Spilgtos sambas ritmos atklāj Rio paralimpiskās spēles 24

Paralimpisko spēļu uguns iedegšana. Foto: LETA-Reuters
Print Friendly, PDF & Email

Latvijas karogu nes vieglatlēte Dadzīte; Apinis startē pirmajā dienā

Emocionālās noskaņās ar Brazīlijai raksturīgiem karstiem sambas muzikālajiem ritmiem trešdien vēsturiskajā “Maracana” futbola stadionā atklāja Riodežaneiro paralimpiskās spēles, kur 11 dienās startēs vairāk nekā 4000 atlētu 22 sporta veidos, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Parādē Latvijas karogu stadionā ratiņkrēslā ieveda vieglatlēte Diāna Dadzīte, aiz kuras baltos lina tērpos sekoja citi sportisti un viņu palīgi. Latviju Rio pārstāvēs 11 atlēti sešos sporta veidos – Aigars Apinis, Edgars Bergs, Taiga Kantāne un Dadzīte vieglatlētikā, Rihards Snikus iejādē, Gints Jonasts un Ieva Melle loka šaušanā, Žanna Cvečkovska un Eduards Pupelis airēšanā, Jānis Plotnieks peldēšanā un Poļina Rožkova ratiņpaukošanā.

Apinis startēs karjerā piektajās paralimpiskajās spēlēs, un ar viņu Latvija jau ceturtdien lolo lielas cerības uz medaļu diska mešanā. Sacensības tiešraidē no pulksten 15.55 pēc Latvijas laika tiešraidē rādīs LTV7 un lsm.lv. Drīzā starta dēļ Apinis nepiedalījās atklāšanas parādē.

Jūra, saule, mūzika un dzīvesprieks dominēja mākslinieku priekšnesumos pirms atlētu parādes, kurā līksmoja visu dalībvalstu sportisti. Milzu videoprojekcijā pāri ūdens klajumam stadionā pārpeldēja Brazīlijas sportists Daniels Diašs. Skatītāji redzēja karnevāliskas ainas Kopakabanas pludmalē.

Paralimpiskā uguns stadionā tika iedegta spēcīgā lietū – to stafetes noslēgumā paveica peldētājs Klodoaldu Silva, uzbraucot uz paaugstinājuma, kas no pakāpieniem pārvērtās ratiņkrēslam piemērotā rampā.

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) prezidents Filips Kreivens uzsvēra, ka paralimpiskās spēles ir spēks, kas palīdz pasaulē mainīt priekšstatu par cilvēkiem ar invaliditāti. IPC sagaida, ka spēlēs piedalīsies 4342 atlēti no 159 valstīm, kā arī starptautiskas bēgļu delegācijas sportisti. Rio gan nestartēs Krievijas paralimpieši valsts atbalstītas dopinga sistēmas dēļ.

Dalībniekus un brīvprātīgos sveica spēļu rīcības komitejas vadītājs Karlušs Arturs Nuzmans, savukārt Brazīlijas valdības pieminēšana viņa runā izraisīja skaļus skatītāju protestus. Brazīlijas pagaidu prezidents Mišels Temers vienā teikumā ātri pasludināja spēles par atklātām, neļaujot pieņemties spēkā skatītāju neapmierinātības izpausmēm. Stadionā pacēla paralimpisko karogu un nolasīja zvērestu, kurā sportisti, tiesneši un treneri solīja mēroties spēkiem godīgā cīņā.

Pirmoreiz kopš 1984.gada paralimpisko spēļu atklāšanā nepiedalījās Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents, kura ierašanās nav gaidāma arī sacensību dienās. SOK pavēstīja, ka tās prezidents Tomass Bahs uz atklāšanu nevar ierasties, jo Vācijā piedalīsies drauga bērēs, bet vēlāk amatpersonas plānos nav brīva laika. Atklāšanas ceremonijā olimpiešus pārstāvēja SOK loceklis Sems Remsemijs.

Rio paralimpiskās spēles ilgs līdz 18.septembrim, televīzijā sacensības rādīs 154 valstīs, arī Latvijā. Pirmo reizi paralimpieši medaļas dalīs smaiļošanā un triatlonā. Sešu valstu sportisti paralimpiskajās spēlēs piedalīsies pirmoreiz. Augustā Rio risinājās olimpiskās spēles, kas izvērtās spilgtiem iespaidiem bagātas, tiesa, ne bez dažiem organizatoriskiem sarežģījumiem.

Komentāri (24)

Bitcoin Era Review 2020 01.10.2020. 16.46

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: ir.lv/2016/09/08/spilgtos-sambas-ritmos-atklaj-rio-paralimpiskas-speles/ […]

0
0
Atbildēt

0

CBD 29.01.2020. 08.42

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: ir.lv/2016/09/08/spilgtos-sambas-ritmos-atklaj-rio-paralimpiskas-speles/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: ir.lv/2016/09/08/spilgtos-sambas-ritmos-atklaj-rio-paralimpiskas-speles/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu