AT atceļ spriedumu par lidostas Drošības dienesta darbinieka atjaunošanu darbā 19

Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Iepriekšējā tiesa nav ņēmusi vērā atklātā pārkāpuma raksturu, ar kuru notika iejaukšanās darbinieku privātajā dzīvē

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments ceturtdien atcēla Rīgas apgabaltiesas spriedumu un nodeva jaunai izskatīšanai lietu lidostas “Rīga” Drošības dienesta darbinieka Inta Rubeža prasībā pret lidostu par savu atstādināšanu no darba atzīšanu un vidējās izpeļņas par darba piespiedu kavējuma laiku piedziņu.

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, šis spriedums nav pārsūdzams.

AT norāda, ka apelācijas instances tiesa nav noskaidrojusi atstādināšanas no darba institūta patieso mērķi un jēgu un nepareizi interpretējusi Darba likuma normu.

Rīgas apgabaltiesa pērn 17.septembrī nolēma apmierināt Rubeža prasību – tiesa atzina par nepamatotu 2013.gada 6.decembra rīkojumu par Rubeža atstādināšanu no darba un piedzinusi no lidostas “Rīga” vidējo izpeļņu par laika periodu no 2013.gada 6.decembra līdz 2014.gada 6.martam 6719,51 eiro apmērā, kā arī ar lietas vešanu saistītos izdevumus 2000 eiro apmērā. Nekavējošu sprieduma izpildi tiesa noteikusi daļā par vidējās izpeļņas piedziņu.

Civillietu departaments savukārt spriedumā uzsver, ka apelācijas instances tiesa apstākļus par prasītāja atstādināšanu vērtējusi kļūdaini, balstoties uz lietā esošajiem pierādījumiem, kas radušies pēc prasītāja atstādināšanas, lai gan atstādināšanas tiesiskums bija izvērtējams, vadoties no situācijas, kāda pastāvēja atstādināšanas brīdī.

Civillietu departaments uzskata, ka, vērtējot atstādināšanas tiesiskumu, tiesai bija jāņem vērā atklātā pārkāpuma raksturs, ar kuru notika iejaukšanās darbinieku privātajā dzīvē, jo, lai gan sarunas noklausītas darba vietā, darbiniekiem bija tiesības paļauties, ka arī profesionāla rakstura sarunas no darba devēja puses noklausītas netiks. Šādā situācijā darba devējai bija jāveic neatliekami reaģēšanas pasākumi.

Darbā atjaunoti visi trīs skandalozajā lidostas “Rīga” noklausīšanās lietā iesaistītie Drošības dienesta darbinieki – tā vadītājs Raimonds Lazdiņš un viņa padotie Rubezis un Andrejs Savko, iepriekš vēstīja raidījums “LNT Ziņas”. Lazdiņš un Savko atjaunoti darbā ar Augstākās tiesas (AT) nolēmumiem, kas stājušies spēkā šogad aprīlī, bet Rubezis amatā bija jāatjauno jau pērn, jo tā oktobrī bija lēmusi Rīgas apgabaltiesa.

Aizdomās par iespējamo dalību noklausīšanās lietā atlaistie lidostas Drošības dienesta darbinieki jau uzreiz pēc atlaišanas sāka tiesāties par savu atjaunošanu darbā. Pusotra gada laikā lietu skaits izaudzis līdz astoņām. 

 

Komentāri (19)

Bet 14.05.2015. 15.06

Nu tad beidzot! Tieši neticami, ka AT kaut ko0 nolēmusi darīt pēc būtības!

ceru, ka tādi Lazdiņi vairs nebūs valsts iestāžu drošibas dienestos!

+6
-1
Atbildēt

0

Bet 14.05.2015. 17.20

Lazdiņš tev Andrej, ir “šesķorka”?

Mana atmiņa nav tik īsa kā tavējā acīmredzot, jo atceros, kā Kalvītis savulaik mēgināja grozīt Drošiba slikumus un šis Lazdiņš bija paredzēts, kā centrālā figūra, kura visus šos slepeno dienestu informāciju koordinē. jautājums kāpēc caur Lazdiņu? un atkal uzpeld slavenais Lazdiņš caur noklausīšanos lidostā Rīga, un tas tev škiet sīkums. Vai arī tas ir sīkums, ka tikai Latvijā nav atklāts neviens kremļa spiegs atškirībā no citām valstīm, un kā tev liekas pašam?

Bet, tev jau ir cita svērtība sun citi peramie zēni, kā zināms. tā kā velti ar tevi runāt.

+3
-1
Atbildēt

1

  andrejs > Bet 14.05.2015. 17.41

  Vai arī tas ir sīkums, ka tikai Latvijā nav atklāts neviens kremļa spiegs atškirībā no citām valstīm, un kā tev liekas pašam?

  ————————

  nu tas ir jautājums Vienotības Drošības policijas šefam un SAB dipitoram, vai ne? Ne jau man… 🙂

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

w88 21.09.2020. 23.31

… [Trackback]

[…] Find More here on that Topic: ir.lv/2015/05/14/at-atcel-spriedumu-par-lidostas-drosibas-dienesta-darbinieka-atjaunosanu-darba/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu