Infografika: Ceturtā daļa Latvijas darba ņēmēju plāno strādāt ārzemēs 22

NULL
Print Friendly, PDF & Email

Pētījums: Latvijā visaugstākais darba ņēmēju skaits Baltijas valstīs, kas plāno strādāt ārzemēs

Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto pētījumu Baltijas valstīs, vislielākais darba ņēmēju īpatsvars, kas gada laikā ieplānojis doties strādāt uz ārzemēm, ir prognozējams Latvijā. Gandrīz katrs ceturtais jeb 23% Latvijā aptaujāto šī gada laikā plāno doties strādāt uz ārzemēm. Turpretī Lietuvā 17%, bet, Igaunijā 13% aptaujāto atzinuši, ka iecerējuši gada laikā pamest savu valsti, lai strādātu ārzemēs.

Pētījuma dati parāda, ka situācija pēdējo četru gadu laikā Latvijā nav būtiski mainījusies. Lai arī darba ņēmēju īpatsvars, kas izvēlas doties strādāt uz ārzemēm, samazinās, tas joprojām ir augsts – 2011. gadā 27%, 2013. gadā 26%, bet 2015. gadā 23%. Savukārt atgriezties Latvijā šī gada laikā paredz vien 9% no šobrīd strādājošajiem ārvalstīs.

Uz ārzemēm šā gada laikā iecerējuši doties ne tikai 33% bezdarbnieku, bet arī 21% studentu, 17% šobrīd strādājošu darbinieku, 9% pašnodarbināto un citi aptaujātie respondenti. Salīdzinoši daudz aizbraucēju ir dažādu jomu speciālisti – 34%, kvalificēti strādnieki 26%, un vidējā līmeņa vadītāji 17%. Tikai pēc tam seko augstākā un zemākā līmeņa vadītaji, katrs veidojot 6%, mazkvalificēti strādnieki 5%, asistenti 3%, bez pieredzes 1%.

Joprojām visvairāk darba iespēju tiek izskatītas un darba gaitas sāktas Lielbritānijā, Vācijā, Norvēģijā un Zviedrijā. Respondenti norādījuši, ka darbu plāno atrast tādās jomās kā transports un loģistika, būvniecība, informācijas tehnoloģijas un ražošana. Atbilstoši pētījuma rezultātiem 75% respondentu ieplānojuši pastāvīgu darbu ārzemēs, 14% uz projekta laiku, 9% sezonas darbus, bet 2% atzīst, ka vēl nav izlēmuši, taču ir gatavi strādāt jebkuru darbu ārvalstīs, kas tiks piedāvāts.

Galvenie iemesli, kādēļ respondenti izlēmuši doties strādāt uz ārzemēm, ir neapmierinātība ar darba samaksu Latvijā, nespēja atrast kvalifikācijai atbilstošu darbu un vēlēšanās iegūt starptautisku pieredzi.

“Pētījuma rezultāti parāda, ka, neskatoties uz brīvo darba vietu skaita un algu pieaugumu valstī pēdējos trijos gados, iedzīvotāju vēlme pamest Latviju darba meklēšanai ārvalstīs ir joprojām pietiekami augsta un tikai nedaudz mazāk izteikta kā ekonomikas krīzes laikā. Satraucoši ir tas, ka absolūti lielākā daļa ir kvalificētais darba spēks, kas vēlas meklēt pastāvīgu darbu ārvalstīs, tādējādi sagaidāms, ka darba devēji saskarsies ar vēl lielāku atbilstošu kandidātu deficītu tuvākajā nākotnē,” stāsta CV-Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš.

Analizējot pētījuma datus, ko norādījuši darba devēji, Latvijā katrā trešajā uzņēmumā jeb 33% strādā vismaz viens ārvalstu darbinieks, Igaunijā 16%, bet Lietuvā pie 44% darba devēju.

Komentāri (22)

Austras koks 03.06.2015. 08.10

Spriežot pēc šāda teksta: “Aptauju veica «CV-Online» 2015.gada maijā, interneta vidē aptaujājot 7407 respondentus Baltijas valstīs. Latvijā piedalījās 1828 darba ņēmēji un 110 darba devēji, Lietuvā 1076 darba ņēmēji un 80 darba devēji, bet Igaunijā 4005 darba ņēmēji un 308 darba devēji.”, kas redzams šajā rakstā – http://m.tvnet.lv/article/561652 – to ir grūti nosaukt par pētījumu. Tā ir prasta aptauja internetā starp tiem, kas ir darba meklējumos un kas apmeklē CV portālu.

+3
-1
Atbildēt

1

dzeris49 03.06.2015. 10.49

Latvija, kā vienmēr, pirmajā vietā starp trijām Baltijas valstīm.

Tāpat, kā korupcijā, ēnu ekonomikas īpatsvarā, tiesiskajā nihilismā, utt., utt., savādāka tā aptauja pat būt nevar, daudzi cilvēki neredz šai valstij nekādas perspektīvas, neredz iespēju nopelnīt šeit kaut cik normālu pensiju, tāpēc daudzi aktīvi un strādāt gribošie cilvēki spiesti Latviju pamest.

Un, uzturoties ārzemēs, ar normālu politisku kultūru, Latvija daudziem izskatās pēc smirdošas korumpētas politiskās miskastes, kurā nav ne normālas tiesas, ne normālas, visiem pieejamas, medicīnas, ne normālas nekorumpētas politikas, ne amatpersonu atbildības par jebko, un kurā naudu tērē birokrātijai un lielu daļu vienkārši “likumīgi nozog” caur ceļu būvi, kurus katru gadu jāremontē, megaprojektiem, otkatiem, utt., utt.

It sevišķi, pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām, pēc kuras jebkādas cerības, ka Latvija, tuvākā laikā, var kļūt par normālu ES valsti, zudušas.

+2
0
Atbildēt

1

English To Russian Translation 22.08.2020. 19.00

… [Trackback]

[…] There you can find 61248 additional Info on that Topic: ir.lv/2015/06/03/infografika-ceturta-dala-latvijas-darba-nemeju-plano-stradat-arzemes/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu