KNAB nesāks kriminālprocesu par Dūklava, iespējams, nedeklarēto īpašumu 43

NULL
Jānis Dūklavs. Foto: Zane Bitere, LETA

Straume: Resoriskā pārbaude par kādas amatpersonas nedeklarētiem īpašumu ostā ir beigusies

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis nesākt kriminālprocesu par zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS), iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā, ziņo LETA.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šodien “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā, aizbildinoties ar likuma normām, atteicās nosaukt Dūklava vārdu, taču apliecināja, ka resoriskā pārbaude par žurnālā “Ir” publicēto informāciju, kas saistītas ar kādas amatpersonas nedeklarētiem īpašumu ostā, ir beigusies ar lēmumu atteikt sākt kriminālprocesu.

Vaicāts, vai tika konstatēts, ka Rīgas brīvostas īpašums nepieder personai, kura tika vērtēta pārbaudes laikā, Straume atbildēja, ka tika konstatēts, ka “informācija neapstiprinās”.

Saistībā ar oligarhu lietu KNAB sācis jaunu pārbaudi par, iespējams, prettiesiska labuma pieņemšanu no amatpersonas puses, teica Straume. Tiesa, KNAB neatklāj, kuras amatpersonas tiks pārbaudītas.

KNAB izmeklēšanas nodaļas vadītāja Ilze Kivleniece deputātus informēja, ka birojā sākta jauna resoriskā pārbaude par, iespējams, prettiesiska labuma pieņemšanu no amatpersonas puses. Pārbaude ir sākta par faktu un tā, iespējams, tiks pabeigta mēneša laikā.

LETA jau ziņoja, ka zemkopības ministrs noliedza žurnālā “Ir” publicēto, no viesnīcā “Rīdzene” noklausītajām sarunām izrietošo informāciju, ka viņam pastarpināti piederētu zemesgabals Rīgas brīvostas teritorijā.

Saskaņā ar žurnālā “Ir” publicētiem noklausīto sarunu atšifrējumiem Dūklavs 2010.gadā politbiznesmenim Aināram Šleseram kā Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājam palūdzis “vienu praktisku jautājumu”. “Man arī tanī skaitā ostā viens zemes gabals pieder tīri privāti,” Šleseram stāstījis ministrs. Īpašums esot Daugavas kreisajā krastā, vairāku hektāru plašs. “Tur zem vienas firmiņas jeb zem divām viņš tagad ir piereģistrēts.” Īpašnieki gan esot vairāki, turklāt “visi zem svešām famīlijām”. Pašam Dūklavam piederot 10% zemes, bet kompanjoni vēlējušies īpašumu ostā pārdot un saņemt “15 ļimončikus”. Šlesers skaidrojis, ka par tādām summām nav ko sapņot, jo zemi ostā neviens nepērk – to varot lēti iznomāt.

 

Komentāri (43)

wow slot 24.01.2022. 02.01

… [Trackback]

[…] Read More Information here on that Topic: ir.lv/2017/08/08/knab-nesaks-kriminalprocesu-par-duklava-iespejams-nedeklareto-ipasumu/ […]

0
0
Atbildēt

0

cross borders all weather 17.01.2020. 02.14

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: ir.lv/2017/08/08/knab-nesaks-kriminalprocesu-par-duklava-iespejams-nedeklareto-ipasumu/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Find More here on that Topic: ir.lv/2017/08/08/knab-nesaks-kriminalprocesu-par-duklava-iespejams-nedeklareto-ipasumu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu