DP lūdz apsūdzēt PMLP amatpersonas par korupciju 23

Foto: Edijs Pālens, LETA

Četras personas tiek turētas aizdomās par termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu

Drošības policija (DP) šonedēļ Rīgas tiesu apgabala prokuratūrai lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām, tai skaita divām Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonām, par nelikumībām termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanā.

DP aģentūra LETA noskaidroja, ka kriminālprocess tika sākts pagājušā gada vasarā. Izmeklēšanā noskaidrots, ka, neievērojot noteikto pieraksta un rindas kārtību, pretēji noteikumos paredzētajai kārtībai divas PMLP amatpersonas palīdzēja nokārtot ārzemniekam termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu.

Šīs darbības organizēja Latvijas pilsonis, kurš par materiālu atlīdzību darbojās kā starpnieks starp ārzemnieku un PMLP amatpersonām. Turklāt starpnieks kopā ar vēl vienu personu arī viltoja termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanai nepieciešamos dokumentus.

Viena PMLP amatpersona atzīta par aizdomās turēto dokumentu viltošanā un kukuļņemšanā, savukārt otra – par aizdomās turēto dokumentu viltošanā. Kukuļa summas DP nemin.

Šis nav vienīgais korupcijas skandāls PMLP. Pērn novembrī DP sāka kriminālprocesu par kukuļdošanu un kukuļņemšanu pret vairākām personām, tai skaitā PMLP augsta ranga amatpersonu.

PMLP ir zināms, ka DP veikusi kratīšanu PMLP Ventspils nodaļā. PMLP Ventspils nodaļas vadītājai Jolantai Koponānei tika piešķirta darba nespējas lapa, taču oficiāli nav zināms, vai viņa varētu būt iesaistīta DP sāktajā korupcijas lietā.

 

Komentāri (23)

lno 30.01.2015. 20.00

Agrāk tirgoja pases, tagad, tagad TUA, agrāk sodu nesaņēma, kā būs šreiz?:)

+5
-4
Atbildēt

0

Industrial floor coating 12.07.2020. 07.19

… [Trackback]

[…] There you will find 21452 more Info to that Topic: ir.lv/2015/01/30/dp-ludz-apsudzet-pmlp-amatpersonas-par-korupciju/ […]

0
0
Atbildēt

0

Hostings 02.08.2019. 00.23

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: ir.lv/2015/01/30/dp-ludz-apsudzet-pmlp-amatpersonas-par-korupciju/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu