Čakša: Šobrīd nav iespējams rast papildu finansējumu, lai risinātu jautājumu par kvotām veselības aprūpē • IR.lv

Čakša: Šobrīd nav iespējams rast papildu finansējumu, lai risinātu jautājumu par kvotām veselības aprūpē

13
Veselības ministre Anda Čakša. Foto: Evija Trifanova, LETA

“Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ir teju beigušies, tāpēc kvotu jautājumā tiks meklēts cits risinājums, skaidroja premjers.

Šobrīd nav iespējams rast papildu finansējumu, lai risinātu jautājumu par kvotām veselības aprūpē, aģentūrai LETA paziņojusi veselības ministre Anda Čakša.

Šobrīd piešķirtā nauda veselības pakalpojumiem esot iedota uz visu gadu, un naudas apjoms ir nepietiekams, skaidroja ministre, norādot, ka ne par velti šobrīd tiek diskutēts par veselības aprūpes finansēšanas modeļa maiņu un to, kur rast papildu finansējumu.

Taujāta, vai tas nozīmē, ka šobrīd papildu finansējums kvotām uz izmeklējumiem nav plānots, Čakša atbildējusi apstiprinoši. Viņa gan piebildusi, ka visu laiku valdībā uztur prasību par to, ka veselības aprūpei nepieciešams papildu finansējums.

Pēc valdības sēdes Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) žurnālistiem atzina, ka jautājumam par kvotām tiks meklēts risinājums kopā ar Veselības ministriju. Viņš piebilda, ka līdzekļi programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ir teju beigušies, tāpēc kvotu jautājumā tiks meklēts cits risinājums.

Kā ziņots, pēc Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) datiem, lielākajā daļā jeb 75% ārpus Rīgas esošo slimnīcu valsts apmaksātie pakalpojumi lielākoties nav pieejami jau no septembra.

Kā aģentūrai LETA apgalvojusi biedrības vadītāja vietniece Egija Širova, kvotas medicīnā šogad tikpat kā ir beigušās, līdz ar to lielai daļai Latvijas iedzīvotāju vismaz līdz decembra beigām nebūs pieejama valsts apmaksāta veselības aprūpe. Cilvēkiem, kuriem nepieciešama medicīniskā palīdzība, esot trīs iespējas – maksāt par pakalpojumu pašiem, gaidīt rindā vairākus mēnešus vai tālu no dzīvesvietas mēģināt atrast citu veselības aprūpes iestādi, kur kvotas vēl nav iztērētas. Izmaksu ziņā iespējas ir vienlīdz dārgas, piebilda Širova.

LSB secinājusi, ka 75% ārpus Rīgas esošo slimnīcu valsts apmaksātie pakalpojumi lielākoties nav pieejami no septembra līdz pat nākamajam gadam. Vēl vairāk, atsevišķos gadījumos gada kvotas tiek izsmeltas jau pavasarī, apgalvoja Širova.

Kvotu trūkstot dažādās medicīnas jomās, piemēram, vizītēm pie otolaringologa, traumatologa, ortopēda, neirologa, ginekologa, pediatra un citiem speciālistiem. Šāda situācija izveidojusies, jo valsts piešķirtais kvotu apjoms ir krietni mazāks nekā pacientu pieprasījums pēc attiecīgā pakalpojuma.

 

Komentāri (13)

skaidrais 12.10.2016. 09.29

Nevar taču ZZS bojāt reitingus! Kaut kā pārlaist abas vēlēšanas, pēc tam kaut ūdens plūdi!

+9
-1
Atbildēt

0

kimsk 12.10.2016. 09.49

Un šis risinājums būs valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta izzagšana “Tautas” partijas stilā, ko sekmīgi realizēja jau Aigars Kalvītis savā valdīšanas laikā. Tik vērtīgas iestrādes tak nevar atstāt neizmantotas.

+4
-1
Atbildēt

1

  atrium > kimsk 12.10.2016. 11.44

  kimsk

  “Tautas” partijas stilā

  Kolorādo lentenis un taukmūlis, Straujuma, no VM budžeta naudas uzdāvināja Stradiņa slimnīcas būvniekiem – brāķdariem klāt superīgākam valsts pasūtījumam vēl 16 miljonus, kam izmisīgi pretojās Belēvičs, kamēr Maizītis viņam nepiedraudēja ar pielaides anulēšanu. Ja kas, Pabriks un Štokenbergs arī no tiem pašiem krimināliem grupējumiem.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

kimsk 12.10.2016. 11.41

“Kas jauns” izlasīju, ka esmu trāpījis desmitniekā:

Kā ziņots, valdība 11.oktobrī konceptuāli atbalstīja VM virzīto veselības aprūpes finansēšanas modeļa variantu, kas paredz finansējumu medicīnai nodrošināt ar valsts obligāto universālo apdrošināšanu no valsts budžeta līdzekļiem.

+2
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu