Nākotnē varētu tikt pārskatīts Latvijas slimnīcu tīkls 25

Anda Čakša. Foto: Sintija Zandersone, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Valsts apmaksātu rezidentu skaita palielināšanai nākamgad vajag vēl 500 000 eiro

Nākotnē, iespējams, varētu tikt pārskatīts slimnīcu tīkls un skaits, intervijā aģentūrai LETA sacīja veselības ministre Anda Čakša, skaidrojot, ka pašlaik tiek gaidīts Pasaules Bankas ziņojums par jauno pakalpojumu pārklājumu Latvijā.

“Šis ziņojums noteikti nesīs izmaiņas arī slimnīcu tīklā, tomēr izmaiņas nav gaidāmas vienā dienā,” norādīja ministre. Pēc Čakšas domām, nākotnē nāksies runāt arī par slimnīcu skaitu. Tam gan esot jānotiek normālā laika periodā, līdz ar to ministre slimnīcu tīkla pārskatīšanai ir noteikusi piecu gadu plānu.

Politiķe skaidroja, ka sākotnēji ir skaidri jāapzina, kāda veida un līmeņa pakalpojumi tiek sniegti konkrētās slimnīcās, proti, kur tiek sniegta neatliekamā palīdzība, kur – augstāka līmeņa pakalpojumi. Pats būtiskākais ir saglabāt pakalpojumu pieejamību visā Latvijā. Jau vēstīts, ka pirms dažiem gadiem jau tika reformēts slimnīcu tīkls, koncentrējot stacionāra pakalpojumus Rīgā un dažos reģionu centros, kā arī likvidējot vairākas nelielās slimnīcas bijušo rajonu pilsētās.

Savukārt valsts apmaksātu rezidentūras vietu skaita palielināšanai nākamgad nepieciešami vēl 500 000 eiro, sacīja Čakša. “Ja 20% jauno ārstu aizbrauc prom, jo netiek rezidentūrā, tā ir valsts naudas izšķērdēšana. Un man ir svarīgi, lai mēs katru resursu izmantotu efektīvi,” pauda Čakša.

Līdz ar to jau šogad rezidentūras vietu skaits tiks palielināts par 30, būtiski vietu skaitu palielinot tieši ģimenes ārsta specialitātē. To nepieciešams darīt, jo Latvijā ir ļoti daudz vietu, kur ģimenes ārsti ir vecāki par 60 gadiem, un ļoti ātri ir jārod risinājums jauno speciālistu piesaistei primārajā aprūpē, skaidroja ministre.

Šogad rezidentūras vietu palielināšanai nepieciešami 113 000 eiro, nākamgad – jau 500 000 eiro. Čakša arī norādīja, ka nākamais solis būs diskusijas par studiju vietām. Starp brīdi, kad jaunais cilvēks sāk mācīties, līdz mirklim, kad viņš kļūst par ārstu, paiet 12 un 13 gadi. “Līdz ar to mums jau šodien ir jāsaprot, cik daudz ārstu mums vajadzēs nākotnē,” pauda ministre.

Komentāri (25)

Krix 24.08.2016. 22.11

Pašiem nekādas vīzijas/mērķu/idejas nav tāpēc atkal jākratās kāda cita viedoklim (šoreiz PB) pakaļ ! Un ne jau slimnīcas bija jāsamazina, bet gan nenormālais dažādu vietvalžu birokrātiskais aparāts, kur katrā ciemā ir amatpersonas, ntās policijas utt. ko mēs nevaram ar saviem 2 miljoniem atļauties !

+1
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2016/08/24/nakotne-varetu-tikt-parskatits-latvijas-slimnicu-tikls/ […]

0
0
Atbildēt

0

Drogen 04.05.2020. 18.33

… [Trackback]

[…] Read More here to that Topic: ir.lv/2016/08/24/nakotne-varetu-tikt-parskatits-latvijas-slimnicu-tikls/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu