Prokuratūra nedaudz grozījusi Lemberga krimināllietas apsūdzību 14

Aivars Lembergs. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Prokurors izmaiņas uzskata par nenozīmīgām; Lembergs norāda – šis ir jau trešais variants

Prokuratūra nedaudz grozījusi apsūdzību smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) krimināllietā, vēsta aģentūra LETA. Prokurors Jānis Ilsteris aģentūrai LETA norādīja, ka izmaiņas viņa ieskatā nav būtiskas, proti, nopietnākie Krimināllikuma panti joprojām apsūdzētajam tiekot inkriminēti – tie ir kukuļņemšana sevišķi lielos apmēros un lielā apmērā noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšana.

Lembergam joprojām 15 apsūdzības sadaļās tiek inkriminēta Krimināllikuma 325.panta otrā daļa, kas paredz atbildību par valsts amatpersonai likumā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli.

Lembergs mikroblogošanas vietnē “Twitter” norādījis, ka “šodien tiesvedībā prokurori apsūdzību mīkstināja uz vieglāku, daļu no tās vispār izslēdza. Tādējādi apsūdzība ir palikusi stipri plānāka”, kā arī piebildis, ka tiesvedības procesā, kas ilgst jau deviņus gadus, šis ir apsūdzības trešais variants un “prokurori tiesvedību ir novilcinājuši par vairākiem gadiem”.

Kā norāda prokurors, saskaņā ar apsūdzības grozījumiem četras apsūdzības sadaļas grozītas no Krimināllikuma 325.panta otrās daļas uz pirmo daļu, jo lēmumus par četriem uzņēmumiem Lembergs pieņēmis kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs un valdes loceklis. Līdz ar to, ja tiek secināts, ka apsūdzētais izdarījis mazāk smagu noziegumu, kvalifikācija ir jāmaina.

Piecas apsūdzības sadaļas tika izslēgtas, no vairāk nekā 200 lēmumiem tie ir aptuveni seši lēmumi, līdz ar to nekādas būtiskas izmaiņas nav notikušas, pauda prokurors. Apsūdzība tiek uzturēta par piedalīšanos mantiskos darījumos, kas Lembergam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti. Šeit mainās kvalifikācija no 326.panta otrās daļas un pirmo daļu, jo Lembergs šīs noziedzīgās darbības veicis kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs un valdes loceklis, norādīja Ilsteris.

Viņš skaidroja, ka apsūdzības grozītas arī pagājušajā gadā. Tas darīts saistībā ar to, ka no Krimināllikuma normām tika izņemta “atkārtotība”, kā rezultātā apsūdzība bija jāgroza. “Prokuratūrai ir tiesības to darīt līdz tiesas izmeklēšanas beigām un tas nekādā veidā neietekmē saprātīgo termiņu, jo nekādi jauni apstākļi, par kuriem apsūdzētie vai liecinieki nebūtu liecinājuši, nav nākuši klāt. Tā ir normāla darba gaita atbilstoši Kriminālprocesa normām,” rezumēja Ilsteris.

Lietā tiesa aizvien uzklausa Lemberga liecības. Tiesā aģentūrai LETA norādīja, ka šodien krimināllietas izskatīšanā iesniegta jauna apsūdzība Lembergam, tādēļ tiesas sēdē pasludināts pārtraukums līdz 8.maijam plkst.11.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības. Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē. Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, un par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Komentāri (14)

w88 20.09.2020. 18.22

… [Trackback]

[…] There you can find 60722 additional Info to that Topic: ir.lv/2017/04/24/prokuratura-nedaudz-grozijusi-lemberga-kriminallietas-apsudzibu/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: ir.lv/2017/04/24/prokuratura-nedaudz-grozijusi-lemberga-kriminallietas-apsudzibu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Eddie Frenay 07.09.2020. 17.56

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: ir.lv/2017/04/24/prokuratura-nedaudz-grozijusi-lemberga-kriminallietas-apsudzibu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu