Valdība akceptē papildu pārbaudes ieceļotājiem no Kaukāza un Krimas • IR.lv

Valdība akceptē papildu pārbaudes ieceļotājiem no Kaukāza un Krimas 27

Foto: Ieva Čīka, LETA

Papildu pārbaudes būs arī ieceļotājiem no Mali un Dienvidsudānas

Valdība akceptēja grozījumus noteikumos, kas paredz veikt papildu pārbaudes ieceļotājiem no Kaukāza un Ukrainas separātiskajām teritorijām, ziņo LETA.

Patlaban spēkā ir Ministru kabineta noteikumi par valstīm, kuru pilsoņiem, izsniedzot vīzu vai uzturēšanās atļauju, veic papildu pārbaudi. Noteikumi paredz, ka Drošības policija sadarbībā ar Satversmes aizsardzības biroju ne retāk kā reizi trijos gados pārskata noteikumos iekļauto valstu sarakstu un informē iekšlietu ministru par tajā nepieciešamajām izmaiņām.

Ņemot vērā, ka apstākļi, kas bija par pamatu, lai veiktu papildu pārbaudes vīzas vai uzturēšanās atļaujas izsniegšanai, laika gaitā ir mainījušies, specdienesti ir pārskatījuši noteikumos iekļauto valstu sarakstu un to precizē.

Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātie grozījumi noteikumos paredz izslēgt no noteikumiem Apvienotos Arābu Emirātus saistībā ar to, ka pēdējo gadu laikā valstī nav notikuši islāmistu teroristu uzbrukumi. IeM arī rosina izslēgt no noteikumu pielikuma valstu saraksta Šrilanku, jo drošības situācija ir uzlabojusies un teroristu grupējumu radīto draudu līmenis ir būtiski samazinājies.

Savukārt grozījumi paredz iekļaut noteikumos Dienvidsudānas Republiku, jo tā izveidojās 2011.gadā, atdaloties no Sudānas Republikas, kas jau ir iekļauta pārbaudāmo sarakstā.

Grozījumi arī paredz iekļaut valstu sarakstā Gruziju ar Abhāzijas un Dienvidosetijas teritoriju, jo Gruzijas sastāvā esošajās Abhāzijas un Dienvidosetijas separātistu kontrolētās teritorijās netiek nodrošināta centrālās varas pārvalde un tajās joprojām darbojas nozīmīgs skaits kaujinieku.

Tāpat IeM rosina aktualizēt noteikumos iekļauto valstu sarakstā norādītās Krievijas teritorijas ar Kabarda-Balkārijas Republiku, Karačaja-Čerkesijas teritoriju un Ziemeļosetiju, jo islāmistu teroristu darbība minētajos reģionos joprojām ir liela un tajās patlaban darbojas liels skaits kaujinieku.

IeM arī rosina sarakstā ieļaut Mali Republiku, jo drošības situācija valstī ir būtiski pasliktinājusies.

IeM uzskata, ka jāiekļauj sarakstā arī Ukraina ar Krimas Autonomo Republiku, Luhanskas un Doņeckas teritorijām, jo Ukrainas sastāvā esošajās teritorijās netiek nodrošināta centrālās varas pārvalde. Krima atrodas faktiskā Krievijas kontrolē.

Savukārt Luhanskas un Doņeckas apgabalu teritorijā ir faktiski izveidota starptautiski neatzīta separātistu pārvalde, un te darbojas liels skaits kaujinieku.

 

Komentāri (27)

Charlie Hebdo 08.09.2015. 13.35

No Ukrainas bandītiskiem un fašistiskiem anklāviem vispār nedrīkstētu atļaut iebraukšanu.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu