
Toms Baumanis. Foto: Kaspars Krafts, F64
Viens no iemesliem - zemais atalgojums; Straujuma uzrunājusi citu kandidātu
Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis atteicies no piedāvājuma kļūt par veselības ministru, ziņo aģentūra LETA. Ministru prezidentes Laimdota Straujuma, turpinot pildīt veselības ministres pienākumus, uzrunājusi citu kandidātu, kura vārdu pagaidām neatklāj.
Jau ziņots, ka ilgstoši slimojošā un vairāku veselības aprūpes organizāciju pretestību savām reformām saņēmusī veselības ministre Ingrīda Circene (V) 7.jūlijā iesniedza demisijas rakstu. Straujuma pirmdien parakstīja rīkojumu par Circenes demisiju.
Viens no iemesliem, kāpēc Baumanis atteicies no amata, ir zemais atalgojums, cits faktors ir īsais laiks, kas būtu jāpavada ministra amatā, skaidroja Ministru prezidente. Baumanis paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pateicas Straujumai par augsto novērtējumu un piedāvāto iespēju strādāt veselības ministra amatā. Viņš arī piebilst, ka piedāvājums ir atzinums RSU un tās kolektīva sasniegumiem.