Krievijā no ieslodzījuma atbrīvots opozicionārs Sergejs Udaļcovs 5

Sergeja Udaļcoca portrets Vašingtonas muzejā izveidots no lego klucīšiem. Foto: Reuters/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Viņš ieslodzījumā atradās četrarpus gadu par “masu nekārtību organizēšanu”

Krievijā otrdien no ieslodzījuma atbrīvots opozīcijas politiķis Sergejs Udaļcovs, ziņo LETA/Doždj.

“Šodien (..) iznācis brīvībā Sergejs Udaļcovs, kurš atradās ieslodzījumā četrarpus gadus saistībā ar apsūdzību “masu nekārtību organizēšanā” [Maskavas] Bolotnajas laukumā 2012.gadā,” sociālajā tīklā “Facebook” ierakstījusi Udaļcova sieva Anastasija Udaļcova. Viņa piebilda, ka Udaļcovs ir “pilns optimisma un pozitīvu emociju”.

Udaļcovs atbrīvots no labošanas darbu kolonijas Tambovas apgabala Rasskazovas rajona Zeļonijas ciematā. Ceturtdien plānota Udaļcova preses konference.

Maskavas pilsētas tiesa 2014.gada 24.jūlijā opozicionāriem “Kreisās frontes” koordinatoram Sergejam Udaļcovam un šīs organizācijas aktīvistam Leonīdam Razvozžajevam piesprieda četru ar pusi gadu cietumsodu saistībā ar apsūdzībām par Gruzijas politiķa finansējuma izmantošanu, lai mēģinātu destabilizēt prezidenta Vladimira Putina režīmu Krievijā, organizējot 2012.gada Maskavā notikušās nekārtības.

Udaļcovs atradās mājas arestā kopš 2013.gada februāra, kas tiek uzskatīts par viņa ieslodzījuma termiņa sākumu.

Apsūdzības pret Udaļcovu un Razvozžajevu tika izvirzītas 2012.gadā, kad valsts dabasgāzes koncernam “Gazprom” piederošais televīzijas kanāls NTV pārraidīja propagandas filmu, kurā teicās atspoguļojam noziegumus, ko pret Krieviju tā gada ziemas protestu laikā pastrādājuši opozīcijas līderi.

Filmā apgalvots, ka Udaļcovs un viņa palīgi tikušies ar toreizējo Gruzijas parlamenta Aizsardzības un drošības komisijas priekšsēdētāju Givi Targamadzi, un plānojuši apvērsumu Krievijā, kas sāktos Kaļiņingradā.

Abus apsūdzētos prokuratūra vainoja par uzbrukumu plānošanu pret Krievijas dzelzceļa infrastruktūru un sabiedriskajām ēkām, kas tiktu īstenoti ar Targamadzes finansiālu atbalstu.

Udaļcovs nekad nav noliedzis, ka ir ticies vai saņēmis naudu no Targamadzes, tomēr apsūdzības dēvē par safabricētām.

Maskavā 2012.gada 6.maijā izcēlās sadursmes starp Krievijas opozīcijas rīkotā “Miljonu gājiena” dalībniekiem un īpašo uzdevumu policiju. Sadursmes sākās, kad gājiens sasniedza Bolotnajas laukumu, kurā bija paredzēts mītiņš. Policisti ķiverēs lietoja stekus, lai atspiestu atpakaļ demonstrantus un daudzus no viņiem aizturēja.

 

 

Komentāri (5)

fretka 08.08.2017. 16.09

Vai Sergejs Udaļcovs joprojām atbalsta Krimas pievienošanu Krievijas Federācijai un “Novorosijas” izveidošanu Krievijas okupētajos Ukrainas austrumu rajonos?

http://echo.msk.ru/blog/udaltsov/1270108-echo/

http://echo.msk.ru/blog/udaltsov/1285254-echo/

+1
-2
Atbildēt

4

  Es > fretka 08.08.2017. 22.22

  Cik neparasta aina! Troļļi diskutē! Trollis tulkojumu sagrozītājs tiek kritizēts no troļļa fekāliju dispensera :))))))

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  basta > fretka 08.08.2017. 22.33

  to Valdis

  Sadomāji, staļinist, intelektuālai diskusijai pievienot savu fekāliju pikucīti?

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Es > fretka 08.08.2017. 23.05

  basta uzvilcies! 🙂

  Viņu troļļu pasākums minēts vārdā! Kaitinoši trollim un priekšnieki var pamanīt!

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  basta > fretka 08.08.2017. 21.47

  to fretka

  Ļeņins bija viens no drausmīgākiem monstriem cilvēces vēsturē un tomēr Helsinkos viņam stāv piemineklis. Ne tāpēc, ka somi mīlētu “proletāriešu vadoni”, bet par to, ka viņš sagrāva impēriju. Pēc būtības krieviem to pieminekli vajadzētu uztvert kā klaju ņirgāšanos, jo bez Ļeņina Krievija būtu sev pievienojusi vēl Ungāriju un Balkānus, un brīnišķīgā pilsēta Stambula sauktos Carjgrad.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu