Četri deputātu amata kandidāti varētu būt sadarbojušies ar VDK 20

Stūra mājā. Foto: Kaspars Krafts, F64
Print Friendly, PDF & Email

Divi kandidāti ir no ZZS saraksta, pa vienam no Krievu savienības un “No sirds Latvijai”

Totalitārisma seku dokumentēšanas centram ir ziņas, kas liecina, ka četri deputātu amata kandidāti 12.Saeimas vēlēšanās varētu būt sadarbojušies ar LPSR Valsts drošības komiteju (VDK) kā šī dienesta aģenti, izskanēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēdē.

Šie kandidāti ir Jānis Ieviņš un Arvīds Ulme no Zaļo un zemnieku savienības saraksta, Valērijs Orlovs no Latvijas Krievu savienības saraksta un Romualds Maculevičs no partijas “No sirds Latvijai” saraksta, vēsta LETA.

TSDC informējis CVK, ka 2003.gadā Reabilitācijas un specdienestu lietu prokuratūrā ierosināta pārbaudes lieta par Ulmes sadarbību ar LPSR VDK. Lieta izbeigta saistībā ar viņa atzīšanos par sadarbību ar VDK.

Plānots, ka šī informācija tiks publicēta “Latvijas Vēstnesī”, informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Tāpat šīs ziņas tiks ietvertas informācijas bukletos, kas būs pieejami balsošanas iecirkņos, CVK sēdē norādīja komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Minētajiem cilvēkiem ir tiesības kandidēt vēlēšanās, jo saskaņā ar likumu tiesības kandidēt ir liegtas tām personām, kuras ir bijušas LPSR valsts drošības dienestu štata darbinieki un kuru sadarbība ir pierādīta tiesā, teica Bērziņa.

Ceturtdien CVK iepazīstināja ar pārbaužu rezultātiem par deputātu kandidātu atbilstību kandidēšanas nosacījumiem. CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars iepriekš skaidroja, ka kandidātu pārbaude notiek trīs institūcijās, lai noskaidrotu, vai viņiem ir Latvijas pilsonība, vai sasniegts nepieciešamais vecums un vai uz viņiem neatteicas kādi kandidēšanas ierobežojumi. Pēc pārbaužu noslēgšanās sāksies vēlēšanu zīmju drukāšana.

Pēc sarakstu reģistrēšanas CVK tos nosūta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram, kas pārbauda, vai visi sarakstos pieteiktie deputātu kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām un vai uz viņiem neattiecas kāds no kandidēšanas ierobežojumiem.

Kā ziņots, Saeimas vēlēšanām reģistrēti 13 politisko spēku saraksti. Vēlēšanās piedalīsies “Suverenitāte”, “Saskaņa”, “Vienotība”, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība, “No sirds Latvijai”, “Vienoti Latvijai”, “Latvijas attīstībai”, “Izaugsme”, “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām”, Latvijas Krievu savienība, Latvijas Reģionu apvienība un Jaunā konservatīvā partija.

Uz vietām parlamentā kopumā pretendē 1156 deputāta amata kandidāti. No kandidātiem 776 jeb 67,1% ir vīrieši, bet 380 jeb 32,9% ir sievietes. Deputātu kandidātu vidū viskuplāk ir pārstāvēti no 41 līdz 50 gadus veci cilvēki, kuru ir 304 jeb 26,3%, savukārt 27 jeb 2,3% kandidātu ir vecumā no 71 līdz 80 gadiem. Visjaunākajam kandidātam ir 21 gads, bet visvecākajam – 80 gadi. Kandidātu vidējais vecums ir 45 gadi.

Augstākā izglītība ir 957 jeb 82,8% kandidātu, bet vidējā izglītība ir 199 jeb 17,2% kandidātu. Kā kandidātu dzīvesvieta visbiežāk norādīta Rīga – to norādījuši 455 jeb 39,4% kandidātu. Vēlēšanās plāno kandidēt 1027 jeb 88,8% strādājošo un 25 jeb 2,2% bezdarbnieku.

 

Komentāri (20)

Ieva Priedenfelde 14.08.2014. 17.35

četri deputātu amata kandidāti 12.Saeimas vēlēšanās varētu būt sadarbojušies ar LPSR Valsts drošības komiteju (VDK)
———
Kāpēc netiek sniegtas ziņas, kuri kandidāti ir sadarbojušies ar noziedzīgo organizāciju PSKP un pat ne sadarbojušies, bet bijuši aktīvi dalībnieki, saņēmuši par to atalgujumu un citus labumus? Jo patiesi, nav bijis noziedzīgākas organizācijas Latvijas teritorijā kopš 1920.gada par PSKP.

+10
-4
Atbildēt

4

  Laimīgā :) > Ieva Priedenfelde 14.08.2014. 21.24

  Ir zināms un plaši pieejama info, kas viņi ir. Pārsteigumu nav. Normundam – tam ir paredzēts mobilais internets

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  efeja60 > Ieva Priedenfelde 14.08.2014. 18.45

  CVK pie informācijas par kandidātu būtu jānorāda pilns CV ar amatiem kompartijā, komjaunatnē, Sorosa fondā, suņu biedrībā u.c. organizācijās, kā arī pilns amatu saraksts visādos SIA MIA un ofšoru kompānijās un arī neoficiālajās organizācijās – masonu ložās, cosa nostra, krievu OPG u.c.

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  Ieva Priedenfelde > Ieva Priedenfelde 15.08.2014. 01.11

  Nav gan informācijas. Daudzi nezin kandidātu noziedzīgo pagātni pašā noziedzīgākajā bandā – PSKP. Es tikai nesen uzzināju kādā antisociālā ģimenē ir uzaudzis NA kandidāts Iesalnieks.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Ieva Priedenfelde > Ieva Priedenfelde 15.08.2014. 01.14

  Par internetu runājot, kandidāti ir priekš vēlētāja, nevis vēlētāji priekš kandidātiem, tāpēc CVK būtu Latvijas Republikas pilsoņiem jāsniedz pilna informācija par kandidātiem, nevis druskas. Skatos, no sarakstiem pazuduši valžu locekļi.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

ILZE 14.08.2014. 20.39

Gan jau tikai pēdējās Saeimas laikā Vienotības biedru vairāk būs savervēti.

+5
-4
Atbildēt

0

Alien Og strain 14.04.2021. 12.43

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: ir.lv/2014/08/14/cetri-deputatu-amata-kandidati-varetu-but-sadarbojusies-ar-vdk/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu