VIAA direktore: Latvijā vērojams izteikts darba roku trūkums vairākās profesijās 24

Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās. Foto: Rinalds Ekmanis, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Nozares, kurās visvairāk vajadzīgi profesionāļi, esot būvniecība, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, kokapstrāde un mašīnbūve.

Latvijā vērojams izteikts darba roku trūkums vairākās profesijās, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” Valsts izglītības attīstības aģentūras direktores Ditas Traidās sacīto atstāsta LETA.

Četras nozares, kurās visvairāk vajadzīgi profesionāļi, ir būvniecība, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, kokapstrāde un mašīnbūve, sacīja Traidās. Savukārt populārākās nozares pēc jauniešu izvēles ir ēdināšana un restorānu sfēra, administratīvie pakalpojumi un komerczinības, kā arī auto nozare. 

Traidās uzsvēra, ka jau divus līdz trīs gadus Latvija ir “tikusi ārā” no klišejiskā priekštata par profesionālo izglītību kā pēdējo izvēli jaunietim. Turklāt mācību aprīkojumā un izglītības iestāžu ēku izbūvē ir ieguldīti jau ap 265 miljoni eiro Eiropas Savienības fondu līdzekļu. 

Profesionālās izglītības vide jauniešus pievilina daudz vairāk, ko apliecina arī statistika, viņa atzīmēja. Traidās aicināja jauniešus ļoti stingri piedomāt, kas šodien ir vērtība, piebilstot, ka prasme ir vērtība. Viņa arī pozitīvi novērtēja darba devēju ieguldījumu profesionālajā izglītībā, uzsverot, ka bez viņu ziņas šajā jomā patlaban nenotiek nekas. Proti, profesionālā izglītība tiek attīstīta ciešā sasaistē ar darba tirgus vajadzībām.

Komentāri (24)

jurisml_inbox_lv 19.04.2017. 09.24

piemēram Liepājā celtnieku profeni nolikvidēja , Skrundas ar’;idzan , kur tad tos propesionāļus mācīis vidusdskolās?

+1
0
Atbildēt

0

Engineering 27.02.2020. 20.42

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2017/04/19/viaa-direktore-latvija-verojams-izteikts-darba-roku-trukums-vairakas-profesijas/ […]

0
0
Atbildēt

0

Anonīms 19.04.2017. 09.53

manos rados puisim ir elektriķa profesija. Darbs bija tikai sezonā. Kā objektu pabeidza , tā atlaida , lai dara , ko grib. Jaunie likumi tādi,ka bezdarbnieka pabalstu var saņemt tikai pēc nepārtraukta darba stāža. Puisis nonāca bezizejā. Pusgadu Anglijā šķiroja atkritumus, tagad Īrijā ir elektriķis, īrē māju, plāno to izpirkt , precēties, radīt bērnus.

Loģiski, ka viņš gribētu atpakaļ uz Latviju, bet ko vinš te darīs? Kuru politiķi reāli interesē Latvija un latvieši. Savedīs te ukraiņus,moldāvus, rumāņus – kādu laiku drāzīs tos, kamēr arī tie pacels cepuri un aizlaidīsies.

Tā es šīs lietas saprotu …

+1
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu