Hodorkovskis krieviem: Jūs, nevis Putins ir īstā vara 27

Krievijas prezidenta opozicionārs – vēl neesmu īsti brīvs, jo nevaru atgriezties Krievijā 

Krievijas prezidenta Vladimira Putina opozicionārs Mihails Hodorkovskis, kuru pirms gada Putins “laipni” atbrīvoja no ieslodzījuma cietumā, aicina Krievijas iedzīvotājus cīnīties par savu brīvību.

Video vēstījumā Krievijas iedzīvotājiem Hodorkovskis atgādina, ka 2014.gada sākumā pašreizējā Krievijas vara sāka saprast, ka ievedusi valsti strupceļā. “Pat augstās naftas cenas vairs nenodrošina ekonomisko izaugsmi. Varai neuzticas biznesa ļaudis, Tai neuzticas zinātnieki un mākslinieki, intelektuālā elite,” teica Hodorkovskis.

Viņš teic, ka pašreizējā Krievijas vara savas neveiksmes norakstīs uz kara rēķina, kas notiek Ukrainā.

“Bruņoti konflikti mūsu kaimiņvalstī, kuras iedzīvotājus vēl nesen saucām par brāļiem, – tā ir traģēdija. Tas mums visos veidos ļoti dārgi maksās. Un jau izmaksā. Mums ir milzīgi zuadējumi – dzīvības, naudas, uzticības, sakaru, iespēju. Tas viss saplūst vienā kopīgā iespaidā, ko mēs saucam par “Krimas cenu”. Šodien Krievijas pilsoņi maksā par Krimu, par Donbasu, bet galvenais – par pārvaldes kļūdām un birokrātiju, kas savu režīmu grib piesegt ar karadarbību un patriotisku retoriku,” saka Hodorkovskis.

Hodorkovskis, kurš tagad dzīvo ārzemēs, savas atbrīvošanas no cietuma, kurā viņš pavadīja 10 gadus, gadadienā aicina Krievijas iedzīvotājus domāt līdzi notiekošajam un salīdzināt savu dzīvi Krievijā ar Putina peltajiem rietumiem.

 

Komentāri (27)

fretka 22.12.2014. 10.57

Kārtējais virsraksts curiku dialektā.

Bet varēja taču pārtulkot valsts valodā:

“Hodorkovskis krieviem: īstā vara esat jūs, nevis Putins”.

Droši vien bija slinkums kustināt smadzenes.

+11
-1
Atbildēt

1

  Andris Doveiks > fretka 22.12.2014. 19.04

  Ui, fretka, tā sapriecājos par virsrakstu, ka pat nepalasīju, ka kāds jau tā iepriekš sapriecājies. Lūdzu manu komentāru zemāk neuzskatīt par plaģiātu 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

v_rostins 22.12.2014. 13.20

Varētu padomāt, ka Hodorkovskis desmit gadus sēdējis Bolīvijas cietumā un nav redzējis krievus.

+6
0
Atbildēt

0

aivarsk 22.12.2014. 11.06

a pļutkin snami

+2
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu