Sociālo iemaksu likme veselības nozares finansēšanai nākamgad augs par procentpunktu 23

Neatliekamās palīdzības automašīnas pie Daugavpils slimnīcas. Foto: Ivars Soikāns, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Par saimniecisko darbību un autoratlīdzībām būs jāmaksā 5% sociālās iemaksas pensijas nodrošināšanai

No nākamā gada valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksu (VSAOI) likme tiks paaugstināta par vienu procentpunktu un šie ieņēmumi tiks novirzīti veselības aprūpes nozares finansēšanai, paredz ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”.

Šo likumu atbalstīja 45 deputāti, pret balsoja 27, bet Silvija Šimfa (NSL) balsojumā atturējās. Vēl astoņi deputāti, tajā skaitā seši valdošās koalīcijas pārstāvji, balsojumā nepiedalījās, ziņo LETA.

Iepriekš valdību veidojošo partiju koalīcijas sadarbības padome pieņēma lēmumu, ka VSAOI likme tiek palielināta par 1% – 0,5% darba devējam un 0,5% darba ņēmējam. Tādējādi turpmāk obligāto iemaksu likme, ja darba ņēmējs tiek apdrošināts visiem sociālās apdrošināšanas veidiem, turpmāk būs 35,09%, no kuriem 24,09% maksā darba devējs un 11% – darba ņēmējs.

Savukārt par saimniecisko darbību un autoratlīdzībām nākamgad būs jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) 5% apmērā pensijas nodrošināšanai, paredz ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”.

Paredzams, ka VSAOI likmes palielināšana par vienu procentpunktu veselības finansēšanai nākamgad dos papildu 84,6 miljonus eiro, 2019.gadā – 98,1 miljonu eiro, bet 2020.gadā – 103,9 miljonus eiro.

Šis palielinājums tiks novirzīts nevis speciālajā budžetā, bet pamatbudžetā veselības aprūpes finansēšanai, nodrošinot personām, kas būs pakļautas veselības apdrošināšanai no valsts budžeta līdzekļiem apmaksājamus veselības aprūpes pakalpojumus.

Likuma grozījumos arī noteikts, ka darba ņēmēji, pašnodarbinātie, iekšzemes darba ņēmēji pie darba devēja ārvalstnieka un ārvalstu darba ņēmēji pie darba devēja – ārvalstnieka, kas VSAOI veic vai par kuriem veic vispārējā kārtībā, būs pakļauti veselības apdrošināšanai un viņiem būs tiesības saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksājamus veselības aprūpes pakalpojumus.

Lai nodrošinātu nepārtrauktu un operatīvu finanšu līdzekļu ieplūšanu veselības nozares finansēšanai, tiek arī paredzēts, ka VSAOI veselības apdrošināšanai Valsts kase ieskaita valsts pamatbudžeta ieņēmumos atbilstoši gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktajam sociālās apdrošināšanas ieņēmumu īpatsvaram.

Likuma grozījumi arī paredz, ka sociāli apdrošinātām personām, par kurām veic vai kuras veic VSAOI vispārējā kārtībā, būs tiesības saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksājamus veselības aprūpes pakalpojumus.

Ministru prezidents 5.jūlijā uzdeva veselības ministrei Andai Čakšai kopā ar Finanšu ministriju un Labklājības ministriju izstrādāt likumprojektu par veselības finansējumu un līdz 30.augustam iesniegt to izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.

 

Komentāri (23)

먹튀검증 20.06.2021. 12.20

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2017/07/27/socialo-iemaksu-likme-veselibas-nozares-finansesanai-nakamgad-augs-par-procentpunktu/ […]

0
0
Atbildēt

0

scr888 login 18.03.2020. 18.32

… [Trackback]

[…] There you can find 59863 more Info to that Topic: ir.lv/2017/07/27/socialo-iemaksu-likme-veselibas-nozares-finansesanai-nakamgad-augs-par-procentpunktu/ […]

0
0
Atbildēt

0

바카라사이트 09.08.2019. 04.21

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/2017/07/27/socialo-iemaksu-likme-veselibas-nozares-finansesanai-nakamgad-augs-par-procentpunktu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu