Kūtris par Saeimas apakškomisijas vadītāju kļūst, pārkāpjot koalīcijas vienošanos 42

Gunārs Kūtris. Foto: Edijs Pālens, LETA

Opozīcijas partijas pārstāvja ievēlēšanu izšķīra ZZS atbalsts

Par 12.Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisijas vadītāju otrdien ievēlēts deputāts, bijušais Satversmes tiesas vadītājs Gunārs Kūtris (NSL). Tas paveikts, diviem Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātiem pārkāpjot koalīcijā panākto neformālo vienošanos, ka apakškomisija jāvada deputātam Andrejam Judinam (Vienotība).

Koalīcijas vienošanās paredzēja, ka amats ir jāieņem Judinam, liecina neoficiāla informācija. Komisijas sēdē Kūtra kandidatūru izvirzīja deputāts Gundars Daudze (ZZS) un par Kūtri nobalsoja gan Daudze, gan Juris Vectirāns (ZZS).

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis atzina, ka “kaut kur bija tāda saruna” par atbalstu Judina kandidatūrai, taču politiskā spēka deputāti uz vietas esot rīkojušies atbilstoši saviem ieskatiem. Viņš apšaubīja, ka vienošanās par apakškomisijas vadību neievērošana varētu radīt nestabilitāti koalīcijā, jo tādā gadījumā koalīcija būtu “graša vērta”.

Brigmanis arī piebilda, ka Judins ievēlēts par apakškomisijas sekretāru un ir Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja biedrs.

Uz apakškomisijas priekšsēdētāja amatu bija izvirzīta arī Judina kandidatūra, kurš balsojumā zaudēja, taču tika nolemts, ka Judins būs apakškomisijas sekretārs.

Krimināltiesību politikas apakškomisija ir izveidota kā Juridiskās komisijas apakškomisija.

 

Komentāri (42)

lama 25.11.2014. 18.04

Lemberga kuutrais sudrabs?

+23
-2
Atbildēt

0

traductrice 25.11.2014. 19.42

nespēju aizmirst viņa vaļsirdīgo atklāsmi Satversmes tiesas priekšsēža gaitas beidzot. Uz jautājumu – kādi nākotnes plāni, atbilde – “ja neatradīšu darbu, iešu politikā”.

Tajā brīdī man likās, ka darbu (ja meklē un ja ir savas jomas augsts profesionālis, kādam būtu it kā jābūt, ieņemot tik augstu amatu) atrast ir lielākas izredzes, nekā bez jebkādas harizmas ielīst politikā.

Kļūdījos. Izrādās, augstu amatu var ieņemt tāds, kas pēc tam ar savām “zināšanām” darba tirgū nevienam nav vajadzīgs. Izrādās, politikā var ielīst absolūta pelēcība. Galvenais, uzlekt uz pareizā zirdziņa.

Par Kūtri, šķiet, var pārfrāzēt jauko DNB reklāmu – dažiem veicas. Kaut kā paveicās ietipināt Satversmes tiesā. Tagad paveicās ietipināt Saeimā – un kas par veiksmi, atkal jau silts krēsls gaida. Tik tiešām – veicas!

+20
-1
Atbildēt

17

  andrejs > traductrice 25.11.2014. 20.49

  Kūtris bija tas, kurš pakalpoja Vienotībai, atbalstot Abrenes atdošanu Krievijai. Tādi murgi kā šajā “spriedumā” sen nebija lasīti.

  +7
  -13
  Atbildēt

  0

  andrejs > traductrice 25.11.2014. 23.20

  Kalniete: Es aicinu arī pārējos Saeimas deputātus balsot “pret” tā ratifikāciju

  —————————————–

  Vai Kalniete un Vienotība joprojām ir pret robežlīgumu, vai tā bija tikai patriotiska poza, laikā kad JL atradās opozīcijā?

  Līdzīgi kā ar UA. Kad balsoja par ieviešanu, Jl nobalsoja pret šo Šlesera biznesprojektu. Tagad V ir dedzīgākie jaunu krievu kolonistu iepludināšanas atbalstītāji.

  +7
  -9
  Atbildēt

  0

  Ēriks > traductrice 26.11.2014. 08.12

  Jā,un kā tad ar euro ieviešanu?

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  lno > traductrice 26.11.2014. 09.48

  …un tas ir pats pretīgākais. Pēc Kūtra “kantora”, ko dibinaja LC ar Birkavu priekšgalā,kurš kalpoja un kalpo (droši vien)par “ieroci” visiem gadījumiem, “penterējuma” sākās “trejmeitiņu” dedzīgi aplausi un slavas dziesmas skandētas.

  _________________

  Vienskaitlī:) Tikai Čepāne.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  klusais > traductrice 26.11.2014. 00.20

  lno – tas bija pēc ģenprokuratūras pārbaudes , bet tie secinājumi bija bla,bla,bla līmenī. 1996. gads sakrīt ar to periodu , kad Šķēle sāka valdīt un vadīt shēmas nospiežot konkurentus. Tas ir laiks, kad pārdalīja kontrobandas plūsmas … ne velti Dinaz noņēma no trases , jo viņi nebija gatavi strādāt zem citu jumta, jutās paši spēcīgi un par to arī samaksāja , tas kā viens piemērs tikai …

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  markoni > traductrice 26.11.2014. 09.52

  …jā, jo pārējie vārdus nezināja…turēja muti.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  markoni > traductrice 26.11.2014. 09.32

  * Sandra Kalniete: – “2007.gada 28.martā “Jaunais laiks” iesniedza Satversmes tiesā pieteikumu par robežlīguma atbilstību Satversmes 3.pantam. Tieši pašlaik Satversmes tiesa spriež par lietas ierosināšanu vai par neierosināšanu. Tāpat kā daudzi citi, arī es uzskatu, ka nav pareizi ratificēt līgumu pirms Satversmes tiesas sprieduma, tāpēc es tāpat kā visi “Jaunā laika” deputāti balsošu “pret” robežlīguma ratifikāciju.

  ==========

  …un tas ir pats pretīgākais. Pēc Kūtra “kantora”, ko dibinaja LC ar Birkavu priekšgalā,kurš kalpoja un kalpo (droši vien)par “ieroci” visiem gadījumiem, “penterējuma” sākās “trejmeitiņu” dedzīgi aplausi un slavas dziesmas skandētas.

  ***

  Ideju par tādas institūcijas nepieciešamību, kas sargātu Satversmi, Latvijā pirmo reizi izteica Saeimas deputāts Pauls Šīmanis 1930. gadā rakstā “Latvijas Satversmes astoņi gadi”. Turpinot šo ideju, 1934. gada 8. maijā Saeimas deputāts Hermanis Štegmanis iesniedza priekšlikumu papildināt Satversmi ar 86.1 pantu, kas paredzētu speciālas Valsts tiesas izveidi. Tomēr šis priekšlikums nepieciešamo balsu vairākumu neguva.

  ======

  …un pareizi darīja, ka noraidīja priekšlikumu izveidot institūciju, ar kuras palīdzību būtu iespējams politiski manipulēt ar Satversmes burtu un garu.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  klusais > traductrice 25.11.2014. 21.06

  andrejs – esi bijis pats Abrenē ?

  P.S. Vai tik robežlīgums nebija kā saistīts ar mūsu esamību NATO …

  +10
  -6
  Atbildēt

  0

  lno > traductrice 25.11.2014. 22.15

  klusais. Igaunija tika uzņemta NATO arī bez robežlīguma. Tika pārkāpta Satversme.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  lno > traductrice 25.11.2014. 22.20

  andrejs. Tanī laikā bija JL, ne Vienotība.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  lno > traductrice 25.11.2014. 22.36

  klusais. Pēc konstatētajiem pārkāpumiem 2001.gadā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finansu policijas (FP) pārvaldes direktors Gunārs Kūtris atkāpās no amata pēc paša vēlēšanās /kandidatiuz delnas.lv/

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  traductrice > traductrice 25.11.2014. 20.57

  Dievs dod sakārtot mums savu zemi šaipus Abrenei. Darba šajā laukā – pāri galvai. Bet noslēgtais robežlīgums vismaz visai pasaulei parāda treknu novilktu līniju. krieviem, protams, nekādi likumi nav rakstīti, bet labāk, lai tomēr ir fiksēts līgums nekā “fiksētas strīdīgās teritorijas”.

  +12
  -6
  Atbildēt

  0

  zanE. > traductrice 25.11.2014. 22.13

  ….andrej….Tava plānprātīgā muldēšana jau pierasta, bet…šobrīd tā jau pārtapusi par apzinātu kretīnismu….

  * 1996.gada 17.decembrī Šķēles vadītā valdība, balsojot “pret” “Tēvzemei un Brīvībai” ministriem, savā sēdē pilnvaroja komisiju starpvalstu sarunām ar Krievijas Federāciju par Latvijas un Krievijas tiesiski atzītās robežas atjaunošanu. Pilnvarodama komisijas priekšsēdētāju Aivaru Voveru vest sarunas atbilstoši apstiprinātajam mandātam un vienlaikus klasificēdama šo mandātu kā slepenu, valdība, iespējams, apzināti pārkāpa Satversmes 3.panta un 4.maija deklarācijas 9.punkta prasības.

  * 2005.gada 26.aprīlī, sekoja īpaša skaidrojošā deklarācija, pēc tam – vēlme vēl neparakstīto līgumu pretēji likumam uzdot vērtēt Satversmes tiesai; tad – deklarācijas atsaukšana un līguma parakstīšana. Neskatoties uz to, ka vairāk nekā piektā daļa no Saeimas deputātiem ir iesniegusi pieteikumu Satversmes tiesā, lai tiktu izvērtēta robežlīguma atbilstība Satversmes 3.pantam, valdība, nesagaidījusi Satversmes tiesas spriedumu, steidzina to ratificēt.

  * Sandra Kalniete: – “2007.gada 28.martā “Jaunais laiks” iesniedza Satversmes tiesā pieteikumu par robežlīguma atbilstību Satversmes 3.pantam. Tieši pašlaik Satversmes tiesa spriež par lietas ierosināšanu vai par neierosināšanu. Tāpat kā daudzi citi, arī es uzskatu, ka nav pareizi ratificēt līgumu pirms Satversmes tiesas sprieduma, tāpēc es tāpat kā visi “Jaunā laika” deputāti balsošu “pret” robežlīguma ratifikāciju. Es aicinu arī pārējos Saeimas deputātus balsot “pret” tā ratifikāciju, pirms Satversmes tiesa ir rūpīgi iepazinusies ar pieteikumā izklāstītajiem lietas apstākļiem un lēmusi par mūsu prasības pamatotību vai par nepamatotību.”

  +11
  -5
  Atbildēt

  0

  markoni > traductrice 26.11.2014. 00.45

  P.S. Vai tik robežlīgums nebija kā saistīts ar mūsu esamību NATO …

  =========

  Maz ticams. Ja tā, tad kā tad ar Igauniju?

  Un vispār- vienreiz par visām reizēm vajadzētu saprast- runa nav par Abreni, runa ir par Satversmes konsekventu neievērošanu. Kalvīša murgs, Kūtra murgs un Co murdziņi ir precedents Satversmes piesmiešanai un augstākajā mērā nihilisms pret tiesu varu un tiesisku valsti…! Tādi gadījumi kā AT, TM personāži un citi ir tikai ziediņi…

  +7
  0
  Atbildēt

  0

  DD1 > traductrice 25.11.2014. 19.51

  > traductrice

  “Izrādās, augstu amatu var ieņemt tāds, kas pēc tam ar savām “zināšanām” darba tirgū nevienam nav vajadzīgs. Izrādās, politikā var ielīst absolūta pelēcība. Galvenais, uzlekt uz pareizā zirdziņa.”

  Jā, tā ir, kā Jūs rakstāt. Populisti abi ar Sudrabu,- kāda cibiņa, tāds vāciņš.

  +14
  -1
  Atbildēt

  0

  traductrice > traductrice 25.11.2014. 20.25

  Par godīgumu un principialitāti neizteikšos, bet tas, ka viņš – kā iesēžas krēslā, tā saplūst ar to vienā tonī un nemanāmi, ne čiku, ne grabu nosēž visu atvēlēto termiņu – tur jābūt ir izcilam talantam. Talantam mācēt “ņe visovivatsa”.

  Nav brīnums, ka pēc ZZS domām, Juridiskās komisijas vadītājam ir jābūt tieši tādam – sēdēt … un nečiepstēt. Judina pārmērīgā profesionalitāte ir tik ļoti kaitinoša, vai ne?

  +16
  -2
  Atbildēt

  0

  klusais > traductrice 25.11.2014. 20.05

  tradutrīce – Kūtra godīgumu un principialitāti raksturo fakts ,ka no 1996-2001 viņš vadīja VID Finanšu policijas pārvaldi … tas bija fantastisks laiks kontrobandistiem …

  +18
  0
  Atbildēt

  0

Ebenemezers-3 25.11.2014. 16.54

taada koaliicijas , kura turaas uz lembes goda vaarda jau nav ar ne graša veerta, uz komunistien nekad nevar paļauties…

+20
-3
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu