Saule nestrādā pie Ušakova! • IR.lv

Saule nestrādā pie Ušakova!

17
Ledus, sniega un ūdens pilnās Rīgas ielas. Foto: Ieva Lūka, LETA
Olafs Pulks

Rīgas mērs kā izcils PR speciālists saprot, ka pavasarī nevienu neinteresēs, kurš tīra vai netīra sniegu no Rīgas ielām

Gan sniga, gan lija, gan putināja. Cilvēki slidinājās, brida pa peļķēm, krita un lauza locekļus. Dusmojās par nenotīrītām ielām un ietvēm. Šķendējās gan medijos, gan sociālajos tīklos. Rīgas mērs saprata – rīdzinieki kļūst dusmīgi, tātad jānodemonstrē aktīva rīcība! Izsauca pie sevis ielu uzturētāju firmu pārstāvjus un, kā lasāms publiskajā telpā, kārtīgi sadeva viņiem. Ja nepratīšoties, tad pavasarī lauzīšot līgumus.

Rīgas mērs kā izcils PR speciālists saprot, ka pavasarī nevienu neinteresēs, kurš tīra vai netīra sniegu no Rīgas ielām!

Ielu uzturētājiem talkā nāca saule, kas visai ātri kausēja ledu, tomēr saule jau nestrādā pie Ušakova, saule nevar piedalīties iepirkumā un uzņemties ielu uzturētāja funkcijas Rīgā, lai arī kā Rīgas mērs to gribētu. Savukārt kompānijām, kas iepirkumā varētu piedalīties, tas ir liegts, jo, kā vēsta „Dienas Bizness”, ar līdzšinējiem uzturētājiem tiks pagarināti līgumi par ielu uzkopšanu, jo līdz gada beigām, lūk, neesot paspēts īstenot iepirkumu, lai atrastu jaunus, atbildīgākus darbu veicējus. Tātad publiski kritizē, bet klusībā līgumus pagarina!

Tomēr, tās taču ir tikai detaļas, galvenais, ka mērs ir publiski demonstrējis sevi kā vadītāju, kam it kā rūp rīdzinieku veselie kauli. Vainīgie – a/s “Ceļu pārvalde”, SIA “Rīgas tilti”, SIA “Roadeks” un “CP Serviss” – nosaukti, un viņš var prātot tālāk gan par kaķiem, gan dvorikiem, gan sapņot par kārtējo Maskavas komandējumu. Tikai jājautā, kas reāli mainīsies uz Rīgas ielām, kur garantija, ka atkārtojoties nelabvēlīgiem laika apstākļiem, traumu skaits nepieaugs, ja uz ceļiem turpinās saimniekot līdzšinējie uzturētāji?

13.janvārī Rīgas reģionā noticis lielākais tās dienas negadījumu skaits Latvijā. Kā lasāms publiskajā telpā, no pulksten 6 līdz 10 policija saņēmusi 40 izsaukumus uz ceļu satiksmes negadījumu vietām, tai skaitā vairāki negadījumi ir ar traģiskām sekām. Slidenā diena paņēma četru satiksmes dalībnieku dzīvības un vienu no tām Rīgā, arī pirmdienas rītā galvaspilsētā notriekti vairāki gājēji. Slimnīcas ir pārpildītas ar pacientiem, kuriem lauztas rokas un kājas, dažiem pat veikta galvas operācijas.

Ja reiz cilvēki nogādāti slimnīcās palīdzības sniegšanai, jo krituši Rīgas ielās, ja ceļu stāvokļa dēļ cietuši satiksmes negadījumos, kāpēc ar šādām kompānijām, ja jau tās neprot strādāt, tiek slēgti līgumi? Kāpēc savlaicīgi netika izsludināts iepirkums? Ko vispār nozīmē mēra teiktais par to, ka pašvaldība pati veiks ielu tīrīšanu? Pieņems darbā ielu uzturētājus, līdzīgi kā kapračus, vai varbūt paši tīrīs?

Kuru tas interesē? Galvenā ziņa: mērs sadevis ielu uzturētājiem…

Autors ir Rīgas domes deputāts, Vienotība

 

Komentāri (17)

zanE. 14.01.2015. 15.17

….diez, kāpēc Ušakovs šogad piemirsis “puteņa brīvbiļetes”, lai rūpētos par rīdzinieku labsajūtu?….nav nevienas vēlēšanas gaidāmas?…PR akcijas beigušās līdz ar pašvaldību, Eiropas parlamenta un Saeimas vēlēšanām?….

…bet….varbūt tā ir apzināta ļaunprātība – Latvijas prezidentūras ietvarā paņirgāties par “Sūnu ciemu”…tā teikt – naudas prezidentūrai pietika, bet ietvju un brauktuvu tīrīšanai – pietrūka….aizmirstot, ka tas ir Ušakova un Rīgas domes atbildības lauciņš….

+11
-1
Atbildēt

0

ierados 14.01.2015. 14.10

Bruņiniek, liec mieru politikai kad runa iet par slotu un šķipeli. Pilsētas mēram tās lietas ir jāpārvalda citu starpā, izņemot valsts ārpolitiku. Ja nils grib pievērsties tai, sākumā lūdzu – cauru ziemu ietve pie ārlietu ministrijas.

+8
0
Atbildēt

0

Skumjais Bruņinieks 14.01.2015. 13.28

Ne jau saule izkausēja sniegu. Ušakovu iegāza siltums, kas plūda no Āboltiņas sveču gaismas.

Jūs, tajā Vienotībā, vairāk kontrolējiet partijas galvenās “sveces” degšanas procesu. Āboltiņa jau nav saule, kas var degt mūžīgi.

Degs, degs un vienreiz izdegs tā Jūsu svecīte. Kas tālāk visus apsildīs un apgaismos? Kas siltos amatus gādās? Kas par “konsultantiem” bīdīs piepelnīties?

+1
-11
Atbildēt

1

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu