Tik forša publika! • IR.lv

Tik forša publika! 2

Juris Kulakovs.
Ieva Puķe

Mūzika ir kā augstlēkšana: jācenšas lēkt citā tehnikā, atmuguriski, nevis šķērītē, ar kuru augstu nevarēja tikt. Tā pirms grupas Pērkons vēsturiskā 1985.gada Ogres koncerta atceres pasākuma saka Juris Kulakovs

Pazīstams stāvs ar gariem matiem, apaļām brillītēm. Kaut tikšanās vietu ar Juri Kulakovu esam sarunājuši aptuvenu – Rīgā pie Bērnu pasaules, viņu Barona ielas krustojumā nevar sajaukt ne ar vienu citu. Čili picas āra kafejnīcā pasūtām pa alum. Juris, pirms sākt sarunu, cienīgi izceļ no mugursomas nelielu grāmatiņu. Atbildējis uz telefona zvanu, Mazā prinča plānotājā ieraksta nākamās intervijas laiku. 

Izklausās, ka Kulakovs par leģendāro 1985.gada notikumu runāt neatsaka nevienam. Pēc grupas Pērkons uzstāšanās Ogres estrādē publika atceļā uz Rīgu izdemolēja divus vilciena vagonus. Pasākums, kuram par godu 22.augustā Ogres estrādē būs koncerts Kulakova nakts, ir arī Jura Podnieka slavenās filmas Vai viegli būt jaunam? centrālā ass. 

«Grandiozs koncerts,» mūziķis iepauzē, citē Ievu Akurateri. «Ieva atceras, ka uz dziesmu Sastrēgumstunda pēkšņi nesās lavīna uz skatuvīti! Mēs bijām ielenkti ar enerģētiski spēcīgu, pozitīvi lādētu jauniešu masu. Personām… Personībām. Gribu uzsvērt – tolaik alus kiosku nebija, visi bija skaidrā, mirdzošām acīm, lielā sajūsmā.» Paša atmiņas nu jau grūti nošķirt no slavenās Podnieka filmas kadriem. Koncerta laikā kinorežisors lodājis pa skatuves malu ar kameru, un Kulakovs izmetis: «Vecīt, nofilmē arī grupu!» Režisors skrējienā attraucis: «Piedod, bet maz filmu lentes palicis – ļoti forša publika!»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu