Rugāju novadā notriektajai ķēvei varētu uzlikt protēzi 20

Foto: Ieva Lūka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Savainotajam zirgam palīgā steidz veterinārārsti no Vācijas, cilvēki ziedo naudu

Rugāju novadā notriektajai ķēvei, kurai stipri sadragāta priekškāja, varētu veikt Latvijā nebijušu operāciju – uzlikt protēzi, trešdien ziņoja LNT raidījums “900 sekundes”.

Pēc notriekšanas ķēve Maira diennakti bija uz lauka gaidījusi palīdzību. Tagad viņa aizvesta uz 330 kilometrus attālo Ozolnieku novadu, kur atrodas dzīvnieku aizsardzības biedrības aprūpē.

Latvijas veterinārārstu ieteikums bija dzīvnieku iemidzināt, taču ārzemju kolēģiem ir cits viedoklis. “Zirgi uz trīs kājām nedzīvo. Bet, ņemot vērā to, ka ir iespējams uzlikt protēzi, ir pieslēgušies vetārsti no Vācijas, kuri ir ar mieru atbraukt uz Latviju, lai varētu veikt Mairai operāciju,” raidījumam stāstīja dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepu-ķepā” aktīviste Gundega Bidere.

Veterinārārsts no Vācijas atbrauks pēc divām nedēļām. Tikmēr biedrības aktīvisti lūdz atsaukties tos speciālistus, kuri var ieteikt, kā uztaisīt zirgam protēzi.

“Zirgu protezēšanā Latvijai nav pieredzes, tas ir ļoti dārgs pasākums. Tā kā tas ir ilgstošs process, Latvijā parasti izvēlas eitanāziju, tas ir vieglāk un vienkāršāk, lētāk. Citas valstīs tas [protēzes] skaitās prestiži. Āfrikā ziloņiem liek protēzes. Kāpēc tad to nevar izdarīt zirgam?” vaicāja Bidere.

Viņa minēja, ka cilvēku atsaucība, palīdzot Mairai atveseļoties, ir milzīga. Saziedoti jau 3500 eiro. Tiesa, ja vajadzēs veikt operāciju, ar šo naudu nepietiks, būs vajadzīga krietni lielāka summa.

Sociālajos tīklos ķēvītei Mairai palīdzību sāka piedāvāt īpaši pēc tam, kad uzzināja, ka zirgs diennakti nogulējis uz ceļa pēc notriekšanas un pat policisti nebija spējuši palīdzēt.

Dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Ķepu-ķepā” četru gadu laikā no nepareizas turēšanas ir izglābti desmit zirgi. Maira, ja viss izdosies, būs vienpadsmitā.

 

Komentāri (20)

rolex replica 24.01.2021. 09.21

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2015/06/10/rugaju-novada-notriektajai-kevei-varetu-uzlikt-protezi/ […]

0
0
Atbildēt

0

weed is healthy 16.03.2020. 21.38

… [Trackback]

[…] Here you will find 86756 additional Information to that Topic: ir.lv/2015/06/10/rugaju-novada-notriektajai-kevei-varetu-uzlikt-protezi/ […]

0
0
Atbildēt

0

Continued 05.09.2019. 05.55

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: ir.lv/2015/06/10/rugaju-novada-notriektajai-kevei-varetu-uzlikt-protezi/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu