VBTAI direktore: Apstiprinās fakti par bērnu sūtīšanu no Jelgavas bērnunama uz Latgali 25

Ilona Kronberga. Foto: Ieva Čīka, LETA

Inspekcija pārbauda citus pārkāpumus un vērtē situāciju līdzīgās iestādēs citviet

Jelgavas bērnunamā mītošie bērni tiešām ir sūtīti prom uz citām iestādēm, arī uz Latgali, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” šorīt apstiprināja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšniece Ilona Kronberga, citē aģentūra LETA.

Kronberga skaidroja, ka šajā iestādē oficiāli dzīvo 49 bērni, no kuriem desmit dzīvo dažādos internātos. Viņa minēja, ka viena no šādām skolām ir Adamovas speciālā internātpamatskola Rēzeknē, viena – Rīgā. “Bērni ir sūtīti arī projām uz Latgali, tādi fakti tiešām apstiprinās,” sacīja Kronberga.

Tomēr ir arī citas lietas, kas nenorit, kā vajag, piebilda Kronbrega. Viņa uzsvēra, ka patlaban ir ierosinātas trīs administratīvo parkāpumu lietas. Ja Jelgavas bērnunamā tiks konstatētas krimināli sodāmas darbības, VBTAI vērsīsies policijā.

Inspekcijas direktore arī sacīja, ka nevar izslēgt līdzīgu faktu nākšanu gaismā arī par citiem bērnunamiem. Viņa atzīmēja, ka inspekcija regulāri pārbauda visas iestādes, kurās uzturas bērni. Rezultāti ir ļoti dažādi, ir bijuši gadījumi, kad personas sauktas pie atbildības un nākuši klajā arī nelāgi fakti, viņa sacīja.

Kronberga uzsvēra – ne šodien vai pagājušajā nedēļā mēs uzzinājām, ka pastāv bērnunami un tā nav bērnam īstā vieta. Risinājumam ir jābūt multifunkcionālam, viņa norādīja. Jāvērtē arī, kā šī sitēma tiek finansēta – vai tā funkcionē bērna interesēs.

Komentāri (25)

Aivars 20.04.2017. 11.54

Medijos pārsvarā tāds viedoklis, ka sliktās bērnunama audzinātājas nabaga bērniņus moca. Bet vai rakstītāji apmēram iztēlojas, kādus bērnus tad aizsūta uz internātskolām vai ārstēties ? Pēc manas saprašanas, to dara ar agresīviem, varmācīgiem bērniem, kuri moca un terorizē vājākos un mazākos, padara tiem dzīvi neciešamu. Aizsūtot tādu prom, pārējiem bērniem dzīve tiek padarīta ciešama.

+3
-1
Atbildēt

3

  Anonīms > Aivars 20.04.2017. 12.07

  nu ko tu raksti!!! Vai audzinātājas piesakoties darbā nezin, kur piesakās?

  Vai badā , varmācībā, nabadzībā turēti bērni ir jāsit un visādi citādi jāmoca?

  Nelieti sasodītais , ka tev kauna nav!

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Aivars 20.04.2017. 14.37

  par to, ka bērnu nama bērni ir / tiek iesaistīti prostitūcijā par to ija taču arī mūsu presē rakstīts

  Savukārt, Ilga Račevska ir uzrakstījusi grāmatu – Norakstītie. Saprotu, ka par to neviens negrib runāt – tur ir par to kā tiek izvarotas ( lai cik nodeldēts būtu šis vārds) un piekautas mazas meitenītes, kuras jau mentāli ir ar izmainītu domāšanu.

  Tas ko tu piedāvā, ko tu atbalsti ir – sist, pazemot, turpināt mocīt tādus bērnus.

  Kad sākās bēgļu uzņemšanas kampaņas, tepat vienā Pierīgas internātskolā tukšā jaunceltnē nomira latviešu puisis – dzīvu vecāku bārenis – nospaisojās. Divas vai trīs dienas gulēja tur – neviens par viņu neuztraucās, neinteresējās. Varbūt tieši tai laikā viņš mira, kad parādnieks pa smalko ceļoja pa pasauli pētot kā citur glābj tādus bērnus

  Pati esmu skolā strādājusi , zinu kā tas ir ,kad neēdis, negulējis un mājās visādi pazemots puišelis nespēj klausīties skolotāju vāvuļošanā , jo viņam kurkst vēders, un viņam galvā ir citas domas – kā paēst

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Aivars > Aivars 20.04.2017. 13.10

  Es rakstu par to, ka tā aizsūtīšana uz internātskolu vai uz psiheni ārstēties daudzos gadījumos ir pamatota.

  Piemēram tāda situācija – starp 10 viena vecuma bērniem ir viens agresīvs un nežēlīgs, kurš terorizē pārējos, pazemo, pakļauj un moca. Un audzinātājas netiek galā, citi arī netiktu, tur jābūt pedagoģijas ģēnijam, lai tādu pāraudzinātu. Un tādu aizsūta uz internātskolu – pārējiem bērniem dzīve kļūst ciešama.

  Ko tu, Skaislīt, iesaki darīt tādā situācijā ?

  Tā nav nekāda sadomāta situācija, piemēram Lietuvā nesen bija pat tā, ka vecākas bērnunama audzēknes piespieda jaunākās nodarboties ar prostitūciju.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

Anonīms 20.04.2017. 10.23

Paldies Kronbergai.

Bet godīgi sakot – man jāraud, bļedj, kas mēs par cilvēkiem, ka daram pāri jau tā likteņa piemeklētajiem – es to nekad nesapratīšu – es saprotu , ka PSRS laikos valdīja necilvēcība, čekisti mīcījās pa cilvēku asinīm acis nemirkšķinot, bet šodien ?

6 MILJONUS haļavščiki notrieks svinot valsts simtadi, kamēr valsts nespēj palīdzēt svētākajam , kas mums ir – bērniem.

lieciet man milons mīnusus , bet es tik un tā uzskatu, ka pirmā un galvenā atbildība ir Labklājības ministrijai un tādam ministram ar kāju pa dirsu un laukā no ministriem . Tam bija jau jānotiekt pēc bērnu nāvēm Dobelē un Rezēknē.

Vienotība, Kučinski – hallo?!!!!

+2
-1
Atbildēt

8

  Anonīms > Anonīms 20.04.2017. 11.01

  jā ērikiņ – un uz tā bērnu nelaimes fona – bļedj – cik miljonus naciķu parādnieks savās demografijas komisijās notriec?

  noklausies raidījumu – par bērnu , kurš bijis badā ? šodienas Latvijā?!

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Rasa > Anonīms 22.04.2017. 10.31

  Šāda iespēja, pirmkārt, nostrādās preventīvi. Tā būs zīme, ka tā kā līdz sim – vairs nebūs. Arī nelaimē nonākusām, iedzītām ģimenēm ar bērniem būs dota iespēja sevi aizstāvēt, neatkarīgi no tā brīža maka biezuma. Pamat tiesības nedrīkst būt sasaistītas ar naudu. It sevisķi, ja skar bērnus.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > Anonīms 20.04.2017. 11.19

  es saprotu , ka PSRS laikos valdīja necilvēcība, čekisti mīcījās pa cilvēku asinīm acis nemirkšķinot, bet šodien ?
  ——
  Vai nevari vienreiz aizvērties?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 20.04.2017. 11.31

  gribu teikt,ka naciķiem to naudu nevajag notērēt braukājot pa pasauli – piemēram, Somiju – piedaloties visādās pļāpāšanās, bet vajadzētu sākt ar tiesisko kārtību, kurai arī roku tur virsū nelieši naciķi – es jūs ienīstu, tas nu ir skaidrs – tādi nelieši – asaras aptrūkstas

  cik MNA likuma vārdā vien nozog ? cik bērnu būtu paēduši?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Rasa > Anonīms 21.04.2017. 10.39

  Skaisle. Viens sakarīgs vārds. Tas, ko valsts tiesām var darīt, ir – nodrosināt kvalificētu, neitrālu juridisko un psihologa palīdzību krīzes situācijās, kurās ir iesaistīti bērni. Ir jābeidz cilvēkus nostādīt fizioloģiskā līmenī. Cilvēks ir spējīgs uzņemties atbildību, smagākos gadījumos – caur aizbildņu institūciju. Kur ir palikusas demokrātiskās vērtības? Vai tikai caur uzraudzības uzraudzību viss ir atrisināms? Lietas ir jāsakārto nevis jāmet visi pār vienu kārti, valsts maizē. Šodienas juristu valstī, kur nabadzība iet roku rokā ar tiesisko nihilismu, jurista palīdzība, no valsts puses, ir Nr.1.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 20.04.2017. 11.21

  Gribēji teikt,ka laikus vajadzēja izdarīt abortu un miers?

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 20.04.2017. 11.20

  andrejiņ, nevaru.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 20.04.2017. 10.42

  Man ar jāraud,kas jūs par cilvēkiem.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

andrejs 20.04.2017. 12.26

Latvijā 1300 audzēkņu uz 40 bērnunamiem.
Interesanti redzēt štatu sarakstu…Mēs esam bagāta valsts. Vakar Ltv viens izteicās, ka BN veic “sociālo” funkciju – dod darbu pagasta iedzīvotājiem. Vāks!

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu