionālo ģimeņu noliegumu, tam vispār vienam ar otru nav nekāda sakara.

  Paskaties uz to pašu Eiropu – vairākumā valstu atzītas netradicionālas ģimenes, un process turpinās, tai pat laikā trad. ģim. atbalsts daudz lielāks, kā Latvijā, dzimstība lielāka, kāds tam sakars, izņemot kaut kādas arhaiskās fobijas un reliģiskus aizspriedumus?

  +11
  -7
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > rinķī apkārt 25.08.2017. 11.07

  Konservatīvie, kuri nesen atbalstīja likumu par viendzimumu laulību reģistrāciju?

  Un kuri atbalstīja Merkeli att. uz to miljona bēgļu uzņemšanu Vācijā?

  Nu tad pastāsti, kas tad Vācijā ir tie liberāļi un kultūrmarksisti?

  +10
  -4
  Atbildēt

  0

  koals > rinķī apkārt 25.08.2017. 18.49

  Iesaku izlasīt interviju ar Pavļutu Latvijas avīzē.Man radās iepaids,ka tiek intrevēts kāds”saskaņietis”,tad jau labāk Ķirša un Kariņa Vienotība,jo te tiek veidota SC”Light”versija.”Latvijci” vārdu sakot.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

klusais 25.08.2017. 12.47

Pavļuts , Pavļuts … varbūt tomēr labāk nodarboties ar mūziku 🙂

+11
-4
Atbildēt

7

  vvilums > klusais 25.08.2017. 14.06

  klusais. Ja lietas labā vajag, es piesakos.

  PAR liberāli konserevatīvām eiropiskām vērtībām, cik sapratu no MM.

  +1
  -10
  Atbildēt

  0

  vvilums > klusais 25.08.2017. 13.29

  Uz tā fona, ka Vienotība pati no sevis “izpūš gaisu”, Pavļuta un viņa domubiedru paustais ir kā svaiga gaisa malks sasmakušā kremļa- lembja padauzu midzenī. Novēlu šim politiskam spēkam izveidoties un izturēt. Nav šaubu, ka tūlīt pat, sāksies visāda veida samazgu gāšana jau iedīglī no padauzu puses un viņu masu medijiem .

  +3
  -12
  Atbildēt

  0

  basta > klusais 25.08.2017. 22.20

  to vvilums

  “Ne jau kremļa- lembja padauzām pakaļā elst.

  Protams, ja tā vietā var atsūkāt Meļņikam, Zaharjinam, Savickim, Korenam , Rāvim un citiem Krievijas FSB, kremļa maukām piestādītiem uzraugiem.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  vvilums > klusais 25.08.2017. 21.19

  Klusais. Protams, ka uz priekšu, kas mums cits atliek. Ne jau kremļa- lembja padauzām pakaļā elst.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  klusais > klusais 25.08.2017. 16.11

  vvilums – tad uz priekšu , uz partiju 🙂

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  klusais > klusais 25.08.2017. 13.56

  vvilums – ok , varbūt domā piebiedroties ? 🙂

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  basta > klusais 25.08.2017. 14.10

  to vvilums

  Neteiksi taču, ka Lembja kontrolē ir arī IeM vadības un Solncevas brigāžu simbioze! Gandrīz absolūti droši, ka tieši par Latviju Mihass no Putina saņēma apbalvojumu.

  https://www.svoboda.org/a/26617205.html

  http://by24.org/wp-content/uploads/2014/09/01_award_for_criminal.jpg

  Un nepļūti par eiropiskām vērtībām! Kazačoka lēkšanā 9. maijā Sarkanā laukumā un krievu bandītu, čekistu, mauku un pederastu balagānu apmeklēšanā nekā Eiropeiska nav.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

dzeris49 25.08.2017. 10.23

Ja tas, kas palicis pāri no V, nedistancēsies no no dažiem saviem lēmumiem, kas pieņemti Āb. laikā, un skaidri nepaziņos, ka ir liberāla partija, nevis turpinās koķetēt nacionali – pseidopatriotiskā laucņā, ko jau aizņēmuši ZZS ar NA, būs vien jādomā, vai balsot par šo te “Par” kustību, vai par Bordāna JKP.

It kā ideoloģiski jau tās ir stipri atšķirīgas, bet, ideoloģijā Latvijā nebūt nav tas noteicošais, no teicošais ir politiķu godīgums un motivācija – savas šaurās interses vai strādāšana valsts un tās pilsoņu labā.

Nebūtu jau slikti, ja to totāli pērkamo NA, nacionālpopulistus ar to aizvēsturisku dinozauru spriešanas līmeni nomainītu tā JKP, kura, vismaz pagaidām, izskatās daudz mūsdienīgāka, kas attiecas uz korupciju – Latvijā to var redzēt tikai tad, kad partija tiek pie reālas varas, vai tā šo varu izmanto savās šaurās interesēs, vai valsts labā, kamēr netiek Saeimā – visi kā viens ar korupciju cīnīsies, kad tur tiek – Sistēma samaļ un ne katrs var tai pretoties.

Un nebūtu slikti, ja Saeimā iekļūtu abas partijas – V un kustība “Par”, viena būtu nedaudz liberālāka, otra nedaudz konservatīvāka, bet, abas adekvātas.

Nu, tie, protams, ir, visdrīzāk, sapņi, ja mums tā “tauta” balsotu par ko līdzīgu, nevis par sovokveidīgajiem Lemberga zaļzemniekiem, un to tuvākajiem “ideoloģiskajioem” partneriem NA, par SC vispār nerunājot, mums viss attīstītos līdzīgi kā Igaunijā, un pierobežas VAlgas iedzīvotāju lielākais sapnis būtu nokļūt Latvijā un dabūt tur darbu un soc. paketi, nevis otrādi, kas, protams, ir pilnīgākā utopija.

+10
-8
Atbildēt

22

  andrejs > dzeris49 25.08.2017. 10.40

  Dzeris ne tikai ir bijis Valgā, viņš pat perfekti orientējās Polijas (un arī Ungārijas ) likumos.

  +4
  -11
  Atbildēt

  0

  Normunds > dzeris49 25.08.2017. 23.02

  Pavļutam +, ir izdarījis labu darbu Latvijas labā, būdams ministrs. Bet tur ir arī Viņķele, kura ir darījusi tikai ļaunu Latvijas Republikai. Un mantkārīgā Čigāne.

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  andrejs > dzeris49 25.08.2017. 11.43

  bērnu pabalstiem, un visu pārējo….

  —————————

  Latvijā bērnu pabalsti bija iekļauti NA valdībai iesniegtajā “demogrāfiskajā ultimātā”. Kā tur īsti bija – vai Dombrovskim izdevās to izmest miskastē, vai nācās nedaudz piekāpties?

  p.s. Vai tad “soc. paketes” nav leftistu jājamzirdziņš?

  +6
  -10
  Atbildēt

  0

  Normunds > dzeris49 25.08.2017. 23.11

  Un kas notika Latvijā, un kas pie tā ir vainīgs?

  ===========

  Vienotība!

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  fretka > dzeris49 25.08.2017. 10.35

  .

  “pierobežas VAlgas iedzīvotāju lielākais sapnis būtu nokļūt Latvijā un dabūt tur darbu un soc. paketi”

  ———

  Par Valgas “soc.paketi” nezinu, bet ārēji Valga, pat tās centrs, izskatās kā īsta miskaste, salīdzinot ar Valku.

  Džeri, kad pēdējo reizi esi bijis Valgā?

  +7
  -10
  Atbildēt

  0

  fretka > dzeris49 25.08.2017. 13.04

  > andrejs

  “gandrīz nedzird krievu valodu”

  —–

  Valgā tieši tāpat – atšķirībā no sakoptākās Valkas, kur dzird nevis vienkārši sarunas krievu valodā, bet reizēm pat sakliegšanos.

  +6
  -8
  Atbildēt

  0

  fretka > dzeris49 25.08.2017. 10.52

  .

  “nav ko teikt pēc būtības, sāksim runāt par ko citu, nu kaut par mani”

  Nevis par tevi, bet par taviem priekštatiem, kurus tu ar saviem vārdu plūdiem centies uzspiest klātesošajiem.

  P.S. Ak tad iespaidi par Valgu (Igauniju) ir atkarīgi no politiskajām simpātijām un antipātijām? Interesanti.

  +9
  -10
  Atbildēt

  0

  basta > dzeris49 26.08.2017. 09.14

  to Normunds

  Muļkis diez vai spējīgs izdarīt labu darbu, bet ja tas turklāt gadās ar iniciatīvu, tad pasarg Dievs.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > dzeris49 25.08.2017. 11.52

  Tikko biju Igaunijā – Pērnavā. Nekādu īpašo atšķirību pilsētas attīstībā, piemēram, salīdzinot ar Ventspili, nemanīju. Pēc iedz. skaita pilsētas apmēram vienādas, tā ka var droši salīdzināt. Kaut kas uzbūvēts jauns, kaut ko pārbūvē, tāpat visur redzamas krievu okupācijas pēdas – barakveidīgas dz. mājas, utt. Autiņi tādi paši kā pie mums – vidēji aptuveni 5…7 gadus veci, bet daudz vairāk japāņu mašīnu, Rīgā – vācu.

  Viena atšķirība no Ventspils gan bija izteikta – gandrīz nedzird krievu valodu.

  +6
  -5
  Atbildēt

  0

  Normunds > dzeris49 25.08.2017. 23.09

  Smiltēns sociķis??? Smiltēns ir pašlabuma meklētājs, Zaķis Nr.2.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Ēriks > dzeris49 25.08.2017. 19.41

  Vēl,cik esmu dzirdējis.Igaunijā krievi dzīvo diezgan kompakti,ap Narvu,citur viņu daudz mazāk,pie mums viņi bija izklīduši vienmērīgāk.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  basta > dzeris49 25.08.2017. 19.28

  to Austras koks

  Somus skatījās tikai Tallinā, tomēr tur dēļ TV daudzi krievi iemācījās somu valodu, kas ir radniecīga igauņu. Mūsu nelaime bija arī Baltijas kara apgabala štābs Rīgā, tāpēc Maskava lielāku vērību piegrieza latviešu dehumanizācijai (pārkrievošanai).

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  Austras koks > dzeris49 25.08.2017. 19.00

  Leišiem krievu valoda nebija vajadzīga, jo Leitijā netika iepludināti tik daudz kolonisti. Viņiem neleišu bija nedaudz pāri 10%, ja pareizi atceros. Turklāt, gandrīz puse no neleišiem bija poļi, nevis krievi. Arī tagad viņiem ir baltkrievi 1,3%, krievi 4,8% un poļi 5,6%. Mums nelatviešu okupācijas beigās bija apmēram 50%. agad joprojām ir apmēram 33-35%.

  Par igauņiem, tas tiesa, ka viņiem krievu valoda tik dziļi nebija iesakņojusies arī padomju laikā, bet tomēr ietekme bija. Kā jau teicu, pats labi atceros. Bet to, kāda ir ietekme krievu valodai, nosaka arī pati valoda. Piemēram, leiši labprātāk runā krieviski, nevis angliski, kaut gan viņiem krievu vispār gandrīz nebija pat padomju laikā, bet igauņi runā krieviski daudz mazāk, kaut krievu viņiem gandrīz tikpat cik mums. Lieta tāda, ka baltu valodas ir daudz līdzīgākas slāvu valodām, un savstarpēji vieglāk uztveramas, bet igauņu valoda ir stipri tālu no slāvu valodām. Tādējādi viens no iemesliem ir arī tāds, ka igauņiem vienkārši ir stipri grūtāk uztvert un iemācīties krievu valodu.

  Vēl, igauņi visus padomju laikus varēja skatīteis rietumu televīziju (somus). Tas stipri daudz nozīmē pasaules uztverē, jo viņi faktiski varēja skatīt abas pasaules – rietumus un austrumus. Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem tādas iespējas nebija. Arī tas ir iemesls savādākai attieksmei un mentalitātei. Igauņiem vienmēr ir bijis piemērs acu priekšā uz kurieni rauties prom no sovoka.

  Leišiem savukārt mentalitātes atšķirību nosaka arī tas, ka viņiem ir bijusi sava milzīga valsts. Lai arī kopā ar poļiem un baltkrieviem, bet ar lielu savas leišu aristokrātijas ietekmi. Arī tam ir liela nozīme pašapziņas līmenī.

  Es ar to negribu attaisnot kaut ko pie mums notiekošo, bet vienkārši tādas lietas ir jāapzinās – ka mēs okupācijas laikā bijām vissliktākajā situācijā no Baltijas valstīm. Un šī situācija ir jāsaprot, tas ir jāapzinās, un pakāpeniski no tās bedres ir jālien laukā, nevis jākaisa sev pelni uz galvas – viss ir slikti, viss ir slikti. Lēnām un metodiski jāiet uz priekšu. Un tas arī notiek, lai kā kāds to negribētu atzīt. Un lai to visu no sevis izdzītu un no tās bedres līdz galam izrāptos, ir jānomainās divām paaudzēm, t.i. mūslaikos aptuveni 2×25=50 gadi.

  Un Dieva dēļ nevajag taisīt revolūcijas, jo tad mēs atkal tiksim atsviesti atpakaļ uz mežonīgo mantas pārdales kapitālismu, atkal uz ilgāku laika posmu iestāsies nabadzība, būs papildus masveida aizbraukšana, investīcijas un biznesi aizmuks no šejienes, būsim ekonomiski atsviesti par gadiem 15-25 atpakaļ, un mēs varam arī vairs neatgūties. Un tad revolucionāri varēs priekā dejot, ka būsim nonākuši akmens laikmetā. Tādēļ, ja kāds šeit aicina uz revolūcijām, tas ir jānožmiedz jau maziņš, kad ir vēl attīstības stadijā.

  Un nevajag arī akli skriet līdzi tam, kas ŠOBRĪD notiek rietumos. Jo tas, kas ir attīstījies pēdējās pāris desmitgadēs rietumos, tās NAV rietumu vērtības. Tās ir marksistiskās vērtības, tikai savādākā griezumā, nekā bija PSRSā.

  Ir vienkārši un mierīgi bez stresošanas jāvirzās uz priekšu, balansējot uz naža asmens, lai neieveltos krieviem klēpī, un lai neieveltos arī PAŠREIZĒJĀ rietumu zaņķī. Jo tas zaņķis, kas ir rietumos pie varas pašreiz, īstās rietumu vērtības – vārda brīvību, godīgumu, atbildību, cilvēktiesības – pakāpeniski un metodiski demontē. Demontē gan ierobežojot (kā ar vārda brīvību ieviešot visādas naida runas un citas līdzīgas lietas, cenzējot visādus ierakstus feisbukos un jūtūbē, modificējot interneta meklētājus, ka noteikti rezultāti neparādās vai parādās kaut kur tālu aizmugurē, bet vajadzīgie rezultāti ir priekšpusē, utt.), un demontē arī pārspīlējot – kā ar cilvēktiesībām, kuras tiek pataisītas par noziedznieku tiesībām, nelegālo imigrantu tiesībām, minoritāšu despotiju, nevis par visu pamatiedzīvotāju tiesību līdzvērtības nodrošināšanu.

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  Austras koks > dzeris49 25.08.2017. 13.13

  zanE: “daudzsološais politiķis Smiltēns u.c., kas izstājušies no Vienotības tomēr turpina izmantot vēlētāja doto uzticību Vienotībai, vienlaikus šiverējot jaunajā politiskā apvienībā…”

  _________

  Vai var palūgt precizēt, pa kuru apvienību šiverē Smiltēns? Runa ir par “PAR”? Viņu arī tur paņēma? Tiešām gribu zināt bez jebkādas ironijas. Jo pats vismaz neesmu neko piefiksējis par tālākiem Smiltēna nodomiem pēc aiziešanas no V.

  Mans minējums sākotnēji bija Pūces partija, bet tad kaut kas atgādināja, ka Smiltēns vairāk ir sociķis (ekonomiski), kas tā arī tiešām ir un ko biju piemirsis, jo par Smiltēnu nekad īpaši neesmu interesējies. Un tad jau tiešām viņam laikam tuvāki būs PAR. Tāpēc arī gribēju precizējošu atbildi.

  +7
  -5
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 25.08.2017. 10.48

  Nav tāda Valgas soc. paketi, ir Igaunijas soc. pakete, ar att. medicīnisko apkalpošanu ( visiem pieejamu, atšķirībā no Latvijas),bērnu pabalstiem, un visu pārējo.

  Bijis tur esmu pirms pāris gadiem, bet, man sievai tur dzīvo radi, tā ka šo – to zinu.

  Nu, es jau jūs, “patriotus” saprotu – nav ko teikt pēc būtības, sāksim runāt par ko citu, nu kaut par mani, vai par to, kāda “miskaste” vispār ir Igaunija.

  Un no NA elektorāta jau sen neko sakarīgu negaidu, tā ka turpiniet vien tādā pat garā.

  +12
  -9
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > dzeris49 25.08.2017. 10.53

  Dzeri – Un nebūtu slikti, ja Saeimā iekļūtu abas partijas – V un kustība “Par”, viena būtu nedaudz liberālāka, otra nedaudz konservatīvāka…+++ Ребята давайте жить дружно, vārdu sakot 🙂 Nekas te nesanāks, no šādas draudzības. Izlasi manifestu un pasaki man, kā var “draudzīgi” sadzīvot ar politisku spēku, kurš ir nomērķējis uz Satversmi ar mērķi mainīt tās saturu ? 🙂

  +12
  -9
  Atbildēt

  0

  Austras koks > dzeris49 25.08.2017. 13.21

  andrej, fretka, tā ir taisnība. Šovasar biju Igaunijā, tur tiešām krievu valodu faktiski vairs nedzird, tik vietām – kur krievu vai LV tūristi. Varbūt arī kādā krieviskākā rajonā vai Narvā dzirdētu, bet tādās vietās nenācās būt. Toties Rīgā izņemot krievu valodu gandrīz neko dzirdēt nevar, arī tādēļ laikam, ka krieviem pārsvarā mode skaļi runāt un uzvesties, bet latvieši uzvedas vairumā civilizētāk un skaļi nesarunājas un nebļaustās.

  Un kas vēl būtiski atšķiras tieši no latviešiem – paklausieties lielu daļu latviešu – bieži runā (runājot latviski ar citiem latviešiem) tiek iestarpināti visādi krievu izteicieni, frāzes, no krievu valodas aizgūti vārdi un apzīmējumi utt (es nerunāju par lamāšanos, bet par pieklājīgiem vārdiem – tādiem kā – davai, horošo).

  Igauņus klausoties tādus vārdus un frāzes es nedzirdēju. Viņi no tā ir laikam tikuši vaļā. Jo es zinu, ka kādreiz bija arī viņiem tāds niķis, varbūt ar ne tik lielā apjomā. Tas gan bija padomju laiku beigās/neatkarības atgūšanas sākumā (ap 90. gadu). Atceros to tādēļ, ka pirmo reizi piefiksēju – interesanti izklausījās, ka pamatā runā kaut ko pilnīgi nesaprotamu (svešā valodā – šajā gadījumā igauņu), bet ik pa brīdim pa vidu kāds saprotams vārds (no krievu valodas).

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > dzeris49 25.08.2017. 11.10

  Zaņuk,to pēdējo rindkopu iekopē un vispirms izsūti vienotībniekiem

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 25.08.2017. 11.23

  zanE – es arī gribētu beidzot dzirdēt skaidru un konkrētu valodu no šīs partijas.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 25.08.2017. 17.51

  Igaunijā arī padomju laikos krievu valoda nebija populāra, pat pārdevēji veikalā un citur varēja tev neatbildēt, ja tu uzrunāji tos krievu valodā..

  Tāpat, kā Lietuvā, kur, īstenībā, bez leišu valodas zināšanām nevarēja dabūt kaut cik normālu darbu.

  Un kas notika Latvijā, un kas pie tā ir vainīgs?

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  zanE. > dzeris49 25.08.2017. 11.22

  …Skaisle…jā, Vienotībai arī, kā ikvienam no mums…bet…mēs taču runājam par rītdienu, gaišajiem spēkiem, kas būs citādi, nāks bez savtīguma ar godīgu politiku, tomēr izrādās – ar tiem pašiem vēžiem un tikumiem kulītēs…

  +15
  -5
  Atbildēt

  0

  zanE. > dzeris49 25.08.2017. 10.53

  ….Dzeri…par savtīguma izpausmēm varēsim spriest pēc rītdienas partijas dibināšanas kongresa…par jauno politisko kultūru, par morāli un ētiku…un to mēs redzēsim attieksmē pret jau esošo:

  …viņķelieši, daudzsološais politiķis Smiltēns u.c., kas izstājušies no Vienotības tomēr turpina izmantot vēlētāja doto uzticību Vienotībai, vienlaikus šiverējot jaunajā politiskā apvienībā…līdz vēlēšanām vairāk kā gads un tiem, kuri aizgājuši no partijas IR jānoliek deputāta mandāts, lai nākamie Vienotības biedri varētu realizēt Vienotības partijas programmā solīto…diemžēl, aizgājējiem pietrūkst goda prāta, jo kur vēl labāka priekšvēlēšanu bezmaksas tribīne jaunajai partijai – kā esošā Saeima!?!…

  …un šādā situācijā jaunajam topošajam politiskajam spēkam, kurš sola kārtējo saulaino rītdienu būtu jāpieprasa citas partijas deputātu mandātu nolikšanu…ja tas nenotiks, tad tas būs pirmais signāls par savtīgumu, ko “parieši” mēģinās iegūt pat vēl neiekļuvuši Saeimā…tas parādīs virzienu, ka vārdi ir tikai vārdi, bet izdevības (partijas pašreklāmai un ne tikai) izmantos tikpat negodīgi, ko pārmet citiem…

  …ja morāli, ētiku un nesavtīgumu prasi no citiem, tad pašiem ir jābūt par paraugu…vai varēsim runāt par jaunajiem gaismas nesējiem kā nopietnu un godīgu politisko spēku, to redzēsim pavisam drīz…

  +16
  -2
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu

eskişehir escort samsun escort gebze escort sakarya escort edirne escort