Jurašs un Strīķe tiesā pārsūdzējuši atbrīvošanu no darba KNAB 34

Juta Strīķe. Foto: Ieva Čīka, LETA

Pagaidām lietas nav ierosinātas

Administratīvajā rajona tiesā saņemti bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ilggadējās amatpersonas Jutas Strīķes un KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieka Jura Juraša pieteikumi pret KNAB par viņu atbrīvošanu no amata.

Kā aģentūra LETA noskaidroja tiesā, 8.augustā ir saņemts Juraša pieteikums par KNAB 8.jūlija lēmumu. Tāpat 8.augustā ir saņemts Strīķes pieteikums par KNAB 8.jūlija lēmumu. Pagaidām lietas nav ierosinātas.

Savukārt bijusī KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore pagaidām nav iesniegusi pieteikumu tiesā, kur atbildētājs būtu KNAB, papildināja tiesā.

Jau ziņots, ka KNAB tika veikta reorganizācija un ar KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu tika izveidota vērtēšanas komisija, kas konstatēja, ka četru darbinieku profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem izvirzītajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām.

KNAB 16 darbiniekiem, kuru amata vietas reorganizācijā tikušas likvidētas, tika piedāvāts turpināt dienesta tiesiskās attiecības kādā no KNAB strukturālo izmaiņu rezultātā izveidotajiem amatiem. Vērtēšanas komisija konstatēja, ka darbinieki atbilst jaunizveidotajiem amatiem noteiktajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām, turklāt nevienam no minētajiem darbiniekiem netiek piedāvāts zemāks atalgojums.

Starp iepriekšminētajiem četriem darbiniekiem, ar kuriem dienesta tiesiskās attiecības tiek izbeigtas, ir Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Jurašs, viņa vietnieks Mārtiņš Lode, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Šikore. Rīkojumu, kas paredz izbeigt dienesta tiesiskās attiecības, saņēmusi arī kāda Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste.

Streļčenoka parakstītais rīkojums paredz, ka ar 15.augustu tiks izbeigtas dienesta tiesiskās attiecības ar Jurašu. Rīkojumā norādīts, ka Juraša profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem KNAB. Šāds rīkojums izdots saistībā ar birojā nesen veikto reorganizāciju.

 

Komentāri (34)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu