Kā noķert skandināvus? • IR.lv

Kā noķert skandināvus?

4
Lielanteni īpašnieks un valdes loceklis Āris Brants.

Pirms 20 gadiem, likdami lietā visus ietaupījumus un vēl aizņemoties, tēvs un dēls Branti nopirka pirmo kokapstrādes darbgaldu un izveidoja uzņēmumu Suntažos – vietā, kur pirms Latvijas okupācijas dzimtai bija plaša saimniecība

Savu darbību Lielanteni (kura nosaukumā «e» jāizrunā plati, tāpēc tam nav nekāda sakara ar antenām) sāka ar taras dēlīšu ražošanu, un tas joprojām ir viens no uzņēmuma galvenajiem produktiem. Savukārt viņu ražotie zāģmateriāli izmantoti gan Ķemeru purva dabas takās, gan renovācijas laikā Doma baznīcas jumta konstrukcijās. 

Lielanteni nepavisam nav vienīgie zāģmateriālu ražotāji šajā pusē. Suntažos vien esot piecas zāģētavas. «Mēs, kas atrodamies tuvāk viens otram, cenšamies savā starpā īpaši nekonkurēt,» saka uzņēmuma īpašnieks un valdes loceklis Āris Brants. Tas attiecoties gan uz gatavo produkciju, gan baļķu iepirkšanu. «Gluži pretēji – drīzāk mācāmies cits no cita pieredzes,» viņš turpina. 

Pēc Branta domām, salīdzinoši nelielās vietējās zāģētavas kopā pārstrādā pat vairāk apaļkoku nekā viens no reģiona lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem – zviedru gigants Ikea Industry Latvia, kuru vēl nesen sauca Swedwoood Latvia. Cita lieta ir darba ražīgums, kur skandināvi latviešiem joprojām krietni priekšā, un noķert tos būs grūti.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu