Vācija izraidījusi augstu ASV izlūkdienesta amatpersonu 26

Foto: Edijs Pālens, LETA

Arestēts kāds 31 gadu vecs Vācijas izlūkdienesta BND darbinieks, kurš tiek turēts aizdomās par spiegošanu ASV labā

Vācija ceturtdien izraidījusi ASV Berlīnes izlūkošanas daļas vadītāju saistībā ar Vašingtonai adresētām apsūdzībām spiegošanā, paziņoja valdība. NATO sabiedroto starpā šāds lēmums ir ārkārtīgi neparasts solis.

“ASV izlūkdienestu pārstāvim Savienoto Valstu vēstniecībā likts pamest Vāciju,” paziņoja valdības preses pārstāvis Štefens Zeiberts.

Pamats šādai prasībai ir divas Vācijas federālās prokuratūras sāktās izmeklēšanas lietas par spiegošanu Vašingtonas labā, “kā arī pēdējo mēnešu laikā neatbildētie jautājumi par ASV drošības dienestu aktivitātēm Vācijā”, sacīja Zeiberts. “Valdība uz šīm norisēm raugās ļoti nopietni,” viņš uzsvēra.

“Vācijai savu pilsoņu un ārzemēs dislocēto karavīru dēļ ir kritiski svarīgi, balstoties uzticībā, strādāt ciešā kontaktā ar Rietumu partneriem un konkrēti ar ASV.” “Tomēr ir nepieciešama abpusēja uzticība un atvērtība,” viņš sacīja. “Valdība joprojām to vēlas un sagaida to no saviem tuvākajiem partneriem.”

Vācijas policija trešdien Berlīnes apkaimē pārmeklēja kāda cilvēka māju un biroju, kurš atbilstoši preses ziņām ir Vācijas militāro struktūru līdzstrādnieks un tiek apsūdzēts par noslēpumu nodošanu ASV, ziņo LETA/AFP.

Savukārt piektdien tika arestēts kāds 31 gadu vecs Vācijas izlūkdienesta BND darbinieks, kurš tiek turēts aizdomās par vairāk nekā 200 dokumentu nodošanu ASV Centrālajai izlūkošanas pārvaldei (CIP).

Viņš CIP arī esot nodevis Vācijas parlamenta izmeklēšanas komisijas dokumentus par pārbaudēm, kas tiek veiktas saistībā ar ASV Nacionālās drošības pārvaldes (NSA) īstenoto masveida izspiegošanu, arī kancleres mobilā telefona izspiegošanu.

Ziņas par to, ka no Vācijas izraidīta augsta ASV izlūkdienestu amatpersona, Baltais nams pagaidām atsakās komentēt.

 

Komentāri (26)

Ansis 11.07.2014. 10.04

Dzimtene, ta dzimtene – bet uzvarētājvalstis 1945. gadā pārņēma no Vācijas visu sev “noderīgo”:

* ASV raķeštehnoloģijas;

* Krievija nacismu.

+8
0
Atbildēt

2

  inta_s > Ansis 11.07.2014. 10.14

  Project: Paper clip, MK Ultra, utt.

  Nacisti nav mirusi, tie tikai mainija atrasanas vietu.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  ILZE > Ansis 11.07.2014. 11.34

  Edgars Avotiņš

  Nav tāda krievu nacisma, ir rusisms vai šovinisms. Līdz nacistiem tiem zemākiem organismiem būtu 100 000 gadus jāevolucionē, kas, protams negatīvās selekcijas apstākļos nemaz nav iespējams.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

ligakalnina 11.07.2014. 10.25

Vācija arī tagad, netieši un to sevišķi neakcentējot, brīžam, reāli atbalsta putinofašismu, vārdos, protams, runājot it kā pareizas lietas.

+4
-2
Atbildēt

5

  inta_s > ligakalnina 11.07.2014. 11.06

  Youtube: US soldier rape

  Atradisi gana daudz materialu. Un vel cura virsu likiem utt.

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  gliters > ligakalnina 11.07.2014. 12.39

  Paldies, fretka, jāizlasa līdz galam, kaut jūtu, ka ukraiņu valoda man sagādā problēmas.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > ligakalnina 11.07.2014. 11.37

  > Šeloba

  Nils Muižnieks jūnija sākumā sniedza interviju ukraiņu nedēļrakstam “Ukrainskij Tyždeņ”

  http://tyzhden.ua/Society/113701

  Uz jautājumu par iespējamo Ukrainas (Krimas un Austrumukrainas) un Latvijas demogrāfiskā sastāva līdzību un tās lomu notikumos pirms kara Muižnieks atbild, ka īpašu līdzību nesaskatot.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 11.07.2014. 11.06

  Vārds “sabiedrotie” būtu jāņem pēdiņās, ASV, pilnīgi pamatoti, neuzticas tādiem “sabiedrotajiem”, kas pārdod fašistiskajai valstij Krievijai mistraļus un mēģina, protams, ārkārtīgi smalkā veidā, pārdod Ukrainu Krievijai tāpat, kā pārdeva Gruziju, un kuri jau sāk atgādināt to pašu Rietumeiropu, kura arī negribēja “kaitināt” Hitleru.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  gliters > ligakalnina 11.07.2014. 10.57

  Tāpēc, ka sabiedrotie uzrāda acīmredzamas rusofīlijas pazīmes – aicina Porošenko uz “politisko noregulējumu” (lasi “kapitulāciju”), Merkele pat aizrunājusies tiktāl, ka NATO bāzes AEiropā neesot vajadzīgas (slepens Putina – Merkeles pakts?) Tā ka ASV pamats neuzticēties IR.

  Laikam friči aizmirsuši, cik izmisīgi īsi pirms sakāves centās padoties gūstā tieši britiem un amerikāņiem, lai nenonāktu krievu rokās? 3 mlj. krievu noslepkavoto, izvaroto un nospīdzināto AVācijas iedzīvotāju arī aizmirsuši?

  Cik raksturīgi smalkajiem Eropas kundziņiem un dāmītēm pašapliecināties, lecot acīs tiem, par kuriem ir 100% zināms, ka viņi visus “uzbraucienus” norīs! Man arī ir vēlme visādus štainmaijerus un merkeles izdesantēt Lugandonā pie “separātistu” posteņa, lai pakomunicē par “politisko noregulējumu”, tāpat neliktos slikts scenārijas “Nils Muižnieks (Makss van der Stūls, Kurts Vollenbeks) kolorādu gūstā” – šie kabinetu un konferenču “intelektuāļi” ātri sajustu “dzīves garšu”.

  +12
  0
  Atbildēt

  0

real estate near me 05.08.2021. 13.16

… [Trackback]

[…] Find More here on that Topic: ir.lv/2014/07/11/vacija-izraidijusi-augstu-asv-izlukdienesta-amatpersonu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu