ZZS domās risinājumus veselības nozares vadībai 3

Veselības ministre Anda Čakša. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Ministre Anda Čakša no jaunā gada varētu doties bērna kopšanas atvaļinājumā

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) līderi pagaidām vēl nenosauc iespējamo risinājumu saistībā ar veselības nozares vadību, ministrei Andai Čakšai dodoties bērna kopšanas atvaļinājumā.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA teica, ka šis ir “ētiskas dabas jautājums”, kā arī novēlēja ministrei veiksmi. Viņš skaidroja, ka turpmākā rīcība būs atkarīga no sarunas ar ministri, kas vēl nav notikusi.

Brigmanis par šo situāciju uzzinājis pēc plašsaziņas līdzekļu intereses, un konkrēts tikšanās laiks ar Čakšu vēl nav norunāts.

ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze teica, ka šajā jautājumā ir divi būtiski aspekti – darba ņēmēja, mātes tiesības un tas, ka nozarei ir nepieciešams vadītājs. Proti, ja pašreizējā ministre būs prombūtnē ilgāku laiku, tad ir nepieciešams cilvēks, kas vadīs nozari viņas vietā.

Krauze arī pieminēja, ka šis ir īpašs gadījums, un līdzīgu situāciju valdībā līdz šim nav bijis. Taujāts par kandidātiem, kuri varētu uzņemties ministra pienākumus vismaz uz laiku, Krauze skaidroja, ka šis jautājums partijā vēl nav pārrunāts.

Čakšas ģimenē nākamā gada janvārī gaidāms mazulis, tāpēc vismaz uz laiku būs jāmeklē jauns veselības nozares vadītājs, raksta “Latvijas Avīze”.

Kā atzīmē laikraksts, šis ir nebijis gadījums Latvijā, kad ministrei gaidāms ģimenes papildinājums, un līdz ar to normatīvajos aktos nav īsti atrunāts, kas notiek tad, ja ministre dodas bērna kopšanas atvaļinājumā, proti, vai viņa var uz laiku nolikt ministra pilnvaras un pēc tam atgriezties amatā, vai arī viņai postenis būtu jāpamet pavisam.

 

 

Komentāri (3)

Riiii 20.07.2017. 00.56

ZZS ir nevis jādomā, bet jāsoļo taisnā ceļā uz cietumu…

+1
0
Atbildēt

0

Absints 19.07.2017. 16.33

Apsveicu Čakšu! Kārtis labi salikušās. Ļoti laba izeja no situācijas..

+1
0
Atbildēt

1

  basta > 19.07.2017. 16.38

  Pievienojos. Lai normāliem cilvēkiem būtu vairāk bērnu! Līdz bērnu kopšanas atvaļinājumam, jādomā, būs paguvusi ielikt nopietnus pamatus veselības aprūpes jomā un tos nesagraus circenes.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu