Latvija pirmo reizi ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē • IR.lv

Latvija pirmo reizi ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē 21

Latvijas valsts karogs. Foto: Evija Trifanova, LETA

Latvija Cilvēktiesību padomē ievēlēta uz termiņu no 2015. līdz 2017.gadam

Otrdien ANO Ģenerālā asambleja ar 175 balsīm par Latviju ievēlējusi ANO Cilvēktiesību padomē, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

Latvija Cilvēktiesību padomē ievēlēta uz termiņu no 2015. līdz 2017.gadam.

Kā uzsver Ārlietu ministrijas pārstāvji, šī ir pirmā reize, kad Latvija ir ievēlēta svarīgākajā ANO cilvēktiesību struktūrā. No nākamā gada padomē darbu sāks kopumā 15 jaunas valstis – Albānija, Bangladeša, Bolīvija, Botsvāna, Gana, Indija, Indonēzija, Katara, Kongo, Latvija, Nīderlande, Nigērija, Paragvaja, Portugāle un Salvadora. Ievēlēšana padomē esot apliecinājums Latvijas sasniegtajam cilvēktiesību jomā nacionālā un starptautiskā līmenī.

Būšana padomes sastāvā Latvijai ļaušot sniegt ieguldījumu cilvēktiesību un pamatbrīvību ievērošanā visā pasaulē. Latvija sniegs stingru atbalstu ANO cilvēktiesību mehānismu neatkarībai un efektivitātei. Darbojoties padomē, Latvija sekmēs savas cilvēktiesību jomas prioritātes – sieviešu tiesības un dzimumu līdztiesību, vārda brīvību, tā arī būs iespēja paaugstināt pilsoniskās sabiedrības līdzdalību.

Latvija arī turpinās savu ilggadējo iniciatīvu – aicināt ANO dalībvalstis izsniegt pastāvīgo ielūgumu ANO ziņotājiem un darba grupām jeb tā saucamajām speciālajām procedūrām, kā arī uzturēt atvērtu dialogu un konstruktīvu sadarbību ar attiecīgo mandātu turētājiem.

ANO Cilvēktiesību padome ir starpvaldību institūcija, kas ir atbildīga par cilvēktiesību veicināšanu un aizsardzību, kā arī cilvēktiesību pārkāpumu risināšanu pasaulē. Padomi veido 47 dalībvalstis – 13 no Āfrikas, septiņas no Rietumeiropas un citu valstu grupas, 13 no Āzijas, astoņas no Latīņamerikas, sešas no Austrumeiropas grupas, kuras ANO Ģenerālā asambleja ievēl uz trīs gadu termiņu. Latvija darbojas Austrumeiropas grupā.

 

Komentāri (21)

jupis 21.10.2014. 22.38

Apliecinājums Latvijas sasniegtajam cilvēktiesību jomā nacionālā un starptautiskā līmenī???

Līdzās Bangladešai, Bolīvijai,Indonēzijai, Katarai, Kongo, Nigērijai, Paragvajai, Salvadorai?

Nez, kas ir šī teksta autors. Labi vismaz, ka viss pieļāvuma izteiksmē: “esot”, “ļaušot” utt.

+8
0
Atbildēt

1

  J.Biotops > jupis 22.10.2014. 08.21

  Pagaidīsim, kad cilvēktiesības uzraudzīs Venecuēla ar Ziemeļkoreju suverēni demokrātiskās Krievijas idejiskā vadībā – tad šī kompānija liksies tīri mīļa.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Ločmelis 21.10.2014. 23.46

Anekdote.

+5
-5
Atbildēt

2

  Anti Vatņiks > Ločmelis 22.10.2014. 01.18

  Tiešām: Ločmelis Anekdote.

  +5
  -6
  Atbildēt

  0

  Sapieris Vodīčka > Ločmelis 22.10.2014. 11.20

  A.V.- nevaru piekrist, tas nožēlojamais radījums pat nav anekdotes cienîgs, drīzāk tāda saburzîta karikatûra no peļķē iemesta 1978.gada žurnāla “Dadzis”

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu