"Delna": Izvērtējot "deputātu kvotas", parlamentārieši darbojās kā "balsošanas mašīnas" • IR.lv

“Delna”: Izvērtējot “deputātu kvotas”, parlamentārieši darbojās kā “balsošanas mašīnas”

49
NULL

Sadarbībā ar domnīcu “Providus” “Delna” turpināja īstenot Saeimas monitoringu, vērtējot “deputātu kvotu” un Maksātnespējas likuma grozījumu izskatīšanu.

Izvērtējot tā dēvēto “deputātu kvotu” priekšlikumus, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā deputāti darbojās kā “balsošanas mašīnas”, pietiekami neiedziļinoties katra priekšlikuma lietderībā, secināja biedrība “Sabiedrība par atklātību “Delna””, ziņo aģentūra LETA.

Sadarbībā ar domnīcu “Providus” “Delna” turpināja īstenot Saeimas monitoringu, vērtējot “deputātu kvotu” un Maksātnespējas likuma grozījumu izskatīšanu. Monitoringā secināts, ka paši priekšlikumu iesniedzēji bieži nebija ieradušies uz sēdi, lai pamatotu naudas piešķiršanas nepieciešamību, un viņu vietā to darīja frakciju kolēģi, nereti nespējot sniegt detalizētu skaidrojumu. Atsevišķos gadījumos deputāti aizbildinājās ar pārlieku lielo dokumentu daudzumu, kuros grūti atrast nepieciešamo informāciju, taču uzstāja, ka pamatojums ir sagatavots un iesniegts, akcentēja “Delna”.

Tāpat, vērtējot “deputātu kvotas”, izskanēja aicinājums bez papildu argumentācijas “uzticēties Ministru kabinetam”, kurš esot priekšlikumus atbalstījis. Bez nopietna pamatojuma Saeimas dienaskārtībā iekļauti arī atsevišķi sīki priekšlikumi, piemēram, finansējuma piešķiršana konkrētiem remontdarbiem. 2017. gada budžeta projektā “deputātu kvotām” tika piešķirti 27,9 miljoni eiro, kaut gan vēl mēnesi pirms budžeta pieņemšanas publiski izskanēja informācija tikai par vienu divu miljonu eiro sadalīšanu, atgādināja “Delna”.

Novembrī monitoringa laikā uzmanība pievērsta arī Saeimā iesniegtajiem un strauji pieņemtajiem grozījumiem Maksātnespējas likumā, kas pēc vairāku deputātu domām izmantoti, lai attaisnotu bezdarbību saistībā ar plašāku šā likuma grozījumu projektu, kas Saeimā atrodas jau kopš 2014.gada decembra.

Monitoringa veicēji norādīja, ka opozīcijas deputāti veltīja kritiku sākotnējā likumprojekta izskatīšanas procesam darba grupā, jo tajā neesot pieņemti lēmumi, bijusi ļoti maza deputātu interese un zema apmeklētība. Maksātnespējas likuma jaunie grozījumi, kas 22. decembrī tika pieņemti galīgajā lasījumā, paredz Maksātnespējas administrācijas funkciju palielināšanu, reizē stiprinot uzraudzības veidus un ieviešot disciplināratbildību administratoriem, tāpat grozījumi paplašina to personu loku, kuras var uzraudzīt tiesiskās aizsardzības procesus.

Komentāri (49)

Jānis V. 18.01.2017. 12.29

Jautājums ir – ko darīt lai to izbeigtu? Partijas mainās, bet cilvēki paliek tie paši, kuri jau tūkstošiem reižu pa šiem atgūtās neatkarības gadiem ir grāvuši un postījuši, rausuši un tirgojušies ar kopējo īpašumu. Korupcija ir saniegusi apogeju, gan Rīgā, gan visā valstī, lauki un mazpilsētas ir tukši gan no ražotnēm, gan no iedzīvotājiem. Nepietiek naudas, bet iekasētā aiziet milzu ierēdņu aparāta uzturēšanai, vai tiek nozagta. Visi varenie varneši imitē aktīvu darbošanos, bet faktiski domā tikai par savu labumu. VID darbojas kā iedzīvotāju ienaidnieks un saimniecības postītājs. Par ko lai tagad balso nākošajās vēlēšanās? Nevienam šeit nevar ticēt, visas partijas ir veidotas ar vienu mērķi, izlaupīt valsti. Nebalsot arī nevar, ja negrib pazaudēt vēl to, kas šeit ir atlicis. Varbūt varētu balsot par JKP, cita neredzu.

+5
0
Atbildēt

14

  robotron > Jānis V. 18.01.2017. 13.02

  Jānis V.

  Varbūt varētu balsot par JKP, cita neredzu.

  Paldies, stulbie reņģēdāji paši nebūtu iedomājušies balsot par kremļjaģu Vienotību II, jeb LC III.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Jānis V. 18.01.2017. 12.50

  Es domāju, ka kaut ko mainīt var, mainoties visai sabiedrībai.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > Jānis V. 18.01.2017. 13.34

  ēriks – Igasunijā ir tāds “tikumības likums” Krievijas stilā?

  Tad kāpēc gan viņi tur dzīvo daudz labāk, dauidz mazāka korupcija, daudz lielākas rūpes par savu tautas neaizsargāto daļuu?

  Varbūt, taisni tāpēxc, ka tur parlamentā nav tādi vienšūņi, kas nodarbojas ar Krievijas likumu un mentalitātes propagandu, bet, saprot, ka “tikumību” var ieaudzināt ģimenē, nevis noteikt ar likumu?

  Un tur nav tādas populistu – vienšūņu partijas, kā ZZ|S vai NA?

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > Jānis V. 18.01.2017. 13.17

  Ar to mūs mentalitāti diezin vai to tuvākā laikā varēs izbeigt.

  Ja mēs neesam pie varas – mēs esam ļoti normāli, izpalīdzīgi, utt., cilvēki, protams, ar visām cilvēku vājībām, bet, ne vairāk, kā citur.

  Ja mēs tiekam pie varas – mēs mainamies, tad sāk dominēt pavisam cits princips – nedarīt neko, lai zaudētu privilēģijas, stāvokli, naudu, bezbēdu situāciju, kad tu ne par ko neatbildi, bet, dzīvo zaļi, utt.

  Un attaisnojums vienmēr atradīsies – no “partiju disciplīnas” līdz “nav ko čurāt pret vēju”.

  Tipiska vergu ( dzimtcilvēku) psiholoģija.

  Un tādi esam jau gēnos, ar nelielu pauzi Latvijas pirmās republikas laikā, pareizāk, sākot no Ulmaņa apvērsuma, labākais genofonds tika neitralizēts, vēlāk pat iznīcināts, ja nepaspēja emigrēt.

  Un tas pats notiek tagad, mums ko, pie varas tiek labākie, principiālākie, gudrākie, utt?

  Negatīvā selekcija turpinās, pie varas nokļūst bezprincipiālākie, glumākie, viltīgākie.

  Tāpēc vāja cerība, ka kaut kas mainīsies tuvākā laikā,kur tad radīsies tie cilvēki?

  Kaut, Igaunijā, tomēr, viss notiek citadi, un kāpēc, kau vēsture līdzīga?

  Pateikšu ļoti nepolitkorektu un provokatīvu frāzi – varbūt, viss nav atkarīgs tikai no vēstures, bet, katra tauta pēc savas mentalitātes ir atšķirīga?

  Kaut, no otras puses, pazīstu gan leišus, gan igauņus, un latvieši man patīk daudz labāk, toties latviešu politiķi ir daudz sliktāki un absolūti nedomā par savu tautu, nu, kaut vai salīdzinot medicīnu, pensijas, un visu pārējo, nerunājot par ekonomiku, korupciju, utt?

  Ir kādas domas, kāpēc tā?

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Jānis V. 18.01.2017. 13.47

  Bet varbūt,ka igauņi ir tikumīgāki,tāpēc,lai viņus panāktu,mums sava jaunā paaudze jāizaudzina tikumīgāka par iepriekšējo?Kā tev šāda versija?

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  kristaps_freimanis > Jānis V. 18.01.2017. 13.01

  Tā kā balsošana pamatā ir par partijām, kas saņem kaut kādu vietu / balsu skaitu, varētu pasākumu vienkāršot un padarīt patiesībai atbilstošāku, ievēlot vien 1 cilvēku no katras ievēlētās partijas, bet piešķirot šamajam attiecīgu balsu skaitu. Ietaupītās naudiņas varētu izmantot dažādu domnīcu finansēšanai, jēgas noteikti būtu vairāk nekā no “komisijām”.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  robotron > Jānis V. 18.01.2017. 13.46

  dzeris49

  Igasunijā ir tāds “tikumības likums” Krievijas stilā?

  Кто о чём, а вшивый о бане.

  Vai tiešām vienīgi pederastu – pedofīlu lobijs var nodrošināt normālu valsts attīstību?

  Igaunija mums ir labs piemērs, kā jārīkojas ar krievu fašistisko izdzimteņu WWII kara noziedznieku: civiliedzīvotāju masu slepkavu, sadistu, marodieru un vecenīšu un zīdaiņu izvarotāju istukanu, kā jāattiecas pret saviem varoņiem, kuri nežēloja savas dzīvības un veselības cīnā pret absolūto ļaunumu, kā jāķer krievu spiegi un jāatmasko pašu nodevēji, kā jāsauc pie kriminālatbildības prokremlisko izdzimteni, Savisāru. Igaunijas prezidenti nekad nebūtu uzdrīkstējušies lekt kazačoku Sarkanā laukumā 9. maijā.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  andrejs > Jānis V. 18.01.2017. 15.57

  Ar to mūsu mentalitāti…

  ——-

  Džera biežāko izteicienu kvintesence:

  …suņi ir labāki par cilvēkiem…

  …vairums krievu ir normāli cilvēki…

  …Latvija ir muļķu zeme… (laikam jau tāpēc, ka Latvijā 60 % iedzīvotāju ir latvieši -piezīme no Andrej).

  Secinājums – žēl, ka Latviju neapdzīvo suņi un krievi – valsts plauktu un zeltu…

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Absints > Jānis V. 19.01.2017. 13.37

  ..katrs desmitais deputāts ir sodīts. Iepriekšējā Saeimā bija vairāk?

  Un, jā atceros, ka bijāt Zatlera un Saeimas atlaišanas fans. Nu tad tagad par to priecājaties!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Jānis V. 18.01.2017. 13.26

  Taisnība,ja jau tautas gudrākie dēli un meitas sāk cīnīties pret tikumību,tad cerību vairs nekādu… :D

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  robotron > Jānis V. 18.01.2017. 13.26

  dzeris49

  sākot no Ulmaņa apvērsuma, labākais genofondas tika neitralizēts

  Tālredzīgais Ulmaņa apvērsums izglāba latviešu tautu no tā laika freibergu, zatleru, dombrovsku, pabriku, straujumu, rinkēviču un kozlovsku, kuru arī tad Saeimā bija kā slimam sunim blusu, plāniem par Latvijas PSR vēl kādā 1935. gadā. Ulmaņa traģiskā kļūda bija nesarīkot taisnu tiesu visiem kremļa ietekmes aģentiem.

  Nebijis Ulmaņa, krievu fašistiskie izdzimteņi, aktīvi līdzdarbojoties prokremliskiem aktīvistiem, līdz vācu atbrīvotāju ierašanās, būtu paguvuši visus latviešus nogalināt vai izsūtīt.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > Jānis V. 19.01.2017. 13.16

  Neteikšu, ka uzreiz dabūjam sliktākus, iesākumā jau bija tā ZRP un V vairākums, tur daudz ko varēja izdarīt, bet, neizdarīja, jo visiem pirmajā vietā bija partijas, nevis valsts intereses un cenšanās izkonkurēt citam citu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Jānis V. 18.01.2017. 13.08

  bet slikti ir mums – vēlētājiem, nevis partijām, tāpēc es domāju, ka nekas nemainīsies. Ja , piemēram, mēs – vēlētāji spētu vienoties akcijā – nebalsot vēlēšanās – tā neviens neiet uz vēlēšanām un kā Martins Luters – publicēt tēzes – prasības – par ko partijām būtu jāvienojas un jāapstiprina – piemēram, deputātu skaita samazināšana, saeimas finanšu caurskatāmība utt. utjprj. , tad vēl varētu uz kaut ko ceŗēt , bet tikai ar labu domu un cerībām – nu tas ir naivi

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Absints > Jānis V. 19.01.2017. 09.05

  Uz Džeri. “No netīta avota tīru ūdeni nepasmelsi* Lamājot un zākājot politiķus (un viņi to ir pelnijuši), dabūjam vēl sliktākus. Tā ir spirāle, kas iet uz leju. Esam padarījuši politiķi par nicināmu profesiju. Zatlers izvēlējās trīs oligarhus, pasludināja viņus par vainīgiem pie visa .un atlaida Saeimu. Dabūjām vēl sliktāku. Un nākošā būs vēl sliktāka. Neredzu iemesla, lai tà nebūtu..

  +1
  0
  Atbildēt

  0

kristaps_freimanis 18.01.2017. 10.14

Vai tad citos jautājumos ir citādi? Šamos takš no paša sākuma sabalso pa blokiem (partijām), kas galvenokārt arī darbojas kā leļļu teātris.

+4
0
Atbildēt

0

dzeris49 18.01.2017. 10.53

Vai, kāds jaunums – “Delna” negaidīti pamodusies no komas, un “pakustinājusi labās kājas īkšķi”!

Un pēkšņi atklājusi to, ko Latvijā zina visi, kam ir kaut nedaudz pelēkās vielas smadzenēs – Latvijas Saeima ir balsošanas mašīna, kur dalēji nopirkti, daļēji iebiedēti, tāpēc paklausīgi zombiji, ko mums, nez kāpēc, sauc par “tautas kalpiem”, balso, kā tiem liek īpašnieki, sponsori, utt., un kuriem pašiem atļauts pamuļķoties un izlemt tikai to, kas neskar aiz partijām stāvošo “pelēko kardinālu” intereses, nu, piemēram, “tikumības likumu”(kur gan NA kopā ar ZZS un SC strādāja Krievijas labā, ieviešot šeit patreizējās Krievijas tumsonīgos likumus un mentalitāti).

Ja valstī notiek totāla morāla degradācija, tādi jēdzieni, kā godīgums, strādāšana valsts un sabiedrības intersēs, atbildība sabiedrības priekšā, sirdsapziņa, utt., zaudē savu nozīmi “augstākajās” varas struktūrās, un politika pārvēršas par politbiznesu, degradēts tiek viss, diemžēl, arī sab. organizācijas.

Un tas attiecas arī uz pašu Delnu, un ne jau vienmēr sab. organizāciju vainas dēļ, korumpētām valsts struktūrām, kas saistītas ar vietējiem lembergveidīgajiem, ir lielas iespējas, dažādā veidā, sākot no uzpirkšanas, beidzot ar iebiedēšanu, ietekmēt un iebiedēt arī tās, ja jau var to izdarīt ar Saeimu, tur arī strādā tikai cilvēki.

+5
-2
Atbildēt

15

  Anonīms > dzeris49 18.01.2017. 13.09

  nu redz robotron – tu tā nolamājies, ka man gandrīz vairs nav ko teikt tu kuces dēls sasodītais , labi, ej paēd un tad ej pagulēt un tad skrien pa gaisu

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > dzeris49 18.01.2017. 12.34

  nu gan joki, ērikiņ ar tevi – skolēnu referātus sāc atreferēt – eh -semjon semjonič … kā vispār vistiņām – tās rūpnīcas plikās spalvas ataudzējušas ?

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 18.01.2017. 13.48

  ĒRiks – un tu mums esi tāds Raiņa un Upīša darbu pazinējs un skaidrotājs?

  Nedomāju gan, ka Rainis un Upītis, ja būtu dzīvi, balsotu par tiem tavējiem iesalniekparādniekiem un lembergbrigmaņiem, un par to jūsu SC un NA kopīgo “tikumības likumu”, tie bija cilvēki, par kuru redzesloku tev nav ne mazāka priekštata, un tev tas vispār nav saprotams, ja viņi zinātu, ka tādas amēbas ir patreizējā Saeimā, viņi zārkā apgrieztos.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  robotron > dzeris49 18.01.2017. 12.33

  dzeris49

  nu, piemēram, “tikumības likumu”(kur gan NA kopā ar ZZS un SC strādāja Krievijas labā

  Krievijas valdošā partija ir tādi paši kaku stumdītāji, kā Vienotība, tāpēc jau visus svarīgākos lēmumus, kā ministru un prezidenta iecelšana, UA dalīšana, čekas maisu sargāšana un citus, kremļa mauķeles: SC un Vienotība, pieņem vienoti & saskaņoti

  Как, кстати, у нас тут благочестивейший один человек отхватил 20 лет строго режима, но там вообще история, целиком состоящая из одних скреп. Это член «Единой России», вице-спикер законодательного областного собрания, представитель «Единой России» Иван Романов – это Карелия. Он, как выяснилось, на протяжении долгого времени насиловал пьяных курсантов. Причем история тоже скрепоносная, потому что пьяные курсанты, выяснив, что они обесчещены, вешались гроздьями в соседнем лесочке.

  Точно так же повесился еще какой-то фигурант дела, начальник училища, который поставлял этому единороссу курсантов. А получилось так мало в результате срока, потому что выяснилась пикантная подробность, что, естественно, этот единоросс до того, как стать вице-спикером законодательного собрания, он с большим трудом закончил какое-то учебное заведение для умственно отсталых детей. Все скрепы в одном флаконе.

  http://echo.msk.ru/programs/personalnovash/1907364-echo/

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Ēriks > dzeris49 18.01.2017. 12.24

  :):):)Nu gan tu,dzeri,esi īsts vārda meistars un domas gigants, tikumību tu spēj pretstatīt morālei,tas ir izcils domas lidojums!

  Tikumu, tikumības jēdziens saistīts ar vārdiem tīkams un tikt(derēt, derīgums). Tikumisks cilvēks ir patīkams, čakls, viņam piemīt pozitīvas rakstura iezīmes, ir godīga sirds, un viņš savu darbu veic pēc labākās sirdsapziņas. Vispārinātā nozīmē vārdu tikums lietoja Atis Kronvalds kā uzvedības, morālo, dvēseles īpašību kopumu, apzīmēdams to ar vārdu tiklība. Šo vārdu 19. gs. 80.- 90. gados aizstāja tikumība, ar to izsakot arī ētiku un morāli( tikumu mācība). Senākā vēsturē jēdzienam tikumība vairāk atbilda goda jēdziens. Tikuma jēdziens dažkārt tiek lietots rakstura vietā, arī kā dvēseles īpašību kopums (cilvēka, ģimenes un tautas tikums).

  Tikumība ir abstrakto tiesību kā tēzes un moralitātes kā antitēzes sintēze. Tikumība ir brīvības ideja. Hēgelis atzīst ētisko ģenialitāti, kad tikums ir virtuozs, kad tikumība īsti vēl nav izveidojusies. Ģimene ir tikumības pirmā šūniņa, jo cilvēks ir dzīvas, ar mīlestību saistītas sabiedrības loceklis.

  Dažkārt tikumību raksturo kā stratēģisku un ētisko būtību izteicošu. Šādā aspektā varam runāt arī par netikumisku morāli, piemēram, fašistisko, rasistisko, staļinisko, diktatorisko un vardarbīgo režīmu, sātanisko sektu sludināto morāli. Ikdienas valodā, arī masu komunikācijas līdzekļos un dažkārt arī zinātniskajā literatūrā jēdzienu ētika, morāle un tikumība īpatnam lietojumam netiek veltīta īpaša uzmanība.…

  https://www.atlants.lv/referats/tikumibas-jedziens/446293/

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  robotron > dzeris49 18.01.2017. 13.13

  Skaisle

  “maukas un pidari” nebija lamu vārdi.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > dzeris49 18.01.2017. 12.59

  nav , nav spējīgs, vai tad tas nav skaidrs , džeri

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  andrejs > dzeris49 18.01.2017. 15.42

  to Ēriks

  Krieviņš pat nezina, kas bija Rainis un Upīts…

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ēriks > dzeris49 18.01.2017. 13.23

  Tiešām,vai tad te var iztikt bez pamatdefinīciju skaidrošanas?!dzeri un skaisle,jums tak ir jāiet skolā,ja neko nezināt no pamatjēdzieniem,ja jau ne Rainis ne Upīts Andrejs neko jums nav iemācījuši par tikumību un morāli.

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > dzeris49 18.01.2017. 10.56

  džeri, labrītiņ, Tu izrāvi man vārdus no mutes, bet nu labi – es Tev piedodu.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 18.01.2017. 12.55

  Ēriks – saviem vārdiem kaut ko pateikt arī esi spējīgs, vai tikai pārkopēt citātus?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  robotron > dzeris49 18.01.2017. 15.21

  Ēriks

  Kā,vai tad viņi nebija zociķi?

  Par Vienotības sugasbrāļu un paģeļņiku, SC, “sociāldemokrātiskajām vērtībām” Rainis kapā otrādi apgrieztos.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Ēriks > dzeris49 18.01.2017. 15.47

  Latviešu tautas lielākais domātājs Rainis ir teicis: “Skaistums ir vienīgais mierinājums būtības vieglumam.Tautas dziesmas dziedot, latvji nemanīja verdzību un klausību.”(KR 15, 332.)

  Runājot par mīļumu, kam būtu jāvalda divu cilvēku starpā, ir jāizvērtē atskatoties uz mūsu senču dievišķo pasaules redzējumu un kārtību. Arī Rainis ir par to rakstījis: “Es lasu tautas dziesmas un redzu, ka gluži citāda mīla nekā mēs saprotam. Seksuālisms bez seksuālisma. Mans ideāls tur jau ir bijis. Tas jāpropagandē un jāceļ augšā. Tā skaidrība tika sagānīta”. (Rainis, Kopoti raksti, 24. sēj., 608. lpp.)

  Un nobeigumā jāteic, ka lasot un pārlasot latviešu tautas dziesmas kārtējo reizi jāatzīst – tie tikumi un Pasaules uzskats, kas ietverti Dainās ir daudz pārāki par tiem, ko mēs redzam ik dienas sludinam Latvijā un Eiropā, proti, kristīgie tikumi, morāle un ētika. Vietā ir atkal minēt Raini: “Nicināt var cilvēku ne tādēļ, ka viņš garīgi stāv zemāk, bet tādēļ, ka viņš garīgi zemāk būdams apspiež garīgi augstāk stāvošo.” (KR 17, 253.) Un citviet : Bet mūsu laikos augstākā prasība ir pēc dvēseles brīvības un attīstības un pēc visas līdzšinējās dzīves pārvēršanas uz skaistumu kā dvēseles uzdevumu. Vai ir ticība, kas izpildītu šo augstāko prasību? (KR 17. 231.)

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  robotron > dzeris49 18.01.2017. 13.05

  Skaisle

  Citāti tāpēc, lai nodzītas maukas un pidari nepasludinātu tekstu par komentētāja paša murgiem.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Ēriks > dzeris49 18.01.2017. 15.07

  Kā,vai tad viņi nebija zociķi?Tad jau viņi tieši balsotu par SC kā par mūsu vienīgo partiju,kas ir par sociāldemokrātiskajām vērtībām.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu