Lidostas “Rīga” vadītājs Jurjevs atkāpjas no amata 22

Bijušais Starptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Armands Jurjevs. Foto: Ieva Makare, LETA.
Print Friendly, PDF & Email

Jurjevs ceturtdien iesniedzis paziņojumu par atkāpšanos no amata.

Starptautiskās lidostas ”Rīga” oktobra beigās darbu sākušais valdes priekšsēdētājs Armands Jurjevs atkāpjas no amata, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā. Jurjevs šodien iesniedzis paziņojumu par atkāpšanos no amata.

Pārējie lidostas valdes locekļi turpina pildīt pienākumus, nodrošinot lidostas ”Rīga” darbības nepārtrauktību.

Lidostas ”Rīga” padomes priekšsēdētājs Juris Kanels aģentūrai LETA pauda, ka viņam šāds Jurjeva solis bija pārsteigums un nav zināmi iemesli, kāpēc lidostas vadītājs nolēmis tā rīkoties. Rītdien, 13. janvārī, plkst. 13 notiks lidostas ”Rīga” padomes ārkārtas sēdē, kurā paredzēts lemt par uzņēmuma valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju, kā arī par tālāko darbību un jauna konkursa izsludināšanu.

Arī satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) un Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece un lidostas kapitāldaļu turētāja Džineta Innusa bija pārsteigti par šādu lēmumu, vienlaikus nezinot tā iemeslus.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka Jurjevs lidostas ”Rīga” valdes priekšsēdētāja amatā tika iecelts oktobra beigās. Pēc lidostas pārstāvju paustā, Jurjevam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze starptautiskā biznesa vidē. Sākotnēji starptautisko pieredzi viņš ieguvis, strādājot par ASV fonda “International Executive Services Corps” direktoru.

Viņš bijis arī IBM Latvijas biroja vadītājs un “Telenor Media” grupai piederošo uzņēmumu SIA “Interinfo Latvija” un SIA “Baltic Delfi Internet Search” direktors.

Jurjevs strādājis arī par “Telenor Media” grupas projektu vadītāju Maskavā, veicot divu grupas uzņēmumu darbības konsolidāciju. Kopumā uzņēmumā bija nodarbināti apmēram 400 darbinieki. Savukārt Norvēģijā bāzētajā uzņēmumā “Telenor Media Holding” viņš ieņēma biznesa attīstības menedžera amatu. Šajā uzņēmumā Jurjevs izstrādāja biznesa stratēģiju, ieviešot to septiņos grupas uzņēmumos Baltijas valstīs, Austrumeiropā un NVS.

Vienlaikus Jurjevs darbojies dažādās sabiedriskajās organizācijās, kas veic aktīvu starptautisko sadarbību. Viņš bija Latvijas Noguldījumu garantiju fonda valdes loceklis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrības valdes loceklis. Jurjevs ir Latvijas Ekonomikas attīstības fonda biedrs un biedrības “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” valdes loceklis.

Atbilstoši datubāzes “Firmas.lv” informācijai iepriekš viņš ieņēmis amatus konsultāciju kompānijā “Athena Consulting”, SIA ”Mediate”, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrībā, nu jau likvidētajā partijā “Jaunlatvija”, SIA “Baltic Internet Search” un citos uzņēmumos.

Kāda Armanda Jurjeva vārds figurē arī tā sauktajos Panamas papīros, kur viņš minēts kā Britu Virdžīnu salās reģistrētā uzņēmuma “Kingsrose Books Corporation” akcionārs.

Stājoties jaunajā amatā 31.otkobrī, Jurjevs deklarēja parādsaistības 169 268 eiro apmērā, kā arī izsniegtus aizdevumus kopumā 138 900 ASV dolāru apmērā. Jurjevs bezskaidrā naudā oktobra beigās bija uzkrājis 13 272 eiro. Vienlaikus viņa īpašumā bija 2845 kapitāldaļas 2845 eiro vērtībā SIA ”Athena Consulting”, 1423 kapitāldaļas 1423 eiro vērtībā SIA ”AA partneri”, kā arī 133 akcijas 189 eiro vērtībā AS ”Latvijas Gāze”.

Tāpat lidostas vadītājam piederēja 1000 kapitāldaļas 1000 eiro vērtībā Kiprā reģistrētā uzņēmumā ”Kingsblue Publishing Limited”.

Oktobra beigās Jurjeva īpašumā bija 2000.izlaides gada motorlaiva ”RYDS 515 GTX”, 2000. izlaides piekabe–transporta laivu vedējs ”AKU 750 VL”, kā arī 2002. izlaides gada motocikls ”Suzuki VL1500”. Tāpat viņa īpašumā oktobra beigās bija vairāki zemes gabali Lielupes un Engures pagastā un dzīvoklis Rīgā, savukārt kopīpašumā — zemes un ēkas nekustamais īpašums Lielupes pagastā, kā arī zemes un ēkas nekustamais īpašums Rīgā.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Jurjevs 2008. gadā kandidēja uz Latvijas Televīzijas ģenerāldirektora amatu. Toreiz šim amatam tika izvēlēts Edgars Kots. Savukārt 2009. gadā Jurjeva vārds izskanēja saistībā ar kandidēšanu uz Latvijas Radio ģenerāldirektora amatu.

Komentāri (22)

Austras koks 12.01.2017. 17.18

Teikšu godīgi, šim personāžam īpaši neesmu sekojis līdz. Bet lasot to, kur ir strādājis (rietumu kompānijas u.tml.), varētu būt, ka viņam ar ZZS nesakrīt sapratne par to, kādas lietas darīt ir pieļaujams valsts uzņēmuma vadītājam un kādas nē. Un cilvēks nav kaut kādām rebēm piekritis, ko zzs cilvēki vēlējušies uz lidostas rēķina izbīdīt. Tas bija tas, ko es padomāju, kad šī ziņa parādījās.

Tagad, kad parādījās ziņa, ka dienu pirms atlūguma viņu apmeklējis Auguļa padomnieks, man tāda versija liekas vēl pārliecinošāka.

+9
-1
Atbildēt

2

  robotron > Austras koks 13.01.2017. 13.04

  Es saprotu, ka Šlesers, Ronis, vai Matīss, Antonijas ielas namam būtu tīkamāki.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  jurisml_inbox_lv > Austras koks 13.01.2017. 05.05

  akurāt manas domas , lembem nav tiikama viņa darbiiba , ja grib dziivot , jaatur mute ,Šveika vaardiem runaajot , “Maul halten und weiter dienen”

  0
  0
  Atbildēt

  0

온라인카지노 20.11.2019. 03.27

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2017/01/12/lidostas-riga-vaditajs-jurjevs-atkapjas-no-amata/ […]

0
0
Atbildēt

0

안전놀이터 26.07.2019. 05.34

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2017/01/12/lidostas-riga-vaditajs-jurjevs-atkapjas-no-amata/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu