Baletdejotājam Barišņikovam piešķir Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem 52

Mihails Barišņikovs. Foto: Ieva Čīka, LETA

Mākslinieks vēstulē apliecina lielu pieķeršanos un atbalstu latviešu tautai

Saeima šodien lēma Latvijā dzimušo baletdejotāju un aktieri Mihailu Barišņikovu uzņemt Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem valsts labā, vēsta aģentūra LETA. “Es jūtos patiesi pazemīgs saņemt šādu augstu pagodinājumu no Latvijas Republikas, un, ja man piešķirs pilsonību, es to godāšu pašapzinīgi un ar lepnumu,” iepriekš vēstulē parlamentam norādīja Barišņikovs.

Barišņikovs vēstulē vēsta, ka atstājis Latviju pirms vairāk nekā 50 gadiem, tomēr savus pirmos 16 gadus pavadījis mūsu valstī. Šie gadi esot bijuši pamats visam turpmākajam viņa dzīvē. “Mana bērnība Rīgā nebija visnotaļ viegla, jo biju krievu vecāku dēls. Īstenībā mans tēvs bija sūtīts uz Latviju, lai valsti okupētu. Par spīti šim nepatīkamajam apstāklim, manī attīstījās stipra saite ar Latvijas tautu. Varbūt manas ģimenes pretrunīgā vieta tur ir tā, kas veicinājusi manu no sirds izjusto atbalstu latviešu pastāvībai un valsts suverenitātei,” skaidro Barišņikovs.

Pašlaik Barišņikovs ir ASV pilsonis, un Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība. Barišņikovs mācījies Rīgas Horeogrāfijas skolā pie pasniedzējiem Ņinas Ļeontjevas un Jura Kaprāļa. Pedagogu vadībā likti pamati lieliskai baleta tehnikai. 15 gadu vecumā Barišņikovs iestājās Ļeņingradas A.Vaganovas vārdā nosauktajā horeogrāfijas skolā un mācījās pie pedagoga Aleksandra Puškina. Barišņikovs ieguvis divas zelta medaļas starptautiskos baleta konkursos – 1966.gadā Varnā un 1969.gadā Maskavā.

Viesizrāžu laikā 1974.gadā Kanādā Ļeņingradas Kirova vārdā nosauktā Operas un baleta teātra solists Barišņikovs palika Kanādā un vēlāk pārcēlās uz ASV. Pateicoties augstajam meistarības līmenim, viņš dejoja galvenās lomas 20.gadsimta vadošo horeogrāfu Bežāra, Petī un citu iestudējumos.

Barišņikovs kļuva par vienu no ievērojamākajiem baleta māksliniekiem ASV. No 1974. līdz 1978.gadam viņš dejoja “American Ballet Theater”, 1978.-1979.gadā strādāja kopā ar Džordžu Balančinu “New York City Ballet”, no 1980. līdz 1989.gadam viņš bija Amerikas Baleta teātra direktors, premjers un mākslinieciskais vadītājs, kur pats iestudēja baletus “Riekstkodis”, “Dons Kihots”, “Pelnrušķīte”, “Gulbju ezers”. No 1990. līdz 2002.gadam viņš vadīja trupu “White Oak Dance Project”. Barišņikovs saņēmis “Emmy” ir balvu.

Rīgā Barišņikovs 1974.gadā dejoja Donu Kihotu un 1997.gadā Latvijas Nacionālajā operā uzstājās labdarības koncertā. 2006.gadā LNO bija apskatāma Barišņikova fotoizstāde “Moment in Time”. Pērn Barišņikovs spēlēja režisora Alvja Hermaņa iestudējumā “Brodskis/Barišņikovs” Jaunajā Rīgas teātrī, savukārt šogad uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves Baltijas pirmizrādi piedzīvoja režisora Roberta Vilsona un Barišņikova veidotā monoizrāde “Vēstule cilvēkam”.

Komentāri (52)

LoveLove 27.04.2017. 11.46

Pelnīti!

+7
-3
Atbildēt

0

best web testing tools 08.02.2021. 01.15

… [Trackback]

[…] Here you will find 79599 additional Info to that Topic: ir.lv/2017/04/27/baletdejotajam-barisnikovam-pieskirs-latvijas-pilsonibu-par-ipasiem-nopelniem/ […]

0
0
Atbildēt

0

cbd oil 20.01.2020. 00.47

… [Trackback]

[…] There you can find 27111 additional Info on that Topic: ir.lv/2017/04/27/baletdejotajam-barisnikovam-pieskirs-latvijas-pilsonibu-par-ipasiem-nopelniem/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu