Salmanam Rušdi piešķirta Pintera balva • IR.lv

Salmanam Rušdi piešķirta Pintera balva

28
Salmans Rušdi. Foto: AFP/LETA

2009.gadā izveidoto Pintera balvu ik gadu vienam literātam pasniedz par īpašiem sasniegumiem

Indijā dzimušajam britu rakstniekam Salmanam Rušdi par izcilu ieguldījumu rakstniecībā pasniegta prestižā Pintera balva, ziņo aģentūra “Press Association”.

Apbalvojumu pasniegs 9.oktobrī svinīgā ceremonijā Lielbritānijas bibliotēkā.

Pintera balvu 2009.gadā izveidoja rakstnieku biedrība PEN. Tā ik gadu par īpašiem sasniegumiem tiek pasniegta vienam literātam, ziņo LETA.

Iepriekšējos gados balvu saņēmuši britu rakstnieki Tonijs Harisons, Hanifs Kureiši, Deivids Heirs, Kerola Anna Dafija un Toms Stopards.

Godalga nosaukta britu dramaturga un Nobela prēmijas literatūrā laureāta Harolda Pintera vārdā.

“Harolds apbrīnoja Salmana Rušdi darbus vēl ilgi pirms viņu satikšanās,” sacīja Pintera atraitne Antonija, kura bija žūrijas sastāvā. “Haroldam šī balva būtu daudz nozīmējusi, jo viņš ļoti cienīja Salmanu gan par viņa daiļradi, gan lielo drosmi.”

Mumbajā dzimušais Rušdi pateicās par balvu. “Ļoti aizkustinoši saņemt balvu, kas nosaukta mana drauga Harolda Pintera vārdā. Viņa literārā ģenialitāte varēja mēroties tikai ar viņa kaismīgo sabiedriskās taisnības aizstāvēšanu,” teica rakstnieks.

Rušdi slavenākais darbs ir 1988.gadā iznākušais romāns “The Satanic Verses” (“Sātaniskās vārsmas”). Tā dēļ tika izdota fatva par rakstnieka nogalināšanu.

 

Komentāri (28)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu