Jaunajā mācību gadā svešvalodu apgūs jau no 1.klases 22

Pirmklasnieka skolas soma. Foto: Lita Krone, LETA

Pirmklasnieku skaits jaunajā mācību gadā varētu pieaugt

No 1.septembra skolēni sāks pirmās svešvalodas apguvi jau no pirmās klases. Pirmklasnieku skaits jaunajā mācību gadā varētu pieaugt, aģentūrai LETA sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietniece, Izglītības departamenta direktore Evija Papule.

Trešdien preses konferencē izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (Vienotība) stāstīja, ka izglītības iestādei par apgūstamo pirmo svešvalodu vecāku izvēlei jāpiedāvā viena no Eiropas Savienības oficiāli noteiktajām valodām.

Tomēr, kā skaidroja Papule, apmācāmās valodas izvēle klasē varētu notikt pēc “demokrātijas principa”. Tas nozīmē, ka apgūstamā valoda tiks izvēlēta atbilstoši vairākuma skolēnu vecāku izvēlei.

Protams, jāņem vērā arī izglītības iestādes spēja nodrošināt konkrētās valodas pedagogu, kas, izvēloties kādu netradicionālu valodu, varētu radīt grūtības, norādīja Papule. Savukārt otrās svešvalodas apguve izglītības iestādēs, kā ierasts, sāksies 6.klasē.

Savukārt pieņēmums par pirmklasnieku pieaugumu balstīts demogrāfu prognozēs, ka šajā gadā bērnu, kuri sasnieguši piecu, sešu gadu vecumu, skaits ir lielāks nekā pērn. Kā norādīja Papule, IZM ir pirmās aplēses, kāds varētu būt provizoriskais pirmklasnieku skaits, tomēr pagaidām šis skaitlis atklāts netiek, jo tas mainīsies līdz pat jaunā mācību gada sākumam.

“Nevar paredzēt, cik daudzi vecāki tomēr nenolems savus bērnus sūtīt skolā šajā mācību gadā, tāpēc pirmklasnieku skaits atšķirsies no provizoriskā aprēķina,” sacīja Papule. Tāpat joprojām vēl tiek gaidītas ziņas no pašvaldībām, kuru pārziņā atrodas izglītības iestādes.

 

Komentāri (22)

ligakalnina 20.08.2014. 15.28

Tas ir pareizi, bet, vajadzētu sākt jau bērnudārzā.

Un obligāti jābūt angļu valodai, tālāk jau var būt pēc “demokrātiska principa”.

+3
-1
Atbildēt

5

  intars_busulis > ligakalnina 20.08.2014. 17.57

  Kapēc tieši anglu valoda? Tā jau i varmācība, i jādo izvēle. Un izvēlē jābūt tādām valodām kuras dominē. Europā neviena nav pārāka pa otru. Pēc valstu daudzuma kur runā vienādi i tikai ģermāņu valodas, no kurām dominē vācu. Bet a vācu valodu tālu netiksi. Angļu ceļošanai i laba, bet najau Dienvid Amērikā, tur var kārtīgi iegrābties un nāksies žestikulēt.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Nils > ligakalnina 20.08.2014. 18.37

  Otrajai vajadzētu būt franču valodai.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  janis17 > ligakalnina 20.08.2014. 21.15

  dzeris49 aivarsk – gan krievu, gan latviešu.
  Kaut, principā, vajadzētu būt tikai latviešu bērnudārziem, tad atkristu daudzas problēmas ar valodu un daudz ko citu.
  —————–
  Pievienojos, tikai kāpēc jau šogad visi bērnudārzi nevarēja būt kopēji ar valsts mācību valodu????
  Tas momentāni atrisinātu rindu problēmas, kuras risināšanai tiek tērētas kaudzes ar līdzekļiem un nodarbināts bars ierēdņu!

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  janis17 > ligakalnina 20.08.2014. 17.06

  dzeris49 Tas ir pareizi, bet, vajadzētu sākt jau bērnudārzā
  ——————–
  Krievu vai latviešu bērnudārzā?

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 20.08.2014. 18.57

  aivarsk – gan krievu, gan latviešu.

  Kaut, principā, vajadzētu būt tikai latviešu bērnudārziem, tad atkristu daudzas problēmas ar valodu un daudz ko citu.

  Thomas – angļu valodā, tomēr, runā lielākā pasaules daļā, kaut, protams, otra valoda varētu būt vācu, spāņu vai franču valoda.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Imants_J 20.08.2014. 17.57

Un = otrā svešvaloda- no SESTĀS KLASES AR DIVĀM !!!!!!! STUNDĀM NEDĒĻĀ!!!!! Kad beigsies šis analfabētisms!? Risinājuma šim jautājumam nav jau 20 gadu……

+2
0
Atbildēt

0

wigs 17.01.2021. 05.57

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: ir.lv/2014/08/20/jaunaja-macibu-gada-svesvalodu-apgus-jau-no-1-klases/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu